پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: چند پروندهٔ اختلاف در فصل نقل و انتقلات
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/04/19 18:59
چند پروندهٔ اختلاف در فصل نقل و انتقلات


چند پروندهٔ اختلاف در فصل نقل و انتقلات

مشکلات مربوط به قرارداد بازیکنان تیم‌های لیگ برتری هر روز بیشتر می‌شود. ظاهرا برخی تیم‌ها و بازیکنان از قوانین نه چندان روشن فدراسیون در فصل نقل و انتقالات بهره می‌برند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ این روزها چند پرونده در نقل و انتقالات لیگ برتر وجود دارد که ظاهرا سرنوشت آنها به کمیتهٔ انضباطی ختم می‌شود.
طبق آخرین آیین نامهٔ لیگ‌های بسکتبال در صورتی که یک بازیکن با دو باشگاه قرارداد ببندد، ملاک برای فدراسیون این است که کدام باشگاه، زودتر قرارداد را در هیات بسکتبال ثبت کرده است. در هفته‌های اخیر شنیده می‌شد که برخی باشگاه‌ها با هیات استان مربوطه برای تغییر تاریخ قرارداد توافق کرده اند!
جالب اینجاست که سرپرست یکی از تیم‌ها در مصاحبهٔ چند هفته قبل خود با ۳ ثانیه از قرارداد داخلی با یک بازیکن صحبت می‌کرد و حالا در مصاحبهٔ جدیدی از ثبت قرارداد چهار برگ فدراسیون با همان بازیکن بعد از اتمام لیگ می‌گوید.
بازیکنانی که با باشگاه ها دچار مشکل هستند:

۱- ارسلان کاظمی
کاظمی ابتدا به طور رسمی با ذوب آهن اصفهان قرارداد بسته و سپس با مهرام قرارداد امضا کرد. هنوز تکلیف نهایی این بازیکن مشخص نیست.
 
۲- محمد جمشیدی
جمشیدی تاکید دارد که ابتدا قرارداد قدیمی با گرگان و سپس با شیمیدر بسته؛ اما در نهایت به گرگان برگشته و قرارداد جدید فدراسیونی امضا کرده است.
شیمیدری‌ها تاکید دارند که در زمان عقد قرارداد با جمشیدی، فدراسیون هنوز قراردادهای جدید را آماده نکرده بود و به طور کتبی به این باشگاه مجوز داد که قراردادها روی برگه‌های فصل قبل معتبرند.
 
۳-وحید دلیرزهان
وحید دلیرزهان مرداد پارسال قرارداد دو ساله‌‌ای با ذوب آهن بست و ظاهرا به دلیل مصدومیت، فصل قبل در این تیم بازی نکرد. قرارداد دلیرزهان تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ به طور رسمی ثبت شده؛ اما این بازیکن هفته قبل با نفت آبادان هم قرارداد بست و به این ترتیب پروندهٔ او باید به کمیته انضباطی برود.
 
۴- جلال آقامیری
جلال آقامیری قرارداد دو ساله‌‌ای (تا ۱۴۰۱) با اکسون تهران داشته؛ اما پارسال به خواست فدراسیون و باشگاه کاله به مدت یک سال به کوچین مازندران رفت. حالا باشگاه اکسون به دنبال بازگرداندن این بازیکن است؛ اما گفته می‌شود که کاله هم با آقامیری برای فصل بعد قرارداد بسته است.
 
۵-بازیکنان آینده سازان
بازیکنان تیم آینده سازان تهران فصل قبل با این باشگاه قرارداد دو ساله بسته بودند؛ اما از آنجایی که مبالغ قرارداد خود را دریافت نکردند، از دو ماه قبل به دنبال این بودند که طبق قوانین موجود برای فصل بعد به عنوان بازیکن آزاد اعلام شوند.
شنیده می‌شود کمیتهٔ انضباطی فدراسیون به این بازیکنان گفته است که حداقل تا پایان مهر باید برای باشگاه آینده سازان صبر کنند.
 
