پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: عسگرنیا: یکباره نباید وارد امتحان اصلی شد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1401/04/28 14:39
عسگرنیا: یکباره نباید وارد امتحان اصلی شد


عسگرنیا: یکباره نباید وارد امتحان اصلی شد

سرمربی تیم بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال ایران گفت: «بچه‌ها تاکتیک پذیرتر شده و گیرایی آنها بیشتر شده است؛ اما یکباره نباید وارد امتحان اصلی شد.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال بعد از چند سال برای مسابقات دسته ب آسیا آماده می‌شود. ندا عسگرنیا سرمربی این تیم بعد از مسابقات نوجوانان آسیا از پنج بازیکن زیر ۱۶ سال به اردو دعوت کرد. او درباره استفاده از بازیکنان نوجوان توضیح داد: «بعد از اینکه تیم به ۱۵ نفر رسید، تصمیم گرفتیم که پنج بازیکن نوجوانان را هم به تمرینات خود اضافه کنیم، چون این بازیکنان به جوانان آینده تبدیل می‌شوند و مربیان آینده می‌توانند از تجربهٔ آنها استفاده کنند. فعلا ۱۶ بازیکن در تمرینات داریم. فکر می‌کنم که حداقل از سه بازیکن تیم نوجوانان بتوانیم استفاده کنیم.»
عسگرنیا درباره مسابقات جوانان غرب آسیا در تقویم فیبا آسیا گفت: «تا جایی که دنبال کردیم، هیچ خبری درباره غرب آسیا نبود و هنوز این مسابقات را اعلام نکرده اند. حضور در مسابقات غرب آسیا فوق‌العاده است. بچه‌ها باید زمین را ببینند. نسل عوض شده و تمرینات خوبی را انجام می‌دهیم. می‌دانم که هنوز یک سری کارهای پایه را باید با این بازیکنان انجام دهیم؛ ولی فکر می‌کنم که نسل جدید تاکتیک پذیرتر شده و گیرایی آنها در تمرینات بیشتر شده است. در نهایت همه این کارها را باید جایی امتحان کنی و جای آن هم بازی تدارکاتی است. یک دفعه نباید وارد امتحان اصلی شد.»
 
بعد از کرونا، تمرین خاصی نبوده است
سرمربی تیم دختران جوان افزود: «پشت سر هم اردوهای ما ادامه دارد تا انشالله بازی‌های تدارکاتی داخلی داشته باشیم. صد در صد وضع ما از نوجوانان بهتر بوده است. آنها بلافاصله وارد مسابقات شدند و ما وقت بیشتری تا مسابقات داشتیم. هر چند به نظرم اگر تیمی بودیم که در طول سال تمرین داشته و بعد دو سه ماه تا مسابقات وقت بود، اوضاع بهتر می‌شد. مشکل ما این است که بعد از کرونا تمرین خاصی نبوده و تیم کاملا جدید است.»
عسگرنیا درباره سوابق بازی بازیکنان حاضر در اردو تاکید کرد: «فکر می‌کنم که شش هفت بازیکن در لیگ‌های مختلف شرکت داشتند و حتی یکی دو بازیکن در لیگ برتر بودند. بقیه بازیکنان را بعد از استعدادیابی و ارزیابی بیش از ۱۷۰ بازیکن در پنج اردو انتخاب کردیم.»
سرمربی تیم بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال با اشاره به حضور در مسابقات دسته ب آسیا (شهریور امسال) گفت: «امیدوارم که اتفاقات قشنگی رقم بخورد و ما هم تمام تلاش خود را می‌کنیم که این اتفاق پیش بیاید.»
منبع عکس: فدراسیون بسکتبال

بازگشت به صفحه اخبار