پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: خلاصه صحبت‌های روز سوم مسابقات جوانان
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1401/06/02 12:50
خلاصه صحبت‌های روز سوم مسابقات جوانان


خلاصه صحبت‌های روز سوم مسابقات جوانان

مرحله مقدماتی بسکتبال جوانان آسیا دیروز در تهران به پایان رسید. خلاصه صحبت‌های بعد از مسابقات دیروز را بخوانید.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم‌های چین، قطر، لبنان، فیلیپین، چین تایپه، ژاپن، ایران و کره جنوبی به دور یک چهارم نهایی بسکتبال جوانان آسیا رسیدند. پیروزی غیرقابل باور جوانان ایران مقابل ژاپن دیروز باعث هیجان همه حاضران در سالن آزادی شد. خلاصه صحبت‌های مربیان تیم‌های آسیایی، بازیکنان ایران و اعضای تیم ملی بزرگسالان حاضر در سالن را بخوانید:
 
سیامک ویسی سرمربی تیم جوانان ایران
«متأسفانه روز اول نتوانستیم بازی شایسته‌‌ای از این بچه‌ها ببینیم. باعث خوشحالی است که قبل از مرحلهٔ حذفی شاهد بازی خوبی بودیم. ما شروع خوبی هم مقابل ژاپن داشتیم؛ ولی متأسفانه در برگشت به دفاع مشکل داشتیم. سعی کردیم که در نیمه تغییراتی ایجاد کنیم. خیلی روی این شکل دفاعی کار کرده بودیم که در بازی‌ها پیاده کنیم. خوشبختانه بچه‌ها توانستند دفاع خوبی انجام دهند.»
 
محسن عسگری نیا بازیکن تیم ملی جوانان ایران
«این تیم شوتزن است. بازی لبنان چون بازی اول ما بود، استرس داشتیم. خدا را شکر از کوارتر سوم بازی مقابل ژاپن این استرس برطرف شد. بچه‌ها خونسرد شدند، شوت‌های ما گل شد و بازی را بردیم. قطعا به بازی بعدی فکر می‌کنیم. این برد ما را سیر نمی‌کند. همین روند را ادامه می‌دهیم تا انشالله به قهرمانی برسیم.»
«جو سالن خیلی خوب بود. اگر حمایت تماشاگران نبود، این اتفاق نمی‌افتاد. تیم ژاپن با حضور تماشاگران اعتماد به نفس خود را از دست داد.»
 
صارم جعفری بازیکن تیم ملی جوانان ایران
«بازیکنان ما زحمت کشیدند و از غیرت خود مایه گذاشتند. ما در نیمه آنالیز خوبی کردیم و تغییر دفاع خیلی کمک کرد. دیگر نتوانستند شوت بزنند و واقعا ترسیده بودند.»
«تیم ما واقعا می‌تواند قهرمان شود و تا فینال برود. ما خودمان این را باور داشتیم و خدا را شکر با این باور برنده شدیم. کاملا مسابقات سال ۲۰۱۶ جوانان در پس ذهن ما هست. انشالله این دوره هم کاپ را بالای سر ببریم.»
 
سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی بسکتبال بزرگسالان
«خیلی خوب بود که بازیکنان جوان بعد از پیروزی، اول سراغ حامد حدادی رفتند و حامد مثل یک برادر بزرگتر آنها را در آغوش گرفت. فکر می‌کنم که در درجهٔ اول تغییر تاکتیک دفاعی در نیمه دوم باعث شد که سیستم حملهٔ ژاپن از هم پاشیده شود. شوت‌های آنها گل نشد و از نظر روحی پایین آمدند. همچنین در نیمه دوم برعکس شوت‌های سه امتیازی ما گل شد و باعث برتری ایران شد.»
 
حامد حدادی بازیکن تیم ملی بسکتبال بزرگسالان
«تغییر دفاعی در نیمه دوم (از یارگیری به زون ۲-۳) باعث شد که شوکی به ژاپنی‌ها وارد شود. خیلی با حوصله به بازی برگشتند. آخر بازی کمی آنها بدشانسی و ما خوش شانسی آوردیم. حضور تماشاگران هم باعث استرس تیم حریف شد.»
«من خیلی هیجانزده شدم و قبل از بازی هم سراغ بچه‌ها رفتم. به آنها گفتم که هر بازی فکر کنید فینال یا حتی آخرین بازی زندگی شما است. بازیکنان تیم جوانان نسل خیلی خوبی هستند و فکر می‌کنم که پنج شش بازیکن خوب از این نسل بیرون بیاید. دوست دارم که این بازیکنان نتیجه بگیرند.»
 
«ژیائویانگ لی» سرمربی تیم ملی جوانان چین مدعی قهرمانی
«به بازیکنان خود گفته‌‌ایم که هر اتفاقی در بازی رخ دهد، به هیچ وجه پا پس نکشند. آنها هم خیلی خوب کار کردند. بازیکنان رده‌های پایه در سه سال گذشته بازی نکرده اند. امیدوارم در آینده مسابقات بین المللی بیشتری انجام دهیم تا این بازیکنان تجربه پیدا کنند.»
 
«وسلین ماتیچ» سرمربی تیم ملی جوانان هند بعد از شکست های سنگین
«من مسئول همه تیم‌های ملی هند هستم. ما در پروسهٔ تغییرات قرار داریم. قطعا سه چهار بازیکن از تیم جوانان به ردهٔ بزرگسالان می‌رسند. همچنین یک آکادمی بسکتبال با دولت راه می‌اندازیم و دنبال تغییر فلسفهٔ بسکتبال در هند هستیم. انتظار دارم که تیم هند تا سال ۲۰۲۵ به جمع هشت تیم برتر آسیا برسد.»

بازگشت به صفحه اخبار