پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: جذب بازیکن خارجی به شرط کیفیت
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/09/27 16:59
جذب بازیکن خارجی به شرط کیفیت


جذب بازیکن خارجی به شرط کیفیت

سرمربی و بازیکن تیم بسکتبال بانوان اکسون تهران درباره بازیکنان جوان این تیم و جذب بازیکنان خارجی توضیح دادند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال بانوان اکسون تهران در مسابقات آخر هفته بدون باخت ماند. آزاده زمانپور سرمربی اکسون درباره پیروزی دوباره مقابل نفت آبادان گفت: «متأسفانه فرزانه فروتن را این هفته در اختیار نداشتیم، چون آسیب دیدگی داشت. حال شیدا شجاعی هم قبل از بازی با نفت خوب نبود و زیر سرم رفته بود. با این حال بازیکنان ما واقعا تیمی بازی کردند و به نظرم بسکتبال قشنگی را به نمایش گذاشتیم.»
زمانپور درباره استفاده از چند بازیکن جوان در تیمش گفت: «نگاه ما به آینده است. ترجیحم این است که در کنار یک تیم با تجربه، دو سه بازیکن جوان آینده دار هم رشد کنند. خدا را شکر این اتفاق در تیم ما می‌افتد. غزل و عسل محسنی به نظرم بازیکنان آینده داری هستند. زینب غفاری وظایفش را در همان دقایق حضورش به نحو احسن انجام داد.»
 
بازیکن خارجی فقط با کیفیت
سرمربی اکسون افزود: «ما هم دنبال بازیکن خارجی هستیم؛ ولی نه هر بازیکن خارجی. دنبال این هستیم که بازیکن خارجی با کیفیت به تیم خود اضافه کنیم. اگر بازیکنان خارجی در حد همین بازیکنان ما باشند که خب از همین ترکیب ایرانی استفاده می‌کنیم تا تجربهٔ بیشتری به دست بیاورند. در صورتی که یک بازیکن خارجی بتواند تیم را تکان اساسی دهد، حتما اقدام می‌کنیم.»
 
از تیم سه نفره خداحافظی کردم
او درباره تجربهٔ حضور در تیم ملی پنج نفره گفت: «به نظرم انتخاب‌های ما در تیم ملی درست بود. درست است که بازی‌ها به باخت ختم شد؛ اما تیم ملی روند خوبی داشت. این نشان می‌دهد که بسکتبال ما پتانسیل زیادی دارد و برنامه ریزی خوبی باید انجام شود.»
زمانپور درباره حضور تیم ملی سه نفره زیر ۲۳ سال در بازی‌های آسیایی سال آینده تاکید کرد: «با توجه به اینکه وارد تیم پنج نفره شدم، در واقعا از تیم سه نفره خداحافظی کردم. فرقی هم برایم ندارد و اگر توانایی داشته باشم، دوست دارم به هر تیمی کمک کنم.»
 
اعتماد: ترکیب خیلی خوبی داریم
سارا اعتماد سنتر اکسون هم که بازی خوبی مقابل نفت آبادان انجام داد، بعد از مسابقات هفته قبل گفت: «ما و نفت آبادان هر دو خیلی تمرین داشتیم؛ ولی تیم ما برنامه‌های ویژه‌ای برای همه کارهای خود در دفاع و حمله داشت.»
بازیکن اکسون افزود: «سن بازیکنان ما کم است؛ ولی خیلی پتانسیل دارند. بازیکنان آموزش پذیر و با استعدادی هستند. فکر می‌کنم ترکیب خیلی خوبی است.»
او در مقایسهٔ لیگ امسال با رقابت جذاب پارسال گفت: «اگر مهرام هم بود، قطعا بازی‌ها قشنگتر می‌شد. امسال خیلی مثل پارسال نیست. فکر می‌کنم بازی‌ها در پلی آف سختتر می‌شود، چون احتمالا همه بازیکن خارجی می‌آورند.»

بازگشت به صفحه اخبار