پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: چرا ایرانی‌ها به کمپ بسکتبال بدون مرز نرفتند؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/05/19 16:56
چرا ایرانی‌ها به کمپ بسکتبال بدون مرز نرفتند؟


چرا ایرانی‌ها به کمپ بسکتبال بدون مرز نرفتند؟

دو بازیکن تیم ملی جوانان ایران به کمپ بسکتبال بدون مرز دعوت شده بودند؛ اما کادرفنی تیم ملی به این بازیکنان اجازهٔ حضور در این کمپ را نداد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ صارم جعفری و محمد امینی دو بازیکن تیم ملی بسکتبال نوجوانان بودند که در مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا مورد توجه قرار گرفتند و به جمع بازیکنان تیم ملی زیر ۱۸ سال راه یافتند. این دو بازیکن در فاصله‌‌ای چند ماهه بعد از مسابقات نوجوانان آسیا، شانس حضور در مسابقات ردهٔ جوانان آسیا را هم پیدا کردند.
 
جعفری و امینی در این میان به کمپ بسکتبال بدون مرز آسیا در استرالیا هم دعوت شده بودند؛ اما همراه با تیم ملی جوانان به اردوی ترکیه رفتند و با وجود تهیه بلیت و تایید شورای برون مرزی به استرالیا اعزام نشدند.
هادی عامری سرپرست تیم ملی جوانان زیر ۱۸ سال درباره دلیل جلوگیری از اعزام این دو بازیکن گفت: «قرار بود که این هفته به اردوی ترکیه برویم؛ اما اردو یک هفته زودتر برگزار شد و با کمپ بسکتبال بدون مرز در استرالیا تداخل داشت. فدراسیون گفت که این بازیکنان باید به استرالیا بروند؛ اما کادرفنی تیم گفتند که این دو از بازیکنان اصلی ما هستند و چون اولویت با مسابقات قهرمانی آسیا در تهران بود، از فدراسیون درخواست کردیم که همراه با تیم به اردوی ترکیه بیایند.»
 
او در پاسخ به اینکه با این تصمیم، فرصت کمپ بدون مرز برای بازیکنان از دست رفت، تاکید کرد: «ما حتی با خانواده‌های بازیکنان صحبت کردیم. خود بازیکنان و خانواده‌ها راضی بودند که همراه با تیم ملی جوانان به ترکیه بیایند، چون علاوه بر اینکه بازی‌های دوستانه را از دست می‌دادند؛ ممکن بود که خدای نکرده مصدوم شوند. خستگی سفر به استرالیا و پروازهای طولانی هم بود. حالا انشالله اینجا مقام می‌آورند و به جام جهانی جوانان اعزام می‌شوند.»
 
سرپرست تیم جوانان درباره تهیه بلیت و فراهم بودن سایر شرایط اعزام به کمپ بدون مرز در استرالیا گفت: «اگر این بازیکنان به اردوی ترکیه نمی‌آمدند، با توجه به از دست دادن یک هفته نزدیک به مسابقات و بازی‌های تدارکاتی احتمال داشت که از ترکیب تیم ملی جوانان برای مسابقات قهرمانی آسیا خط بخورند. قطعا اگر تاریخ کمپ بدون مرز با اردوی ترکیه تداخل نداشت، این بازیکنان هم اعزام می‌شدند. ما فقط به دلیل همزمانی، اولویت بندی کردیم و متأسفانه چون فیبا اسم این دو بازیکن را داده بود، امکان تغییر اسامی نبود که بازیکنان دیگری اعزام شوند.»
 
تیم ملی بسکتبال جوانان ایران از ۳۰ مرداد در تهران به مصاف تیم‌های آسیا و اقیانوسیه می‌رود.

بازگشت به صفحه اخبار