پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: مهار تیم شوتزن ژاپن و صعود مستقیم ایران
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/04/26 20:45
مهار تیم شوتزن ژاپن و صعود مستقیم ایران


مهار تیم شوتزن ژاپن و صعود مستقیم ایران

تیم ملی بسکتبال ایران با یک بازی تیمی خوب مقابل ژاپن برنده شد و به صورت مستقیم راهی یک چهارم نهایی کاپ آسیا شد.

به گزارش ۳ ثانیه، تیم ملی بسکتبال ایران مرحله مقدماتی کاپ آسیا را بدون باخت تمام کرد و یک روز استراحت اضافه برای خود تا یک چهارم نهایی خرید.
 
ترکیب شروع کننده ایران مقابل ژاپن
سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی
بازیکنان ایران شروع خوبی داشتند؛ اما ژاپنی‌ها که در بازی قبل با ۲۷ پرتاب سه امتیازی، رکورد کاپ آسیا را شکسته بودند، در کوارتر اول بازی امروز هم با ۵ پرتاب سه امتیازی موفق شروع کردند.
سعید ارمغانی بعد از حدود هفت دقیقه حامد حدادی را از بازی بیرون برد تا بهتر با نوع بازی ژاپنی‌ها مقابله کند و همچنین دقایق بازی حدادی ۳۷ ساله مدیریت شود. ارمغانی تعویض‌های مداومی در این بازی برای مدیریت مهره‌های ایران داشت.
بازیکنان ایران در ادامه کوارتر جلوی پرتاب‌های راه دور ژاپن را گرفتند و کوارتر اول را ۲۷ بر ۲۴ بردند.
بهنام یخچالی و محمد جمشیدی بهترین امتیازآوران ایران در این کوارتر بودند. یخچالی ۱۲ امتیاز و جمشیدی ۷ امتیاز به دست آوردند.
 
اختلاف دو رقمی و پیروزی در نیمه اول
تیم ایران برتری خود را با دفاع خوب در کوارتر دوم هم حفظ کرد و اختلاف را تا اواسط کوارتر دو رقمی کرد.
تیم ژاپن در این کوارتر موفق به ثبت سه امتیازی نشد و ایران ۲۱ بر ۱۰ کوارتر دوم را برد. بازیکنان ایران در پایان نیمه اول ۴۸ بر ۳۴ برنده به رختکن رفتند.
بهنام یخچالی با ۱۸ امتیاز، بهترین بازیکن ایران در این نیمه بود.
 
خیال راحت از برد
بازی تیمی خوب ایران، اختلاف را در کوارتر سوم به ۲۰ امتیاز رساند و خیال تیم از پیروزی راحت شد. ورود متین آقاجانپور جوانترین بازیکن ایران در پایان کوارتر سوم نشان داد که ارمغانی سرمربی تیم ملی هم از برد اطمینان پیدا کرده است. آقاجانپور با ۲ پرتاب سه امتیازی موفق از فرصت حضور ۱۰ دقیقه‌‌ای خود در ادامه استفاده کرد.
کوارتر سوم ۲۰ بر ۱۲ به سود تیم ایران تمام شد.
بازیکنان باتجربه ایران در دقایق پایانی به تدریج جای خود را به نیمکت نشینان دادند، اما ژاپنی‌ها از این فرصت استفاده کردند و اختلاف را به ۱۲ امتیاز رساندند. هر چند تیم ایران اجازهٔ استفاده بیشتر از این فرصت را به ژاپن نداد و ۸۸ بر ۷۶ در این بازی برنده شد.
 
مثلث حدادی، یخچالی و جمشیدی
حامد حدادی، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی در این بازی ۶۲ امتیاز از ۸۸ امتیاز ایران را ثبت کردند. حدادی با ۲۱ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۴ پاس گل بیشترین کارایی را در این بازی داشت. بهنام یخچالی ۲۱ امتیاز و ۵ ریباند و محمد جمشیدی ۲۰ امتیاز به دست آوردند.
یوتا واتانابه ستاره ژاپن در این بازی ۱۷ امتیاز و ۱۰ ریباند داشت.
 
آمار تیمی
ژاپن در این بازی ۱۱ از ۳۳ پرتاب سه امتیازی و ۱۴ از ۲۶ دو امتیازی موفق داشت. تیم ایران ۶ از ۲۰ پرتاب سه امتیازی موفق و ۳۰ از ۵۷ دو امتیازی ثبت کرد. تیم ایران با ۴۴ ریباند مقابل ۳۱ ریباند ژاپن موفق‌تر بود. بازیکنان ایران همچنین در منطقه رنگی ۴۴ امتیاز مقابل ۲۸ امتیاز ژاپن به دست آوردند و ۲۰ امتیاز از ترن اورهای این تیم کسب کردند.
 
صعود به یک چهارم نهایی
تیم ایران دو روز استراحت کرده و روز چهارشنبه با برنده بازی اردن و چین تایپه در یک چهارم نهایی روبرو می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار