پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: پایان مرحله اول انتخابی جام جهانی/ پیروزی در حلب
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/04/14 01:30
پایان مرحله اول انتخابی جام جهانی/ پیروزی در حلب


پایان مرحله اول انتخابی جام جهانی/ پیروزی در حلب

مرحله اول انتخابی جام جهانی بسکتبال با پیروزی ۹۱ بر ۵۶ ایران مقابل سوریه به پایان رسید.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران مرحله اول انتخابی جام جهانی را با چهار برد و دو باخت به پایان برد. ملی پوشان ایران پنجره سوم انتخابی را با شکست مقابل قزاقستان شروع کرده و با پیروزی مقابل سوریه به پایان بردند.
 
سجاد پذیرفته در ترکیب ابتدایی
در بازی قبل هم مشخص شده بود که سجاد پذیرفته مورد اعتماد سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران است. پذیرفته امروز در ترکیب ابتدایی کنار بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی وارد میدان شد.
تیم ایران که در بازی مقابل قزاقستان موفق به ثبت هیچ پرتاب سه امتیازی نشده بود، بعد از دو دقیقه بازی مقابل سوریه با پرتاب بهنام یخچالی، اولین سه امتیازی موفق این پنجره را ثبت کرد. یخچالی دقیقه‌ای بعد یک شوت موفق دیگر داشت.
بازیکنان ایران بعد از این امتیازات با اعتماد به نفس بیشتری ادامه دادند و در کوارتر اول برتری کامل داشتند. ایران این کوارتر را ۲۲ بر ۸ برد.
پذیرفته علاوه بر دفاع خوب، هفت امتیاز در این کوارتر به دست آورد.
 
مصدومیت یخچالی
بهنام یخچالی در کوارتر دوم با مصدومیت از بازی بیرون رفت. تیم سوریه در پنج دقیقه ابتدایی کوارتر دوم از فرصت‌ها استفاده کرده و اختلاف را یک رقمی کرد. سوریه این کوارتر را ۲۰ بر ۱۷ برد؛ اما ایران در مجموع نیمه اول ۳۹ بر ۲۸ برنده شد.
 
استفاده از همه بازیکنان
ملی پوشان ایران با پیروزی ۲۵ بر ۱۵ و ۲۷ بر ۱۳ در کوارترهای سوم و چهارم هم برتری کامل داشتند. ارمغانی که در بازی قبل به دلیل استفاده نکردن از بازیکنانی مثل آقاجانپور و رضایی فر مورد انتقاد بود، در این بازی از همه بازیکنان نیمکت با توجه به اختلاف زیاد دو تیم استفاده کرد. آقاجانپور و رضایی فر در دقایق حضور خود، امتیازات دورقمی ثبت کردند.
حامد حدادی با ۱۴ امتیاز و ۱۵ ریباند بار دیگر بیشترین کارایی را در تیم ایران داشت.
بازیکنان ایران ۸ از ۲۷ پرتاب سه امتیازی موفق داشتند و در دیگر بخش‌های آماری هم برتری تیم ایران مشهود بود به خصوص در ریباند که ۵۹ بر ۲۸ به سود ایران بود.
حذف سوریه و شکست قزاقستان
تیم ملی ایران با این نتیجه به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله بعد شد. تیم بسکتبال بحرین امروز موفق به ثبت اولین شکست قزاقستان شد. قزاقستان با وجود این باخت به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کرد. بحرین با توجه به این پیروزی و باخت سوریه مقابل ایران به عنوان تیم سوم صعود کرد.
تیم‌های قزاقستان، ایران و بحرین در مرحله دوم با استرالیا، چین و ژاپن در گروه F جای می‌گیرند.

بازگشت به صفحه اخبار