پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: خواهرزادهٔ رئیس، دلیل خط خوردن واحدی
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/08/23 14:13
خواهرزادهٔ رئیس، دلیل خط خوردن واحدی


خواهرزادهٔ رئیس، دلیل خط خوردن واحدی

منابع ۳ ثانیه دلیل خط خوردن بازیکن جوان تیم ملی را فاش کردند: جر و بحث خارج از زمین بسکتبال.

به گزارش ۳ ثانیه؛ فهرست تیم ملی بسکتبال برای پنجرهٔ اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ یک علامت سوال داشت. چرا سینا واحدی پدیدهٔ چند سال اخیر بسکتبال به تیم ملی دعوت نشد؟ بازیکنی که حتی یک جایگاه در المپیک به او اختصاص داده شد و در واقع بسکتبال ایران هزینه‌هایی را برای پرورش این بازیکن متحمل شد که در دههٔ قبل برای بازیکنانی مثل یخچالی، جمشیدی و مشایخی انجام شده بود و حاصل آن نیز امروز دیده می‌شود.

مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال دیروز در اقدامی مثبت با شفافیت درباره دلایل دعوت شدن یا نشدن بازیکنان توضیح داد و در مصاحبهٔ خود تاکید کرد: «سینا واحدی نیز جوان مستعدی است که در دو سه سال اخیر برای تیم ملی بازی کرده است، اما در این پنجره به دلیل مورد انضباطی که داشت فدراسیون صلاح دید از او استفاده نکنیم.»

چند منبع موثق دیروز خبر دادند که سینا واحدی در حاشیهٔ یکی از مسابقات لیگ برتر با خواهرزادهٔ رامین طباطبایی رئیس فدراسیون جر و بحث کرده و همانجا شنیده است که دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌شود. طبق شنیده ها درگیری اصلی میان برادر سینا واحدی با خواهرزاده طباطبایی بوده و واحدی در حمایت از برادر خود وارد ماجرا می شود.

خواهرزادهٔ طباطبایی در پروژه‌های مربوط به بازسازی سالن آزادی فعال است و مشخص نیست که تقصیر از او بوده یا سینا واحدی؟ موضوع عجیب این است که شخصی خارج از فضای بسکتبال در دعوت نشدن بازیکن جوان تیم ملی بسکتبال دخیل باشد و در واقع مشکل انضباطی مطرح شده، ربطی به برخوردهای داخل زمین یا در ارتباط با اهالی بسکتبال ندارد.

مصطفی هاشمی که در سال‌های گذشته مصاحبه‌های زیادی درباره دعوت نشدن برخی بازیکنان به خصوص ارسلان کاظمی داشت، حرف از ورود بزرگان بسکتبال برای حل مشکل این بازیکن می‌زد و همچنین طبق شنیده‌ها بعد از جریان فرودگاه ژاپن برای حل مشکلی به آن بزرگی تلاش زیادی کرد. حالا هاشمی با قبول سرمربیگری تیم ملی به راحتی زیر بار خط زدن بازیکن جوان به دلیل بحث با خواهرزاده رئیس فدراسیون رفت.

هاشمی از تابستان امسال جایگزین مهران شاهین طبع در تیم ملی بسکتبال شده و دو روز قبل اولین انتخاب‌های او برای تیم ملی بسکتبال مشخص شد. بازگرداندن چند بازیکن ۳۳ تا ۴۰ ساله به تیم ملی، اولین انتقاداتی بود که به سرمربی جدید تیم ملی وارد شد.

بازگشت به صفحه اخبار