پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کدام تیم‌ها به لیگ برتر آقایان می‌آیند؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/05/27 11:04
کدام تیم‌ها به لیگ برتر آقایان می‌آیند؟


کدام تیم‌ها به لیگ برتر آقایان می‌آیند؟

مهلت اعلام آمادگی تیم‌های لیگ برتری آقایان تا بعد از تعطیلات کرونا تمدید شده و چند تیم دسته یکی هم به طور شفاهی به فدراسیون اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ فدراسیون بسکتبال تا ۲۳ مرداد به تیم‌های لیگ برتری آقایان برای اعلام آمادگی فرصت داده بود؛ اما این مهلت تا بعد از تعطیلات مربوط به کرونا تمدید شد.

کمیته مسابقات قصد دارد بعد از تعطیلات، جلسه‌‌ای مربوط به آیین نامه برگزار کند و ظاهرا تصمیمات کلی مربوط به لیگ برتر هم در این جلسه گرفته می‌شود. در حال حاضر فدراسیون به دنبال این است که بار دیگر مسابقات را به صورت متمرکز در تهران برگزار کند.

تیم‌هایی که تا به حال برای ورود به لیگ برتر اقدام کرده اند:
شهرداری گرگان، مهرام تهران، شیمیدر قم، نفت آبادان، ذوب آهن اصفهان، اکسون تهران، آویژه مشهد، مس کرمان، کوچین آمل، مس رفسنجان، نیروی زمینی تهران، پدافند مشهد، سپاهان اصفهان، سیرجان

این تیم‌ها تا به حال اعلام آمادگی کرده یا اقدام به جذب مربی و بازیکن کرده‌‌اند و به نظر می‌رسد حضورشان در فصل آینده قطعی است.

از میان تیم‌های فصل قبل، شورا و شهرداری قزوین با توجه به تصمیمات جدید شورای شهر قزوین در لیگ برتر شرکت نمی‌کند. تیم شهرداری بندرعباس منتظر نهایی شدن وضعیت اسپانسر است. وضعیت تیم آینده سازان تهران هم با توجه به بدهی‌های پارسال مشخص نیست.

خانه بسکتبال خوزستان طبق شنیده‌ها به دنبال بازگشت به لیگ برتر با سرجان ایوانویچ سرمربی صربستانی است؛ اما این تیم هم در حال حاضر برای جذب اسپانسر تلاش می‌کند.
 
همچنین شنیده می‌شود که نماینده ماهشهر با هدایت خضیر شاوردی به دنبال حضور دوباره در لیگ برتر است. ماهشهری‌ها فصل قبل بعد از انحلال پتروشیمی در لیگ برتر شرکت نکردند. تیم توفارقان آذرشهر هم بعد از یک فصل دوری به دنبال بازگشت به لیگ برتر است.

وضعیت نهایی لیگ برتر آقایان هفته آینده مشخص می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار