پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: خلاصه صحبت‌های روز اول مسابقات جوانان آسیا؛ دلایل باخت چه بود؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/05/31 18:34
خلاصه صحبت‌های روز اول مسابقات جوانان آسیا؛ دلایل باخت چه بود؟


خلاصه صحبت‌های روز اول مسابقات جوانان آسیا؛ دلایل باخت چه بود؟

روز اول مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا با شکست ایران مقابل لبنان تمام شد. صحبت‌های مربیان، بازیکنان و کارشناسان را بخوانید.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم‌های بسکتبال جوانان ایران و لبنان نزدیکترین مسابقه را از شروع رقابت‌های جوانان آسیا داشته‌‌اند و سایر مسابقات با اختلاف بیش از ۳۰ امتیاز به پایان رسیده است. تیم لبنان دیروز ۶۵ بر ۶۳ مقابل ایران پیروز شد.
صحبت‌های بعد از بازی را بخوانید:
 
سیامک ویسی سرمربی تیم ملی جوانان ایران
«ما در کوارتر سوم و چهارم کمی با دستپاچگی در حمله بازی کردیم و نتوانستیم از حملات خود به خوبی استفاده کنیم. همچنین در کار دفاعی و ریباند برایمان مشکل پیش آمد. خیلی موقعیت برای رسیدن به گل داشتیم. پیش بینی می‌کردیم که بازی سختی شود، چون فیلم بازی آنها را هم دیده بودیم. حمله‌های متفاوتی برای کسب نتیجه داشتیم؛ ولی لحظه آخر در شرایطی هم که می‌توانستیم امتیاز بگیریم، متأسفانه نتوانستیم.»
 
محمد امینی بازیکن تیم ملی جوانان ایران
«لبنان را خیلی خوب آنالیز کرده بودیم. اصلا فکر نمی‌کردیم که بازی اینطور پیش رود. بازی برای ما بود و خیلی خوب بازی کردیم؛ ولی متأسفانه نیمه دوم از دستمان در رفت. سعی می‌کنیم که بازی ژاپن را خوب آنالیز کنیم و بهترین نتیجه را بگیریم.»
«صحبت‌هایی برای رفتنم به اروپا بوده؛ ولی بعد از مسابقات قهرمانی آسیا تصمیم گیری می‌کنم. ما زیاد به کمپ بسکتبال بدون مرز هم فکر نمی‌کردیم. بیشتر اینجا برایمان مهم بود که نتیجه بگیریم و آن کمپ خیلی اهمیت ندارد.»
 
«شربل الباش» سرمربی تیم ملی جوانان لبنان
«بازیکنان ایران قد بلندتری داشتند. ما در نیمه دوم بازی تغییراتی ایجاد کردیم، چون گاردهای سریعتری داریم، از سرعت خود استفاده کردیم و به این شکل بازی را از آنها گرفتیم.»
«وقتی در بحران هستید و مردم در رنج هستند، دنبال چیزی برای خوشحالی می‌گردید. از زمانی که روزهای بد در لبنان شروع شد، موفقیت در بسکتبال تنها راهی بوده که ما از زندگی لذت ببریم و خدا را به خاطر این اتفاقات (پیروزی تیم‌های ملی لبنان) شکر می‌کنیم.»
 
بابک نظافت مربی بسکتبال (حاضر در سالن آزادی)
«بازی خیلی خوبی بود. در دقایق پایانی، توپ‌هایی که روی حلقه به نفعمان بود و می‌توانستیم از آنها استفاده کنیم، گل نشد. تیم مقابل هم خوش شانس‌تر بود و توانست بازی را عوض کند. توپ‌های خیلی خوبی را از حلقه گرفتیم و نتوانستیم به ثمر برسانیم. کمی هم باکس اوت و ریباند آخر ما ضعیف بود که توپ را بردند.
در نهایت چون بازیکنان جوان و پر اشتباه هستند، این اتفاق می‌افتد؛ ولی امیدوارم که حداقل بازی‌های بعدی را ببرند و موفق باشند.»
 
صمد نیکخواه بهرامی (حاضر در سالن آزادی)
«دیشب رسیدم و خیلی دوست داشتم که تیم را ببینم. فکر می‌کنم که بچه‌ها بد بازی نکردند. کمی در Finishing تمرکز نداشتند و توپ‌های راحت گل نشد. آنها از تیم لبنان بهتر هستند. تورنمنت است و خیلی از تیم‌ها بوده‌‌اند که بد شروع کرده اند. انشالله که بهتر تمام کنند.»
«به نظرم بازیکنان ایران از نظر فردی و فیزیکی برتر بودند. تیم لبنان هم بسکتبال خاصی انجام نمی‌داد که بگویم از تیم ما قویتر بودند. بازیکنان ایران باید به خودشان بیایند و تمرکز کنند. جدا از بازیکنان مهرام، در کل نسل خیلی خوبی هستند و توانمندی فردی بالایی دارند. این کلا مشکل بسکتبال ما است، آنجایی که در امتیازآوری مشکل داشته و سکته‌‌ای می‌افتد، شروع به بازی احساسی می‌کنند و چند ترن اور دادند.»

بازگشت به صفحه اخبار