پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نقل و انتقالات یورولیگ/ گردوخاک قهرمان
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1401/04/29 13:30
نقل و انتقالات یورولیگ/ گردوخاک قهرمان


نقل و انتقالات یورولیگ/ گردوخاک قهرمان

اینجا درباره نقل و انتقالات بسکتبال اروپا با محوریت آنادولو افس بخوانید.

۳ ثانیه-امید حاتمی؛ با توجه به قهرمانی دراماتیک افس در فصل قبل تمامی چشم‌ها به آبی‌های استانبول برای فصل بعد بود. اولین خبر قرارداد جدید دقیقا روز بعد از قهرمانی آمد تا افس بار دیگر نشان دهد که بسیار حرفه‌‌ای عمل می‌کند. «ویل کلایبرن» که سابقه بازی در زسکا مسکو را دارد اولین خرید «آتامان» بود. بعد از او قرارداد «شین لارکین» و «میچیچ» زوج رویایی تیم تمدید شد تا خیال هواداران راحت باشد.
«برایانت دانستون»، «الایجا براینت» و «تیمور پلایس» آلمانی هم ماندند تا اسکلت اصلی تیم حفظ شود.
 
یک بازیکن از فنرباغچه
«پولونارا» که فصل قبل در رقیب دیرینه افس یعنی فنرباغچه درخشیده بود، سر از تیم دیگر استانبول درآورد تا بمب افس برای طرفداران فنر باشد. افس این فصل «آنته زیزیچ» و «امبایه» را نیز به خدمت گرفت تا این فصل آماده‌تر از قبل سراغ رقیبان برود.
«سیمون»، «سینگلتون»، مورمان «و» پتروسف" خروجی‌های افس بودند تا کمی از لحاظ پست چهار و پنج تیم باعث دگرگونی تکنیکی و تاکتیکی شود.
 
رونوشت بارسا از دست اوبرادویچ!
بارسلونای ساروناس با توجه به ناکامی در فینال فور، سریعا سراغ یک پست پنج باتجربه رفت و قلابش به «جان وسلی» پست پنج با تجربه فنری‌ها گیر کرد تا وسلی در اواخر دوره بازیگری با چالشی جدید رو به رو شود. بارسلونا سپس «ساتورانسکی» اهل چک و هم تیمی وسلی در تیم ملی را به لیست خود اضافه کرد. ساتورانسکی سابقه حضور در ان بی‌ای را نیز دارد.
مدعی اسپانیایی اخیرا «نیکولا کالینیچ» را نیز به پست چهار خود اصافه کرد تا کمی از روی دست «اوبرادوویچ» نوشته باشد. کالینیچ و وسلی دو مهره کلیدی و خیلی هماهنگ در تیم قهرمان کوچ اوبرا بودند.
«اسکار دا سیلوا» از دانشگاه استنفورد خرید دیگر بارسا بود. به این ترتیب بارسلونا به نظر کمی متفاوتتر از سال قبل در زمین ظاهر خواهد شد.
 
تغییرات اساسی فنرباغچه
فنرباغچه با تغییراتی اساسی در نیمکت و درون زمین مواجه شد. کوچ «ایتودیس» سرمربی سابق زسکا حالا سکاندار فنرباغچه‌‌ای است که به صورت کلی تغییر کرده و پوست انداخته است. فنرباغچه در پست یک «اسکاتی ویلبیکن» آمریکایی -ترکیه‌‌ای را به خدمت گرفت و پست گارد راس خود را تقویت کرد. بعد از او «تونی جکری» را با سابقه بازی در کازان و لیون به خدمت گرفت. تیم ترکیه‌‌ای در مقابل با جدایی وسلی، پولونارا و «ناندو دکولو» فرانسوی که امسال به تیم باشگاهی کشور خود پیوست، بسیار متضرر شده و کوچ ایتودیس به دنبال لیدری تمام عیار برای تیم است.
شایعاتی بسیار قوی در خصوص پیوستن «نیک کالاتس» افسانه‌‌ای به فنر باغچه وجود دارد که گفته می‌شود تمامی موارد تمام شده و قرارداد به زودی قرارداد امضا می‌شود.
 
رئال بعد از لاسو
رئال مادرید هم پس از استعفای «پابلو لاسو» حالا به دنبال جانشین کردن دستیار او یعنی کوچ «متئو» است. رئال در مرحله اول، «زانان موسی» ارزشمندترین بازیکن لیگ اسپانیا را به خدمت گرفت. رئالی‌ها بعد از آن با گارد راس معروف اسپانیایی «سرخیو رودریگز» قرارداد بستند تا آنها نیز کمی به طرفداران خود دلگرمی دهند.
 
اوضاع المپیاکوس
نقل و انتقالات در المپیاکوس یونان نیز داغ و جذاب است. «پترز» بازیکن سابق باسکونیا، «عیسی کانان» بازیکن سابق گالاتاسارای و «جوئل بولومبوی» بازیکن زسکا مسکو به خدمت سفید و قرمزها درآمدند.
این داستان فعلا ادامه دارد تا ببینیم دیگر بمب‌های نقل انتقالاتی در روزهای آتی از کجا سر در می‌آورند.

بازگشت به صفحه اخبار