پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: لیگ برتر بسکتبال بانوان: خلاصه، مفید و با کیفیت پایین‌تر
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1400/10/13 15:41
لیگ برتر بسکتبال بانوان: خلاصه، مفید و با کیفیت پایین‌تر


لیگ برتر بسکتبال بانوان: خلاصه، مفید و با کیفیت پایین‌تر

مرحلهٔ مقدماتی لیگ برتر بسکتبال بانوان در روزهای پایانی هفتهٔ قبل به اتمام رسید و هشت تیم هنوز در انتظار اعلام برنامهٔ پلی آف هستند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مرحلهٔ مقدماتی لیگ برتر بسکتبال بانوان با ۱۰ مسابقه در گروه الف و ۸ مسابقه در گروه ب تمام شد. تعداد کم مسابقات، دغدغهٔ تیم‌های لیگ برتری بانوان قبل از شروع لیگ بود و کمیته برگزاری مسابقات، راه‌هایی از جمله پلی آف اول و دوم را برای تیم‌ها در نظر گرفت؛ اما در نهایت خبری از این طرح‌ها برای افزایش تعداد مسابقات نشد و به گفتهٔ مسئولان این کمیته، مسابقات به همان ترتیب پلی آف، نیمه نهایی و فینال برگزار می‌شود.
فدراسیون بسکتبال در مقابل اعتراض تیم‌ها به افزایش مبلغ ورودی در ازای تعداد کم مسابقات قبول کرده بود که فقط تیم‌های راه یافته به پلی آف، ورودی کامل (۵۰ میلیون تومان) بدهند و تیم‌های باقیمانده مبلغ کمتری پرداخت کنند.
در حالی که رقابت‌های بسکتبال بانوان فصل قبل اوج گرفته و به خصوص با ورود بازیکنان خارجی و پخش مسابقات از آپارات جذابیت زیادی داشت؛ امسال افت محسوسی در این لیگ دیده می‌شود و تا این لحظه تنها تیم‌های گروه بهمن و شیمیدر قم بازیکن خارجی جذب کرده اند.
 
رده بندی و حریفان پلی آف
رده بندی تیم‌های دو گروه در پایان دور مقدماتی به این شرح است:
گروه الف: ۱- شیمیدر قم ۲- گروه بهمن ۳- شهرداری گرگان ۴- امرتات ۵-ای زی بسکتبال ۶- سپهرداد تهران
گروه ب: ۱- اکسون تهران ۲- نفت آبادان ۳- فولاد سپاهان ۴- پاز تهران ۵-گاز تهران
(جدول لیگ برتر بانوان ایرادی داشت که امروز این ایراد رفع شد.)
حریفان پلی آف به این شرح خواهند بود:
شیمیدر قم - پاز تهران
گروه بهمن - سپاهان اصفهان
شهرداری گرگان - نفت آبادان
امرتات - اکسون
طبق شنیده‌ها فدراسیون در نظر دارد که مرحلهٔ پلی آف را از ۲۱ دی آغاز کند. برخی تیم‌های شهرستانی درخواست داده‌‌اند که زمانبندی مسابقات به گونه‌‌ای باشد که برای مسابقات دوم و سوم مجبور به بازگشت نشوند و مسابقهٔ دوم در فاصلهٔ کوتاهی بعد از مسابقهٔ اول پلی آف برگزار شود.
تیم‌ها همچنین به برگزاری مسابقات در سالن شهر قدس (خارج از شهر تهران) اعتراض داشتند و هنوز مشخص نیست که ادامه مسابقات در چه سالنی برگزار می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار