پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: قهرمان لیگ برتر بانوان اعلام آمادگی نکرد
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (بانوان)
تاریخ انتشار:
1401/04/28 22:01
قهرمان لیگ برتر بانوان اعلام آمادگی نکرد


قهرمان لیگ برتر بانوان اعلام آمادگی نکرد

تیم بسکتبال بانوان شیمیدر برای حضور در فصل آینده لیگ برتر اعلام آمادگی نکرد و تنها احتمال حضور ۹ تیم وجود دارد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال بانوان امروز خلوت بود و حتی نماینده نیمی از تیم‌هایی که احتمال حضور آنها در فصل آینده وجود دارد، امروز در جلسه شرکت نکردند.
فتانه ملک نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال درباره استقبال کم از جلسه لیگ برتر بانوان گفت: «یکی از دلایل اینکه نمایندگان تیم‌ها نیامدند، شاید این بود که منتظر جلسات بعدی و قرعه کشی مسابقات هستند. واقعیت دیگر هم این است که اسپانسرها حمایت نکرده‌‌اند و بخشی از تیم‌هایی که حتی مطرح بودند، تعیین تکلیف نکرده‌‌اند تا مربی یا نمایندهٔ آنها به جلسه بیاید.»
 
شیمیدر و اصفهانی‌ها نیامدند
باشگاه شیمیدر که به صورت کتبی از لیگ برتر آقایان کناره گیری کرده، در حال حاضر قصد حضور در لیگ برتر بانوان را هم ندارد. شیمیدر فصل قبل قهرمان لیگ برتر بانوان شده بود.
مسئولان سازمان لیگ با توجه به تلاش‌هایی که در قم برای بازگشت شیمیدر انجام می‌شود، احتمال بازگشت این تیم را منتفی نمی‌دانند.
تیم سپاهان اصفهان با توجه به سیاست‌های امسال این باشگاه در جلسه لیگ حضور نداشت و به نظر می رسد که کناره گیری سپاهان از لیگ های بسکتبال قطعی است. ذوب آهن اصفهان هم که سهمیهٔ لیگ برتر بانوان را به دست آورده است، نماینده‌‌ای در جلسه امروز نداشت و هنوز تمایلی برای حضور در لیگ برتر بسکتبال بانوان نشان نداده است.
نام تیم‌های گروه بهمن، شهرداری گرگان، امرتات، ای‌زی بسکتبال، نفت آبادان، شیدای کردستان، گاز، سپهرداد و پاز به عنوان تیم‌هایی مطرح شد که احتمال حضور آنها در فصل آینده لیگ برتر وجود دارد، هر چند هنوز برخی تیم‌ها با توجه به نداشتن اسپانسر، حضور خود را قطعی نمی‌دانند.
تعداد نهایی تیم‌ها تا جلسه بعدی لیگ در اوایل شهریور مشخص می‌شود.

بازگشت به صفحه اخبار