پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۲۸ تیر)
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/04/28 09:03
لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۲۸ تیر)


لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۲۸ تیر)

اخبار مربوط به المپیک را در این صفحه دنبال کنید. ساعات ذکر شده پیش از هر خبر، مربوط به زمان انتشار آن خبر است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران دیشب عازم توکیو شد و تا هفته آینده برای بازی‌ها آماده می‌شود.

یک مورد کرونا مثبت در هواپیمای تیم بسکتبال ایتالیا
ساعت ۲۲:۱۰  رسانه‌های اروپایی به نقل از گازتا دلو اسپرت گزارش دادند که تست کرونای یک خبرنگار ایتالیایی در ورود به ژاپن مثبت شده و این خبرنگار به قرنطینه رفته است. تیم ملی بسکتبال ایتالیا هم در هواپیمای حامل این خبرنگار بوده؛ اما تست کرونای اعضای این تیم منفی شده است.
 
چند ساعت در فرودگاه
ساعت ۲۱:۰۰  پروسهٔ ورود ورزشکاران به ژاپن طولانی به نظر می‌رسد. ارسلان کاظمی ملی پوش بسکتبال ایران در آخرین توئیت خود به سه ساعت معطلی در فرودگاه اشاره کرد.
 
رستم‌پور تنها بازیکن با تابعیت مضاعف

ساعت ۱۹:۰۵ مایک رستم‌پور بازیکن ایرانی - آمریکایی تیم ملی بسکتبال درباره حضور همزمان با فیلیپ جلال‌پور در تیم ملی گفت: من درباره این قوانین نمی‌دانم و تنها می‌گویم که پدرم ایرانی است. پویان هم پاسپورت ایرانی خود را در دوران کودکی گرفته بود. او بازیکن با تابعیت مضاعف به حساب نمی‌آید و من تنها بازیکن با این شرایط هستم. 
 
حذف لباس رسمی کاروان ایران
ساعت ۱۸:۰۰ لباس‌هایی که برای کاروان المپیکی ایران طراحی شده بود؛ حذف شده و ورزشکاران ایرانی قرار است از «ست ورزشی» در مراسم افتتاحیه استفاده کنند. کیکاوس سعیدی دبیر کمیته ملی المپیک، این تصمیم را در راستای احترام به افکار عمومی اعلام کرد.
 
کاروان ایران وارد ژاپن شد
ساعت ۱۶:۱۰ کاروان تیم ملی بسکتبال ایران وارد ژاپن محل برگزاری رقابت‌های المپیک شد. این کاروان یکشنبه ۲۷ تیر ماه ساعت ۲۳:۵۵ از طریق CIP فرودگاه امام خمینی عازم ژاپن شد.


اسپانسر IOC، تبلیغات المپیک را پخش نمی‌کند
ساعت ۱۴:۲۰ تویوتا به عنوان یکی از اسپانسرهای رده بالای کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت که با توجه به مخالفت مردم ژاپن با برگزاری المپیک، تبلیغات مربوط به بازی‌ها را پخش نکند. همچنین مدیر تویوتا در مراسم افتتاحیهٔ المپیک شرکت نمی‌کند.
مردم ژاپن در ماه‌های اخیر با توجه به شیوع کرونا با برگزاری بازی‌های المپیک مخالف بودند.
 
۱۰ بازیکن جام جهانی در ترکیب آرژانتین
ساعت ۱۳:۱۵ تیم ملی بسکتبال آرژانتین، تغییر کمی نسبت به جام جهانی ۲۰۱۹ داشته و با ۱۰ بازیکن از آن ترکیب به المپیک می‌رود. لوئیز اسکولا و فاکوندو کامپازو دو ستارهٔ آرژانتین هم در ترکیب تیم المپیکی این کشور دیده می‌شوند.
 
سوال فیبا: ایران به طلسم ۷۳ ساله پایان می‌دهد؟
ساعت ۱۱:۳۵  فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) در مطلبی، یک سوال مهم از هر تیم حاضر در المپیک مطرح کرد. سوال درباره تیم ملی بسکتبال ایران این بود که آیا بعد از ۷۳ سال به برد می‌رسد؟ ایران آخرین بار در المپیک ۱۹۴۸ لندن با نتیجهٔ ۴۹ بر ۲۲ ایرلند را شکست داده بود. یک برد هم مقابل مجارستان ثبت شد که به دلیل غیبت این تیم در مسابقهٔ رده بندی سیزدهم و چهاردهم بود.

جرمی گرنت از قرنطینه خارج شد
ساعت ۱۰:۴۰ جرمی گرنت بازیکن تیم ملی آمریکا که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوران کرونا به قرنطینه رفته بود؛ حالا از قرنطینه خارج شده و می‌تواند همراه تیم ملی آمریکا به توکیو محل برگزاری بازی‌های المپیک سفر کند.
 
کرونا کابوس المپیکی‌ها
ساعت ۱۰:۱۰ ورزشکاران المپیکی علاوه بر فشار و استرس این سطح از رقابت‌ها، حالا نگران کرونا هستند که ممکن است شانس رقابت در المپیک را از آنها بگیرد. «کوکو گاف» تنیسور آمریکایی بعد از فوتبالیست‌های آفریقایی با تست مثبت کرونا مواجه شد و بازی‌های المپیک را از دست داد. این ورزشکار هنوز عازم توکیو نشده بود و تست او پیش از اعزام مثبت شد.
 
پیروزی آمریکا مقابل اسپانیا
ساعت ۹:۰۰ تیم ملی بسکتبال آمریکا در آخرین مسابقهٔ دوستانه قبل از المپیک با نتیجه ۸۳ بر ۷۶ اسپانیا را شکست داد. تیم زنان آمریکا هم ۹۳ بر ۶۲ نیجریه را شکست داد.
 
اعزام تیم ملی بسکتبال ایران به المپیک

ساعت ۸:۳۰ تیم ملی بسکتبال دیشب راهی توکیو محل برگزاری بازی‌های المپیک شد.
۱۲ بازیکن تیم ملی به این شرح هستند: صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی، بهنام یخچالی، سعید داورپناه، محمد حسن‌زاده، آرون گرامی‌پور، مایک رستم‌پور، پویان جلال‌پور، نوید رضایی‌فر و سینا واحدی
ایران روز یکشنبه سوم مرداد به مصاف جمهوری چک می‌رود و چهارشنبه ششم مرداد با آمریکا و شنبه نهم مرداد با فرانسه رقابت می‌کند.

بازگشت به صفحه اخبار