پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لحظه به لحظه با اخبار المپیک (اول مرداد)
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1400/05/01 09:08
لحظه به لحظه با اخبار المپیک (اول مرداد)


لحظه به لحظه با اخبار المپیک (اول مرداد)

اخبار مربوط به المپیک را در این صفحه دنبال کنید. ساعات ذکر شده پیش از هر خبر، مربوط به زمان انتشار آن خبر است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ افتتاحیهٔ المپیک ۲۰۲۰ امروز در توکیو برگزار می‌شود.
شروع مسابقات بسکتبال از پس فردا
ساعت ۲۲ ملی پوشان بسکتبال ایران یک روز تا شروع رقابت‌های المپیک فرصت دارند. اولین مسابقهٔ بسکتبال المپیک از ساعت ۵:۳۰ یکشنبه سوم مرداد میان تیم‌های ایران و چک برگزار می‌شود.
 
بعد از رژه
ساعت ۲۱:۳۰ علاوه بر لباس‌های کاروان ورزشی ایران که در روزهای اخیر سوژهٔ انتقادات بود؛ بعد از مراسم رژه، بی‌سلیقگی در انتخاب ماسک‌های ورزشکاران ایرانی هم سوژه شد. در حالی که کشورهای دیگر، ماسک‌های هماهنگ و متناسب با لباس خود داشتند؛ ورزشکاران ایرانی با ماسک‌های معمولی و متفاوت با هم رژه رفتند.
 

یک رنگ از المپیک در پرچم‌ها
ساعت ۱۹ حداقل یک رنگ از رنگ‌های پرچم المپیک در پرچم همه کشورها وجود دارد. پرچم بیش از ۲۰۰ کشور دنیا امروز در دست ورزشکاران برجسته به نمایش در آمد. در پایان رژهٔ تیم‌ها، پرچم المپیک هم به اهتزار درآمد.
 

خداحافظی پیشکسوت بسکتبال از گزارشگری
ساعت ۱۸:۳۰ عنایت آتشی بعد از چند دهه گزارشگری بسکتبال اعلام کرد که در پایان المپیک از این عرصه خداحافظی کرده و جای خود را به گزارشگران جوان می‌دهد.
 
المپیک بدون تماشاگر

ساعت ۱۷:۵۵ مردم ژاپن دو رویکرد به المپیک دارند؛ عده‌‌ای که بیرون از استادیوم در حسرت تماشای المپیک بودند و عده‌‌ای که همچنان به مخالفت و اعتراض خود نسبت به برگزاری بازی‌ها ادامه می‌دهند.
 
افتخار برای صمد

ساعت ۱۶:۵۰ صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال پرچم ایران را در رژه المپیک حمل کرد. برخلاف اعلام قبلی کاروان ایران با لباس‌های رونمایی شده در کاروان شرکت کرد.
 
آغاز مراسم افتتاحیه‌ی المپیک
ساعت ۱۵:۳۰ مراسم افتتاحیه‌ی المپیک توکیو آغاز شد. ایران بیستمین کشور در مراسم رژه است.
ناراهیتو امپراتور ژاپن سومین نفر از خاندان خود است که در مراسم افتتاحیه‌ی المپیک شرکت می‌کند. پیش از این پدر و پدربزرگ او در زمان میزبانی المپیک تابستانی و زمستانی در ژاپن حضور داشتند.
 
مقابلهٔ پلیس با معترضان

ساعت ۱۵ اعتراضات مردم ژاپن به برگزاری المپیک در اوج کرونا ادامه دارد. پلیس ژاپن با برخی معترضان در بیرون استادیوم المپیک برخورد کرد.
 
مشعل المپیک به مقصد رسید
ساعت ۱۴:۲۰ مشعل المپیک بعد از طی مسیر ۱۲۱ روزه به مقصد اصلی در توکیو رسید.
 
گینه پشیمان شد
ساعت ۱۳:۲۵ کمیته ملی المپیک گینه یک روز بعد از انصراف این کشور اعلام کرد که در المپیک توکیو شرکت می‌کند. شرایط کرونا باعث شده بود که گینه تصمیم به کناره گیری از المپیک بگیرد.

