پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: خداحافظی پلنگ بسکتبال آسیا
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/06/07 15:23
خداحافظی پلنگ بسکتبال آسیا


خداحافظی پلنگ بسکتبال آسیا

مهدی کامرانی در مصاحبه با ۳ ثانیه تایید کرد که بازی بسکتبال را کنار گذاشته است.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مهدی کامرانی چند ماه قبل حکم مشاور تیم‌های ملی بسکتبال پایه را گرفت؛ اما احتمال ادامه بازی در لیگ برتر را رد نمی‌کرد. کامرانی در حاشیهٔ مسابقات جوانان آسیا در مصاحبه با ۳ ثانیه خداحافظی خود از بسکتبال را تایید کرد و گفت: «بله امسال دیگر بازی نمی‌کنم. متأسفانه بسکتبال ایران هنوز جایگاه پیشکسوت را نمی‌داند و این فرهنگ سازی خیلی کار دارد. الان می‌بینم که خیلی‌ها برای فیبا کار می‌کنند و جای ایرانی‌ها را در این قسمت خالی می‌بینم. بسکتبال ما آدم‌های بزرگی دارد و می‌توانند در سمت‌های فیبا کمک کنند. این برای پیشرفت بسکتبال در آینده خوب می‌شود.»
کامرانی درباره نقش خود به عنوان مشاور تیم‌های ملی پایه توضیح داد: «کمی به دلیل کارهایی خودم نتوانستم زیاد با فدراسیون هماهنگ شوم. من از این تیم‌ها کمی جدا بودم و در انتخاب مربیان زیاد نقشی ایفا نکردم. باید از اول می‌دانستم که با چه کسانی کار می‌کنیم، وارد چه تورنمنت‌هایی می‌شویم و با چه ذهنیت و قابلیتی کار می‌کنیم. متأسفانه در این قسمت نبودم و خلائی در کار بنده بود. شاید بهتر بود که بیشتر رسیدگی می‌کردم، به خصوص نسبت به تجربهٔ ۲۰ ساله در آسیا که تجربهٔ کمی هم نیست.»
ستارهٔ سابق تیم ملی بسکتبال افزود: «دقیقا می‌دانم که در یک تورنمنت از اول تا آخر باید چطور شرکت کرد. از نظر خود من به نسبت تورنمنت‌هایی که شرکت کرده بودم، امسال در بخش‌هایی کم کاری شد. این برای خودم و بقیه درسی است که اگر قرار بر حضور ما باشد، کمی بیشتر به ما فضا بدهند و خودمان بیشتر در موضوعات حساس دخالت کنیم، به این ترتیب در بخش‌هایی که تجربه داریم، کمک تیم و مربیان می‌کنیم.

بازگشت به صفحه اخبار