پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: شکست جوانان در روز اول
فرشته سیفی ناجی
بخش:
آسیا
تاریخ انتشار:
1401/05/30 23:54
شکست جوانان در روز اول


شکست  جوانان در روز اول

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در اولین مسابقه از قهرمانی آسیا مقابل لبنان شکست خورد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات بسکتبال جوانان زیر ۱۸ سال آسیا از صبح امروز با سه مسابقهٔ یک طرفه آغاز شد. تیم‌های چین تایپه، چین و فیلیپین هر کدام با اختلاف بیش از ۳۰ امتیاز حریفان خود را شکست دادند. از ساعت ۱۸ نوبت به تیم‌های جوانان ایران و لبنان رسید.
تماشاگران زن و مرد هم اجازهٔ تماشای این مسابقه را پیدا کردند تا تیم کشورمان با حمایت تماشاگران خودی با روحیهٔ بهتری مسابقات را آغاز کند.
ترکیب شروع کننده تیم ایران:
سید محمد غفاری، ماتیار احمدپور، محمد امینی، محسن عسگری نیا، محمد امین خسروی
بازیکنان ایران در دقایق ابتدایی موفق به کسب امتیاز نمی‌شدند؛ اما بازی در ادامه کوارتر اول نزدیک دنبال شد و تیم ایران ۱۸ بر ۱۶ این کوارتر را برد.
 
بهترین امتیازآوران از بازیکنان نوجوان
محمد امینی و محمد امین خسروی دو بازیکن نوجوانان که به ترکیب اصلی جوانان هم راه یافته‌‌اند، مشارکت خوبی در امتیازآوری داشتند.
تیم ایران علیرغم موفقیت در حملات، اجازهٔ کسب امتیاز به لبنان هم می‌دادو به این ترتیب کوارتر دوم بازی هم نزدیک پیش رفت.
صارم جعفری دیگر بازیکن ردهٔ نوجوانان هم در دقایق آخر نیمه، فرصت بازی پیدا کرد. سه امتیاز جعفری و امتیازات محمد امینی باعث فاصله چند امتیازی با لبنان در پایان نیمه شد و بازیکنان ایران با پیروزی۳۹ بر ۳۰ در پایان نیمه اول به رختکن رفتند.
 
افت با از دست دادن موقعیت ها
بازی در کوارتر سوم کم امتیاز بود و تیم ایران هم فقط ۶ امتیاز در این کوارتر به دست آورد.
اوضاع در کوارتر چهارم بهتر نشد و لبنانی‌ها با استفاده از افت ایران در این کوارتر بالاخره پیش افتادند. بازیکنان ایران هم موقعیت‌های خود را در حمله تا ثانیه‌های پایانی از دست دادند و بازی ۶۵ بر ۶۳ به سود لبنان تمام شد.
تیم ملی جوانان ایران روز سه شنبه باید به مصاف ژاپن برود.
 
امینی برترین بازیکن ایران
محمد امینی در پایان این مسابقه با ۲۴ امتیاز و ۹ ریباند بهترین بازیکن ایران بود. ماتیار احمدپور تنها بازیکن دو رقمی دیگر با ۱۱ امتیاز، ۳ ریباند و ۴ پاس گل بود.
تیم لبنان امروز در ریباندها با ۵۶ مقابل ۴۳ ریباند ایران برتر بود. هر چند دو تیم پرتاب‌های آزاد زیادی نداشتند؛ اما بازیکنان ایران از ۹ اقدام خود فقط دو پرتاب آزاد را گل کردند که با توجه به نزدیک بودن مسابقه، همین پرتاب‌ها هم امکان تغییر در نتیجه داشت.
تیم جوانان ایران از ساعت ۱۸ روز سه شنبه در دومین مسابقه به مصاف ژاپن می‌رود.

بازگشت به صفحه اخبار