پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: کرونا فقط برای تیم ملی ب ادامه دارد؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1400/09/02 15:52
کرونا فقط برای تیم ملی ب ادامه دارد؟


کرونا فقط برای تیم ملی ب ادامه دارد؟

سرمربی تیم ملی بسکتبال ب درباره دلایل فعال نشدن این تیم در یک سال گذشته توضیح داد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم‌های ملی مختلف بعد از دوران کرونا در یک سال گذشته فعال شدند. تیم ملی ب تنها تیمی بوده که با وجود معرفی سرمربی به فراموشی سپرده شد.
محمد مهدی ایزدپناه سرمربی این تیم در مصاحبه با ۳ ثانیه توضیح داد: پارسال مقرر شد که من سرمربی تیم ملی امید یا ب باشم. برنامه ریزی کرده و نفرات را انتخاب کردم. علی توفیق و کرم احمدیان هم کمک‌های من در این تیم هستند. زمانی که قصد برگزاری اردو داشتیم، تیم ملی الف وارد پنجره‌های انتخابی شده و تیم ملی جوانان باید به مسابقات جهانی می‌رفت. متأسفانه شرایط اردویی برای ما فراهم نشد.
 
مخالفت فدراسیون با برگزاری اردو
سرمربی تیم ملی ب درباره برگزار نشدن اردو در نیم فصل گفت: وقتی لیگ شروع شد، نظرم این بود که اردویی بین نیم فصل اول و دوم برای تیم ملی ب بگذاریم. صحبتی با طباطبایی رئیس فدراسیون داشتم. نظر ایشان این بود که در زمان برگزاری مسابقاتی مثل ویلیام جونز اردو بگذاریم. من خیلی موافق این موضوع نیستم، چون این تیم پشتوانهٔ تیم ملی است.
ایزدپناه تاکید کرد: می‌خواهم این تیم زیر ۲۲ سال باشد. بازیکنان خیلی خوبی داریم و معتقدم که باید هر چه سریعتر اردوها برگزار شود و پشتوانه‌‌ای برای تیم ملی بزرگسالان درست کنیم، چون همه می‌دانیم که سن بازیکنان تیم ملی بالا رفته، عده‌‌ای بسکتبال را کنار گذاشتند و سال‌های آخر بازی بقیه بازیکنان است.
 
کرونا مزید بر علت شد
سرمربی تیم ملی ب با اشاره به شرایط بد کرونا در فصل تابستان افزود: شروع کار ما اولین فرصتی خواهد بود که فدراسیون تصمیم بگیرد اردویی برایمان بگذارند. ما خیلی وقت است که اعلام آمادگی کرده‌‌ایم، البته کرونا هم مزید بر علت بود و نباید یک طرفه به قاضی رفت. شرایط کرونا در فصل تابستان خیلی بد بود. برخی استان‌ها که بازیکن از آنها می‌خواستیم، شرایط خطرناکی داشتند و در مقاطعی که فدراسیون تصمیم به برگزاری اردو می‌گرفت، کرونا اجازه نمی‌داد. در هر حال نیاز بسکتبال است که این تیم را تشکیل دهیم و در تورنمنت‌های مختلف شرکت کنیم تا آینده بسکتبال کشور را تامین کند.

بازگشت به صفحه اخبار