پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مشایخی: ثابت کردم که چه کسی اشتباه کرده
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1400/10/07 22:11
مشایخی: ثابت کردم که چه کسی اشتباه کرده


مشایخی: ثابت کردم که چه کسی اشتباه کرده

بازیکن تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان گفت: دوران بازی بالا و پایین زیاد دارد. مهم این است که با عملکرد ثابت کردم چه کسی اشتباه کرده است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سجاد مشایخی بازیکن تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان، دیروز در بازی مقابل نظم آوران سیرجان بیشترین امتیازات دوران بازی خود را (۳۵ امتیاز) ثبت کرد.
او درباره عملکرد شخصی خود گفت: بالاخره بسکتبال است و خدا را شکر توانستم بهترین بازی خود را انجام دهم. بیشترین امتیازم قبلا در جام جهانی جوانان مقابل آرژانتین بود که ۳۲ امتیاز آوردم. بعد از آن بیشترین امتیازم بین ۲۸ تا ۳۰ امتیاز بود. یک روز شوت آدم می‌رود و خدا خواست که دیروز این امتیاز را بیاورم. مهمتر از عملکرد من این است که تیم ببرد. خودم بیشتر از پیروزی تسم خوشحال بودم. اگر تیم نبرد، بهترین عملکرد بازیکنان هم دیده نمی‌شود.
بازیکن ذوب آهن درباره عوض کردن نتیجه در ۸ ثانیهٔ پایانی مقابل سیرجان افزود: بازی دیشب یکی از جذابترین مسابقاتی بود که در زندگی‌ام دیده‌ام و نمی‌توانم فراموشش کنم. کوارتر اول خیلی بد بازی کردیم و آنها در حمله خیلی خوب بودند. همه نقشه‌های خود را در زمین اجرا کردند و ما باختیم. کوارترهای بعدی فشار دفاعی ما بیشتر شد و اختلاف را کمتر کردیم. آخر بازی آن اتفاقات افتاد که اصلا باورم نمی‌شد.
 
حضور در تیم ملی حقم بود
مشایخی درباره انگیزه‌‌ای که دعوت نشدن به تیم ملی در فصل تابستان به او داد، گفت: همه در جریان داستان‌های تیم ملی هستند. به نظرم بعد از هفت هشت سال حقم بود که به تیم ملی دعوت شوم. انتظار داشتم که بعد از سال‌ها حضور و سفرهای سخت به تیم ملی دعوت شوم، چون بازیکنانی بودند که رزومه‌ای نداشتند و من از نظر آمار انفرادی خیلی بهتر از کسانی بودم که به تیم ملی دعوت شدند. همیشه عملکردم در تیم ملی هم واضح بود.
ملی پوش ذوب آهن افزود: امکان ندارد که چند ماه قبل با وجود مصدومیت آشیل به من می‌گفتند: پنج دقیقه هم برای تیم ملی در قطر بازی کنی، مشکلی ندارد. حالا آن دوره از مسابقات به دلیل کرونا کنسل شد؛ اما بعد که دیگر نبودم، خیلی عجیب بود. حالا سر چه بود؟ نمی‌دانم. جسارت بود یا حرف‌هایی که از بازگو کردن آن خنده‌ام می‌گیرد. در هر حال از نظر خودم و خیلی‌ها باید به تیم ملی دعوت می‌شدم و هنوز هم بر سر حرفم هستم.
 
شما خبرنگارها هم حمایت نکردید
او با اشاره به از دست دادن المپیک تاکید کرد: خیلی‌ها حمایتم نکردند، حتی از شما خبرنگاران، کسانی بودند که فکر می‌کردم دوست من هستند و با توجه به تغییر شرایط، رو عوض کردند. هیچ حمایتی به طور واضح انجام ندادند. من انگیزه‌ام را از دست ندادم. خدا را شکر الان شرایط خوب است، شاید روزی شرایط بد باشد. دوران بازی بالا و پایین زیاد دارد. مهم این است که با عملکردم ثابت کردم، چه کسی اشتباه کرده است.
در آخر سر قضایای تیم ملی همه چیز را به خدا واگذار کردم و خیلی به این موضوع اعتقاد دارم. خدا از آن بالا همه چیز را می‌بیند و خودش جواب کاری که با من کردند، می‌دهد.
 
انگار بار اول بود که دعوت می‌شدم
مشایخی درباره بازگشت به تیم ملی در پنجرهٔ اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ گفت: با وجود اینکه دکترها می‌گفتند که خطرناک است، امکان دارد کشیدگی همسترینگ به پارگی تبدیل شود و کار یکی دو هفته به یک تا دو ماه بکشد؛ انقدر انگیزه داشتم که هر روز صبح و بعد از ظهر فیزیوتراپی می‌کردم تا با همان مصدومیت برای تیم ملی بازی کنم. انقدر شوق داشتم، انگار بار اولم بود که به تیم ملی دعوت می‌شوم. خدا را شکر با همان مصدومیت، عملکرد قابل قبولی داشتم.
خوشحالم که دوباره پیراهن تیم ملی را پوشیدم.
 
بدون خارجی سخت است
بازیکن ذوب آهن اصفهان درباره شرایط این تیم و نداشتن بازیکن خارجی توضیح داد: خدا را شکر شرایط امسال در ذوب آهن خوب است. بازیکنان خوبی داریم. قول خارجی هم داده بودند؛ اما هنوز نگرفته اند. فعلا بچه‌ها از جان مایه می‌گذارند و همه تلاش خود را می‌کنند. خیلی سخت است، چون تیم‌های دیگر دو خارجی دارند. هر چقدر جایگاه بالاتر باشد و در ردهٔ بالاتری قرار بگیری، در پلی آف نتیجهٔ بهتری به دست می‌آوری.

بازگشت به صفحه اخبار