برابری در المپیک
ساعت ۱۳:۲۰ کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد که برای اولین بار در تاریخ این بازی‌ها تعداد ورزشکاران زن حاضر در این مسابقات، که ۴۹ درصد شرکت‌کنندگان را تشکیل می‌دهند، با تعداد شرکت‌کنندگان مرد به سطحی تقریبا برابر رسیده است. منبع: کانال کاروان ورزش ایران
 
موارد کرونا از ۱۰۰ نفر گذشت
ساعت ۱۲:۳۰ ایرنا گزارش داد: با مثبت شدن ۱۹ نمونه دیگر، تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ که به نوعی با بازیهای المپیک مرتبط هستند، به عدد ۱۰۶ نفر رسید.

آرزوی حدادی محقق می‌شود

ساعت ۱۲:۲۰ فدراسیون بسکتبال از حضور ۱۲ بازیکن تیم ملی ایران در مراسم رژه المپیک خبر داد. پیش از این حامد حدادی در مصاحبه با ۳ ثانیه درباره از دست دادن رژه در سال ۲۰۰۸ صحبت کرده و ابراز نگرانی کرده بود که مراسم امسال را هم به دلیل محدودیت‌های کرونا از دست بدهد.
 
آماده برای جنگ اعصاب!
ساعت ۱۱:۴۰ فدراسیون جهانی بسکتبال فهرست داوران حاضر در المپیک را اعلام کرد. نام پنج زن هم در این فهرست دیده می‌شود. علاقه‌مندان به بسکتبال در ایران که تا این لحظه هنوز نمی‌دانند تلویزیون ملی دیدارهای تیم ملی را پوشش می‌دهد یا خیر باید منتظر پخش نشدن بسیاری دیدارهای حذاب رقابت‌ها یا پخش پر از سانسور آن‌ها به دلیل حضور داور زن باشند.

انتظار دو سالهٔ پاپویچ برای انتقام
ساعت ۱۱:۴۰ تیم ملی بسکتبال آمریکا دو سال پیش در جام جهانی از فرانسه در مرحلهٔ یک چهارم نهایی شکست خورد و از کسب مدال در جام جهانی باز ماند. گرگ پاپویچ سرمربی تیم ملی آمریکا این شکست را فراموش نکرده و می‌گوید: «ما دو سال است که برای بازی مقابل فرانسه آماده می‌شویم. من هر روز به این بازی فکر می‌کنم.»

ستارهٔ حریف ایران هم پرچمدار شد
ساعت ۱۰:۳۰ توماش ستورانسکی ستارهٔ تیم ملی بسکتبال چک به عنوان پرچمدار کاروان این کشور انتخاب شد. او هشتمین بسکتبالیستی است که به عنوان پرچمدار در بازی‌های المپیک توکیو انتخاب شد. صمد نیکخواه بهرامی از ایران هم پیش از این به عنوان پرچمدار کاروان ایران انتخاب شده بود.
تیم‌های ملی بسکتبال ایران و چک از ساعت ۵:۳۰ یکشنبه سوم مرداد در اولین مسابقهٔ المپیک به مصاف هم می‌روند.
 
فینالیست‌ها به بازی فرانسه می‌رسند
ساعت ۱۰:۲۰ بوکر، هالیدی و میدلتون سه بازیکنی که در فینال NBA حضور داشتند؛ امروز به توکیو سفر می‌کنند. پاپویچ سرمربی تیم ملی آمریکا ابراز امیدواری کرد که این سه بازیکن در اولین دیدار المپیک مقابل فرانسه به میدان بروند.
 
زنان و مردان فرانسه

ساعت ۹:۵۰ تیم‌های ملی بسکتبال زنان و مردان فرانسه پیش از المپیک در کنار هم عکس گرفتند.

مدال‌های بازیافتی
ساعت ۹:۰۵ حدود ۵۰۰۰ مدال برای المپیک و پارالمپیک با استفاده از وسایل الکترونیکی بازیافتی ساخته شده است.
مردم ژاپن نزدیک به ۸۰۰۰۰ تن وسایل الکترونیکی بازیافتی را برای این منظور اهدا کردند.

مراسم افتتاحیه
ساعت ۹:۰۰ مراسم افتتاحیهٔ المپیک از ساعت ۱۵:۳۰ امروز آغاز می‌شود. صمد نیکخواه بهرامی پرچمدار ایران است. مسئولان کاروان اعزامی ایران با توجه به مراسم چهار ساعته تصمیم گرفتند که فقط ورزشکارانی در افتتاحیه حضور داشته باشند که امروز بازی نداشتند.

بازگشت به صفحه اخبار