آخرین وضعیت نقل و انتقالات
شهرداری گرگان
سرمربی: مهران حاتمی
مربیان: هادی دهقان، صالح مخدومی
بازیکنان: پری پتی، امیر صدیقی، میثم میرزایی، کیوان ریاعی، رسول مظفری، یاسین کلاسنگیانی، علیار نجفی، مبین شیخی، سجاد پذیرفته و پدرام فخفوری

مهرام تهران
سرمربی مصطفی هاشمی (همچنان به طور رسمی اعلام نشده است.)
بازیکنان: صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی، آرن داودی، محمد حسن‌زاده، سعید داورپناه، امیرحسین خندان، متین جلالیان، علی شهریاری، پیتر گریگوریان
 
شیمیدر قم
سرمربی: مهران شاهین طبع
سرپرست: نصرت الله جعفریان
بازیکنان: نوید رضایی فر، محمد یوسف وند، امیرحسین آذری، مایک رستم‌پور، روزبه ارغوان، حامد حسین‌زاده، رافی درغوکاسیان، سینا واحدی، حسن علی اکبری، میروز قازاری مقدم، علی دریایی

نفت آبادان
سرمربی: علی توفیق
بازیکنان: سعید محمدی، رضا رنجبر، احسان دلیرزهان، محمدرضا تقی لو، محمد امین کمالوند، عدنان شاوردی، ناصر علیمردانی
 
ذوب آهن اصفهان
سرمربی: فرزاد کوهیان
بازیکنان: محمدرضا اکبری، سجاد مشایخی، فرید اصلانی، امیرعلی قلی زاده (بازیکن ایرانی-کانادایی)، محمد حسین احمدی (جوانان ذوب آهن)، اشکان خلیل‌نژاد
 
اکسون تهران
باشگاه اکسون هنوز به طور رسمی، فعالیت فصل آینده را آغاز نکرده است. بیشتر بازیکنان فصل قبل این تیم، قرارداد دو ساله دارند.
 
آویژه پارسای مشهد
سرمربی: نبوشا کنژویچ
بازیکنان: صالح فروتن، نوید خواجه زاده، مجید صادقی، مهدی افخمی، سجاد ابراهیمی، مرتضی طاهری، محسن مرادخانی

مس کرمان
سرمربی: محمد کسایی پور
باشگاه مس سه روز قبل، بودجهٔ فصل بعد را تصویب کرده و کار جذب بازیکن به تازگی آغاز شده است.
 
کوچین مازندران
سرمربی: محمد کاظم موقتی
بخش مهمی از بازیکنان کوچین را ترکیب اعزامی به جام جهانی جوانان تشکیل می‌دهند.
 
مس رفسنجان
سرمربی: امیر هاشمی
بازیکنان: وحید اسلامی
رفسنجانی‌ها هنوز از جذب بازیکن دیگری خبر نداده اند.
 
نیروی زمینی
باشگاه نیروی زمینی هنوز خبری درباره فصل بعد منتشر نکرده است.
 
رعد پدافند هوایی
سرمربی: جمال صیفی
بازیکنان: محمد امین درویش وند، واعظ محمودی، اسحاق حاتمی فر
 
نظم آوران سیرجان
سرمربی: علی آرزومندی
کادرفنی سیرجان از جذب محمد شهریان، نیما فتحی، ابوالفضل کاظمی، احسان صمدی، امیر طاهرخانی، مسعود سلیمانی، محسن عابدی و ابراهیم بیگی خبر می‌دهند.
 
سپاهان اصفهان
ظاهرا علی خسروی سرمربی فصل قبل همچنان هدایت سپاهان را برعهده خواهد داشت.
 
سایر تیم‌ها
شهرداری بندرعباس به تعهدات فصل قبل خود عمل نکرده و شنیده می‌شود که این تیم فصل آینده به لیگ برتر نمی‌آید.
شورا و شهرداری قزوین هم طبق شنیده‌ها در لیگ برتر تیمداری نخواهد کرد.
آینده سازان تهران همچنان درگیر پروندهٔ ۱۰ بازیکن و دو عضو کادرفنی فصل قبل است.
هیچ خبری از وضعیت خانهٔ بسکتبال خوزستان به گوش نمی‌رسد.

بازگشت به صفحه اخبار