پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: گزارش ویژه؛ اشتباه فدراسیون باعث غیبت نماینده‌های ایران در بسکتبال بدون مرز شد؟
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/05/19 23:23
گزارش ویژه؛ اشتباه فدراسیون باعث غیبت نماینده‌های ایران در بسکتبال بدون مرز شد؟


گزارش ویژه؛ اشتباه فدراسیون باعث غیبت نماینده‌های ایران در بسکتبال بدون مرز شد؟

دو بازیکن تیم بسکتبال جوانان ایران برای حضور در کمپ بسکتبال بدون مرز به استرالیا دعوت شدند اما فرصت حضور در این رویداد را از دست دادند.

به گزارش ۳ ثانیه، صارم جعفری و محمد امینی دو ستاره‌ی تیم جوانان ایران آماده بودند برای حضور در کمپ آموزشی بسکتبال بدون مرز راهی استرالیا شوند. این دو بازیکن به جای حضور در این رویداد، راهی ترکیه شدند تا در اردوی تیم ملی جوانان شرکت کنند.
هادی عامری سرپرست این تیم درباره‌ی علت این اتفاق به ۳ ثانیه گفت: «قرار بود که این هفته به اردوی ترکیه برویم؛ اما اردو یک هفته زودتر برگزار شد و با کمپ بسکتبال بدون مرز در استرالیا تداخل داشت. فدراسیون گفت که این بازیکنان باید به استرالیا بروند؛ اما کادرفنی تیم گفتند که این دو از بازیکنان اصلی ما هستند و چون اولویت با مسابقات قهرمانی آسیا در تهران بود، از فدراسیون درخواست کردیم که همراه با تیم به اردوی ترکیه بیایند.»
یکی از اعضای تیم اما دلیل غیبت این دو بازیکن در رویداد استرالیا را اشتباه فدراسیون اعلام کرد. این عضو تیم جوانان به ۳ ثانیه گفت مسئول امور بین‌الملل فدراسیون خواسته یا ناخواسته برای این دو بازیکن وقت سفارت نگرفته بود. جعفری و امینی بدون وقت مصاحبه با سفارت برای دریافت ویزا همراه عامری به سفارت استرالیا مراجعه می‌کنند اما سفارت آن‌ها را نمی‌پذیرد.
براساس قوانین رویداد بسکتبال بدون مرز هزینه‌ها و امور اداری مربوط به سفر شرکت کنندگان برعهده‌ی میزبان است و مهمان‌ها فقط باید وقت مصاحبه با سفارت بگیرند و مدارک خود را به سفارت کشور مقصد ارائه کنند تا ویزا بگیرند.
فدراسیون‌های گذشته نیز در مقاطعی برای اعزام نماینده به این رویداد بین‌المللی اشتباه‌ها و مشکلات زیادی پشت سر گذاشتند.

بازگشت به صفحه اخبار