پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: پوران عباسی: تصمیم گرفتم به جای حرف زدن در انتخابات شرکت کنم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/07/15 22:14
پوران عباسی: تصمیم گرفتم به جای حرف زدن در انتخابات شرکت کنم


پوران عباسی: تصمیم گرفتم به جای حرف زدن در انتخابات شرکت کنم

سرمربی تیم بسکتبال بانوان سپهرداد تهران درباره ثبت نام برای انتخابات ریاست فدراسیون گفت: «خیلی در بسکتبال اجحاف می‌شود و همه فقط حرف می‌زنند. تصمیم گرفتم به جای حرف زدن در انتخابات شرکت کنم.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ پوران عباسی سرمربی تیم بسکتبال بانوان سپهرداد تهران این هفته برای انتخابات ریاست فدراسیون ثبت نام کرد. عباسی درباره انگیزهٔ خود با وجود ادامهٔ کار مربیگری به ۳ ثانیه گفت: «مربیگری عشق من است و تمرین بسکتبال را واقعا دوست دارم. دیدم که خیلی در بسکتبال اجحاف می‌شود و مسائلی باعث خانه نشینی مربیان می‌شود. همه در مقابل این مسائل فقط می‌گویند که بد است. اتفاقا به چند نفر هم پیغام دادم که شما وقتی مدیریت بلدید، به جای حرف زدن برای انتخابات جلو بروید.»
عباسی ادامه داد: «ما در بین زنان، افراد زیادی داریم که می‌توانند پرچمدار شوند. من هم به این نتیجه رسیدم که مثل یک زن پیش بیایم. اگر انتخاب نشوم، ناراحت نمی‌شوم؛ چون حرکت کردم و اگر حرفی می‌زنم، حداقل تلاش کرده ام. تصمیم گرفتم که فقط حرف نزنم و به عنوان یک زن، پیشتاز باشم.»
 
سوابق تحصیلی و مدیریتی دارم
او درباره شرایط لازم برای شرکت در انتخابات فدراسیون تاکید کرد: «همه مدارک تحصیلی‌‌ام مرتبط هستند. لیسانس تربیت بدنی، فوق لیسانس مدیریت و روانشناسی ورزشی و دکترای روانشناسی ورزشی دارم. همچنین مدارکی برای جنبهٔ مدیریتی و مربیگری ملی هم ارائه کردم. مدیرعامل آکادمی ثبت شده هستم و کارهای مدیریتی در آموزش و پرورش انجام داده ام.»
 
۱۶ بازیکن، کمک مربی و اسپانسرم را گرفتند
عباسی درباره حضور دوباره در لیگ برتر بدون حمایت مالی گفت: «من حتی یک حامی مالی کوچک ندارم و از طرفی اسپانسرم را گرفته و به دیگران دادند، حتی ۱۶ بازیکن و کمک مربی من را گرفتند و به تیم دیگری فرستادند. این کار هم از طریق فدراسیون بود.»
سرمربی سپهرداد تهران درباره جدایی بازیکنان فصل قبل ادامه داد: «فرزانه جمامی از ۹ سالگی بازیکن من بود. زمانی که در لیگ برتر بازی می‌کرد، به من گفت که می‌خواهم مربیگری یاد بگیرم. پارسال موقعیت خوبی بود و به او گفتم که سرمربی تیم شود. خودم هم به عنوان مدیرفنی به کارم ادامه دادم. زمانی که به مراحل آخر لیگ رسیده بودیم، یک روز گریه زاری کرد که نمی‌توانم در لیگ برتر مربیگری کنم. ظاهرا از همانجا با مسئولان کنکو و خانم شجاعی (نایب رئیس فدراسیون) هماهنگ کرده بودند که تیم را رها کرده و به تیم کنکو برود.»
 
در قرارداد بازیکنان دست بردند و من را متهم کردند
عباسی تاکید کرد: «هنوز هم باورم نمی‌شود فرزانه که بچه من بود و روی او قسم می‌خوردم، چنین کاری کرده باشد. آن زمان یعنی اسفند پارسال می‌گفت که می‌خواهم کار روی بازیکنان پایه را شروع کنم. اتفاقا از همان زمان حتی یک بازیکن من دیگر به تمرینات تیم نیامد. این را از قبل هماهنگ کرده بودند. در نهایت هم تیم امرتات با همین مربی و بازیکنان زیرنظر کنکو و یک اسپانسر دیگر برای لیگ برتر اقدام کردند.»
او با اشاره به قرارداد طولانی مدت ۱۶ بازیکن گفت: «این بازیکنان یک هفته قبل از مسابقات به سراغ من آمدند که رضایتنامه بدهم. قرارداد آنها تا سال ۱۴۰۲ بود. من را به هیات بسکتبال تهران فراخواندند و متهم کردند که در قرارداد بازیکنان دست برده ای! در حالی که از نسخه‌های قرارداد مشخص شد که خود آنها در قرارداد بازیکنان دست برده اند. در نهایت هم یک ریال حق رشد یا پول رضایتنامه نگرفتم؛ اما می‌توانستم به اتهام دست بردن در قرارداد از آنها شکایت کنم. فقط چون جمامی مثل فرزندم بود، این کار را نکردم.»
عباسی درباره بازی فردا با تیم امرتات تاکید کرد: «این بازی مثل یک مسابقهٔ دوستانه است. در واقع بچه‌های من مقابل بچه‌های خودم قرار می‌گیرند، چون همه بازیکنان آن تیم، شاگردان خودم هستند.»
 
اسپانسر دیگری را از چنگم در آوردند
سرمربی سپهرداد تهران درباره از دست دادن یک اسپانسر دیگر گفت: «بیستمین سالی است که تیم دارم و امتیاز لیگ برتر به نام من است. امسال با جای بزرگی هم صحبت کرده بودم تا تیم را برای قهرمانی آماده کنم. این اسپانسر را روز قرعه کشی از چنگم بیرون کشیدند. این رفتارها خیلی بد است.»

بازگشت به صفحه اخبار