پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۲۹ تیر)
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/04/29 09:47
لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۲۹ تیر)


لحظه به لحظه با اخبار المپیک (۲۹ تیر)

اخبار مربوط به المپیک را در این صفحه دنبال کنید. ساعات ذکر شده پیش از هر خبر، مربوط به زمان انتشار آن خبر است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سه روز تا افتتاحیهٔ المپیک باقی مانده است.
یک کلمه به شعار المپیک اضافه شد
ساعت ۲۰:۵۵ کمیته بین المللی المپیک، شعار «سریعتر، بالاتر و قویتر» را در آستانهٔ بازی‌های المپیک توکیو به این شکل تغییر داد: «سریعتر، بالاتر، قویتر - با هم»
 
پرچمدار کانادا هم از بسکتبال انتخاب شد
ساعت ۱۸:۵۰ «میراندا آییم» بسکتبالیست زن کانادایی به عنوان یکی از دو پرچمدار کاروان المپیکی این کشور انتخاب شد. کانادا با کاروان ۳۷۰ نفری به المپیک توکیو می‌رود.
 
حدادی به رژه می‌رسد؟

ساعت ۱۸:۳۵ ستارهٔ تیم ملی بسکتبال ایران توضیح می‌دهد که چطور مراسم افتتاحیهٔ المپیک ۲۰۰۸ را از دست داد و احتمال از دست دادن رژه در این المپیک هم برایش وجود دارد. اینجا بخوانید.
 
لغو المپیک هنوز دور از ذهن نیست
ساعت ۱۶:۵۵ اسکای اسپرت به نقل از توشیرو موتو رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک نوشت که هیچ چیز قابل پیش بینی نیست، این کمیته تعداد موارد کرونا مثبت را زیر نظر داشته و با مسئولان مربوطه مذاکره می‌کنند. در این مقطع ممکن است تعداد مبتلایان به کرونا در دهکده افزایش یا کاهش داشته باشد، در صورت جهش تعداد مبتلایان، مسئولان مربوطه به راهکارهای ممکن فکر می‌کنند.
 
۷۱ مورد کرونا مثبت
ساعت ۱۶:۱۵ تعداد مجموع افراد کرونا مثبت در آستانهٔ المپیک به ۷۱ نفر رسید. این تعداد مربوط به همه افرادی است که کارت حضور در المپیک را به دلایل مختلف داشته اند.
عبدالله روا مجری ورزشی ایران هم ظاهرا در میان افراد کرونا مثبت قرار دارد.
 
تمجید «پاپ» از اسپانیا
ساعت ۱۴:۰۰ گرگ پاپویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال آمریکا از تیم ملی اسپانیا تمجید کرد و گفت: «اسکاریولو سرمربی اسپانیا از دوستان خوب من است و کاری کرده که بازیکنان اسپانیا به خوبی همیشه بازی کنند. هر چند سن برخی بازیکنان این تیم بالاتر است؛ اما واقعا می‌فهمند که چطور بسکتبال بازی کنند.»

رد درخواست بازیکنان آمریکایی-نیجریه‌‌ای
ساعت ۱۲:۴۵  دادگاه حکمیت ورزش، درخواست اگومیکه و الیزابت ویلیامز دو بازیکن آمریکایی-نیجریه‌‌ای را برای بازی در تیم ملی نیجریه رد کرد. این دو بازیکن بعد از مخالفت فیفا به دادگاه حکمیت ورزش رفته و به دنبال این بودند که با درخواست تغییر تابعیت از آمریکایی به نیجریه‌‌ای موافقت شود.
هر دو بازیکن پیش از این در ۱۷ سالگی برای تیم ملی آمریکا بازی کرده و در مسیر انتخابی توکیو ۲۰۲۰ عضو تیم ملی آمریکا بودند؛ اما در ترکیب نهایی المپیک قرار نگرفتند، به همین دلیل قصد داشتند که همراه با تیم ملی نیجریه به المپیک بروند.
 
سرمربی افتخارآفرین

ساعت ۱۱:۰۵ داون استِیلی سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان آمریکا تا به حال پنج قهرمانی المپیک را تجربه کرده است. این مربی سه بار به عنوان بازیکن در سال‌های ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ قهرمان شده و دو بار در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ به عنوان کمک مربی در ترکیب تیم قهرمان المپیک حضور داشته است.
 
بازیکن تیم سه نفره آمریکا کرونا مثبت شد
ساعت ۹:۴۰ تست کرونای «کیتی لو ساموئلسون» بازیکن تیم سه نفره زنان آمریکا مثبت شد و این بازیکن، المپیک توکیو را از دست داد. «جکی یانگ» جایگزین این بازیکن در ترکیب تیم شد.
 
۳ بازیکن المپیکی درگیر فینال
ساعت ۹:۳۰ تیم ملی آمریکا در حالی به المپیک اعزام شد که کریس میدلتون، جرو هالیدی و دوین بوکر همچنان در فینال میلواکی-فینیکس در حال بازی هستند. سری فینال ۳ بر ۲ به نفع میلواکی ادامه دارد و در صورت پیروزی این تیم در بازی بعدی، سه بازیکن المپیکی هم آزاد می‌شوند که به ترکیب آمریکا اضافه شوند.
 
لاوین پرواز به توکیو را از دست داد
ساعت ۹:۲۰ شمس چارانیا گزارش داد که زک لاوین بازیکن تیم ملی آمریکا وارد قرنطینه شده و همراه تیم ملی بسکتبال آمریکا به توکیو سفر نمی‌کند. پیش از این بردلی بیل هم به دلیل کرونا، المپیک را از دست داده بود.

بازگشت به صفحه اخبار