پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ارمغانی: برد شیرینی به دست آوردیم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/04/26 22:31
ارمغانی: برد شیرینی به دست آوردیم


ارمغانی: برد شیرینی به دست آوردیم

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با اشاره به دفاع خوب مقابل ژاپن گفت: دفاع خوب منجر به ریتم خوب حمله شد و برد شیرینی به دست آوردیم.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران بعد از پیروزی مقابل ژاپن در نشست خبری گفت: «به هر دو تیم تبریک می‌گویم، چون بازی هیجان انگیزی بود. می‌دانستیم که بازی مقابل ژاپن سخت است، چون شوتزن‌های خوبی دارند. ما دفاع خوبی در این بازی انجام دادیم و به خاطر این دفاع، ریتم خوبی هم در حمله داشتیم. برد شیرینی به دست آوردیم.»
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران افزود: «به نظر می‌رسد که روز به روز بازی‌های بهتری انجام می‌دهیم. امیدوارم در ادامه تورنمنت به همین شکل پیش رویم.»
او درباره پیدا کردن نقطه ضعف ژاپن در این بازی گفت: «قبل از بازی با بازیکنانم صحبت کرده بودم که کلید اصلی در این بازی، دفاع نفر به نفر است. اگر در این دفاع موفق باشیم، می‌توانیم بازی را ببریم. به نظرم خیلی خوب از این جهت عمل کردیم. بازی مقابل ژاپن با توجه به سبک آنها خیلی سخت است. آنها توپ را خیلی سریع حرکت می‌دهند، نفوذ می‌کنند و شوتزن‌های خوبی دارند. ما این نوع بازی را کنترل کردیم و به همین دلیل برنده شدیم.»
 
بهنام بازیکن خوبی است؛ اما همه تیم خوب بودند
او در پاسخ به اینکه عملکرد بهنام یخچالی را چطور ارزیابی می‌کند؟ تاکید کرد: «بهنام بازیکن خیلی خوبی است، همه بازیکنان من خوب هستند. قطعا برخی بازیکنان مسئولیت بیشتری در امتیازآوری و برخی مسئولیت بیشتری در دفاع دارند. ما این تقسیم وظایف را در تیم خود انجام داده ایم. بنابراین فقط بهنام خوب بازی نکرد و به نظرم به عنوان یک تیم، خوب بازی کردیم.»
ارمغانی همچنین در پاسخ به سوالی مربوط به بالا و پایین بازی ایران گفت: «ژاپن تیم سریعی است. ما انرژی زیادی در دفاع و دفاع ترنزیشن صرف کردیم و به همین دلیل خسته شدیم. ریتم خود را هم در حمله از دست دادیم و نمی‌توانستیم سریع بازی کنیم. مهم این است که کنترل کل بازی را در دست داشتیم و هر وقت نیاز به امتیاز بود، یک بازیکنی امتیاز آورد، به این ترتیب موفق به حفظ اختلاف با حریف شدیم.»

بازگشت به صفحه اخبار