پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش هفتم
سید مرتضی ملائکه
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1401/04/03 02:35
آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش هفتم


آشنایی با بهترین بازیکنان درفت (یارکشی) ۲۰۲۲ ان‌بی‌ای-بخش هفتم

پس از ۱۴ سال «شیدون شارپ» می‌تواند اولین بازیکنی شود که بدون تجربه بازی کردن در کالج یا دیگر لیگ‌های بسکتبال در ۱۹سالگی وارد NBA شود.

۳ ثانیه - سید محمد رادسرشت همدانی؛ ۱۴ سال از آخرین باری که بازیکنی مستقیم از دبیرستان در یارکشی NBA انتخاب می‌شود، می‌گذرد و یارکشی امسال نیز چنان اتفاقی را دربرخواهد داشت. «شیدون شارپ» بازیکنی است که قرار است بدون تجربه بازی کردن در کالج یا دیگر لیگ‌های بسکتبال در ۱۹سالگی وارد NBA شود. او در آخرین سال دبیرستان خود آمار ۲۱.۴ امتیاز و ۶ ریباند را ثبت کرده است.
این گارد شوت‌زن ۲.۰۳ قامت و ۹۱ کیلوگرم وزن دارد که برتری فیزیکی مناسبی به او نسبت به هم‌پست‌هایش می‌دهد. او که نفر اول در جمع بازیکنان ورودی از دبیرستان به کالج برای فصل آتی بود تصمیم گرفت تا به جای NCAA مستقیم وارد NBA شود.
در کل صحبت چندانی در مورد «شارپ» نمی‌توان انجام داد. مهم‌ترین خصوصیت او فیزیک فوق‌العاده و طول دست بلند اوست که در شوتزنی، دفاع و توپ‌ربایی به کمک او خواهد آمد. باید دید این بازیکن در ورود به NBA می‌تواند با بازیکنان دیگر وفق پیدا کند یا خیر. در کل او بازیکنی با استعداد است و به گفته برخی کارشناسان شانس انتخاب شدن در یارکشی سال آینده به عنوان نفر اول را دارد. باید دید آیا او در درفت باقی خواهد ماند یا به NCAA بازخواهد گشت و همچنین در صورت انتخاب در یارکشی چه وضعیتی خواهد داشت.

ویدئویی از حرکات زیبای شیدون شارپ
بازگشت به صفحه اخبار