پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: انتقام دو باخت مقابل قزاقستان
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/04/24 14:16
انتقام دو باخت مقابل قزاقستان


انتقام دو باخت مقابل قزاقستان

تیم ملی بسکتبال ایران بعد از دو باخت مقابل قزاقستان امروز با اختلاف این تیم را شکست داد تا شانس صعود به عنوان صدرنشین گروه را داشته باشد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران در دومین مسابقه کاپ آسیا با نتیجه ۹۶ بر ۶۰ قزاقستان را شکست داد. ایران در دو بازی انتخابی جام جهانی مقابل این تیم شکست خورده بود و دو باخت خود را با این اختلاف جبران کرد.
سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی در ترکیب اولیه ایران حضور داشتند.
 
پیروزی در نیمه اول
بازیکنان ایران شروع خوبی در بازی داشتند و ۳ پرتاب سه امتیازی از بهنام یخچالی، تفاوت با بازی قبل بود. تیم ایران در کوارتر اول مشکلی برای امتیازآوری نداشت؛ اما در دفاع باز هم موفق نبود و بازیکنان قزاقستان در این کوارتر ۲۴ امتیاز مقابل ۲۷ امتیاز ایران کسب کردند.
کوارتر دوم بازی، کم امتیاز سپری شد و ایران این کوارتر را ۱۵ بر ۹ برد تا با برتری ۴۲ بر ۳۳ در پایان نیمه اول به رختکن برود. بهنام یخچالی با ۱۴ امتیاز بهترین بازیکن این نیمه بود.
حامد حدادی ستاره ایران که به تازگی از ۸۰۰ امتیاز در تاریخ کاپ آسیا عبور کرده، در پایان نیمه با مصدومیت از بازی بیرون رفت و باعث نگرانی شد. خوشبختانه مصدومیت حدادی جدی نبود و در نیمه دوم به زمین برگشت.
 
کوارتر فوق‌العاده ایران
بازیکنان ایران در کوارتر سوم با قدرت بیشتری بازی کردند و اختلاف تک رقمی را به نزدیک ۳۰ امتیاز رساندند. سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی ایران هم با خیال راحت از برد، بازیکنان نیمکت را روانه میدان کرد. کوارتر سوم ۲۸ بر ۹ به سود ایران تمام شد و کوارتر چهارم هم با نتیجه ۲۶ بر ۱۸ به نفع ایران بود. به این ترتیب تیم ملی کشورمان با اختلاف ۳۶ امتیاز، قزاقستان را شکست داد.
 
مهار مورزاگالیف و امتیازآوری همه بازیکنان ایران
«رستم مورزاگالیف» ستاره قزاقستان در این بازی مهار شده و ۶ امتیاز و ۳ پاس گل داشت. هر ۱۲ بازیکن ایران در این مسابقه فرصت کسب امتیاز داشتند.
پرتاب‌های سه امتیازی ناموفق ایران در بازی قبلی مقابل قزاقستان مورد توجه قرار گرفته بود. بازیکنان ایران در این بازی ۸ پرتاب سه امتیازی موفق از ۲۲ اقدام داشتند و سهم بهنام یخچالی ۴ پرتاب موفق بود.
حامد حدادی در بازی امروز با ۱۲ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۵ پاس گل دبل دبل کرد و ارسلان کاظمی ۷ امتیاز، ۴ ریباند، ۴ پاس گل و ۵ توپربایی داشت.
محمد جمشیدی با ۱۶ امتیاز و سجاد مشایخی با ۱۰ امتیاز، دیگر بازیکنان دورقمی ایران بودند.
تیم ملی ایران روز یکشنبه ۲۶ تیر در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی به مصاف ژاپن می‌رود.

بازگشت به صفحه اخبار