پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مدیرعامل آویژه: چند بازیکن پست یک و پنج داریم؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/04/23 20:48
مدیرعامل آویژه: چند بازیکن پست یک و پنج داریم؟


مدیرعامل آویژه: چند بازیکن پست یک و پنج داریم؟

مدیرعامل باشگاه آویژه مشهد با اشاره به کمبود بازیکنان پست یک و پنج گفت: «بازیکنان این پست‌ها مبالغی می‌گویند که نمی‌توان سراغ آنها رفت.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال در جلسه لیگ برتر به استفاده از بازیکنان پست یک و پنج ایرانی اشاره کرد. جعفر فلاح مدیرعامل باشگاه آویژه مشهد در واکنش به این موضوع گفت: «مگر چقدر بازیکن پست یک و پنج داریم که استفاده کنیم؟ بازیکنان موجود در این پست‌ها، مبالغی می‌گویند که اصلا نمی‌توان سراغ آنها رفت. بازیکن خارجی با این شرایط ارزانتر می‌شود.»
بحث سهمیه بندی بازیکنان در راستای همین دغدغه‌های باشگاه‌ها دیروز در جلسه لیگ برتر مطرح شد؛ اما نصرت الله جعفریان رئیس سازمان لیگ به ناموفق بودن این طرح در زمان ریاست محمود مشحون اشاره کرد و تاکید داشت که فدراسیون نمی‌تواند در بحث قرارداد بازیکنان ورود کند.
فلاح در دفاع از ایدهٔ خود توضیح داد: «بازیکن مبلغ سه و نیم میلیارد را مطرح می‌کند. مگر بودجه ما چقدر است؟ خب جذابیت لیگ هم با این شرایط کم می‌شود. سهمیه ملی در زمان آقای مشحون معایبی داشت؛ اما باید از این پرداخت‌های بی‌رویه هم جلوگیری شود. سهمیه‌ها به درستی اشل بندی شده و کمیته فنی در این راستا تشکیل شود.»
او در صحبت با ۳ ثانیه افزود: «اسم سهمیه بندی را هر چه می‌خواهیم، بگذاریم؛ ولی اگر امسال هم موافق با قیمت گذاری باشیم، سال بعد با رقم‌های بالاتر چه کنیم؟ بازیکن پنج شش برابر قبل برای قراردادش می‌خواهد، آن هم بازیکنی که سابقه‌‌ای ندارد. «کورین هنری» بازیکن خارجی سابق ما با ۳۰۰۰ دلار برای بازی به ایران آمد. گارد ایرانی که سال‌ها از دوران ملی او گذشته، کمتر از یک و نیم میلیارد نمی‌گیرد. باید راهکاری برای این مسائل باشد.»
باشگاه آویژه امسال زودتر از سایر باشگاه‌ها با «سرجان» سرمربی صربستانی خود تمدید کرد و با چند بازیکن بومی دوباره قرارداد بست. بعد از فسخ قرارداد سرجان با توجه به پیشنهادهای دیگر، هنوز آویژه به دنبال سرمربی جایگزین است و به گفتهٔ فلاح، چند بازیکن دیگر بعد از انتخاب سرمربی جذب می‌شوند.

بازگشت به صفحه اخبار