پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: همه چیز درباره تورنمنت Play-In
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1400/02/13 11:52
همه چیز درباره تورنمنت Play-In


همه چیز درباره تورنمنت Play-In

لیگ NBA، امسال هم فرمت جدید را برای انتخاب تیم‌های هفتم و هشتم هر کنفرانس اجرا می‌کند.


به گزارش ۳ ثانیه؛ این مسابقات که با نام Play-In شناخته می‌شود، قبل از راند اول پلی آف شروع شده و تکلیف دو تیم آخری را که به پلی آف صعود می‌کنند، مشخص خواهد کرد.
 
فرمت برگزاری تورنمنت به چه شکل است؟
بعد از تمام شدن بازی‌های فصل عادی، تیم‌های هفتم تا دهم هر کنفرانس وارد این رقابت می‌شوند.
دو بازی در دور اول تورنمنت برگزار می‌شود. تیم‌های هفتم و هشتم (به میزبانی تیم هفتم) و تیم‌های نهم و دهم (به میزبانی تیم نهم) با هم بازی می‌کنند.
برندهٔ تیم‌های هفتم و هشتم به عنوان تیم هفتم به پلی آف صعود می‌کند؛ اما تیم بازنده همچنان یک شانس دارد و با برندهٔ دیدار تیم‌های نهم و دهم روبرو می‌شود. تیمی که در این مسابقه برنده شود، به عنوان تیم هشتم به پلی آف می‌رسد.
 
سابقهٔ برگزاری Play-In
سابقهٔ برگزاری این مسابقات به فصل قبل برمی گردد. زمان برگزاری مسابقات فصل قبل به صورت حباب در اورلاندو، قانونی گذاشته شد مبنی بر اینکه اگر اختلاف تیم هشتم و نهم کنفرانس کمتر از یک بازی باشد، این دو تیم باید با هم مسابقه داده و برنده به پلی آف برسد، البته تیم نهم برای صعود به پلی آف باید در دو بازی تیم هشتم را شکست می‌داد. این حالت در کنفرانس غرب انجام شد، جایی که ممفیس و پورتلند به اندازه نیم بازی با هم اختلاف داشتند. پورتلند (تیم هشتم) ممفیس (تیم نهم) را شکست داد و راهی پلی آف شد.
 
چه تیم‌هایی امسال برای پلی-این شانس دارند؟
حدود ۸ بازی به پایان فصل عادی مانده است.

کنفرانس شرق: آتلانتا و میامی با ۳۵ برد و ۳۰ باخت در رده‌های پنجم و ششم قرار دارند. آتلانتا حتی امکان پایین آمدن تا ردهٔ هفتم را دارد. بوستون با ۳۴ برد و ۳۱ باخت با رکورد نزدیک در جایگاه هفتم کنفرانس قرار دارد.
شارلوت تیم هشتم کنفرانس است و یک بازی با تیم نهم یعنی ایندیانا فاصله دارد. واشنگتن هم با اختلاف قابل توجهی از تیم بالا و پایین خود در ردهٔ دهم جای دارد. انتظار می‌رود که واشنگتن، شارلوت، ایندیانا و یکی از تیم‌های بوستون، میامی یا آتلانتا برای حضور در پلی آف با هم رقابت کنند.

کنفرانس غرب: دالاس، لیکرز و پورتلند با ۳۶ برد و ۲۸ باخت به ترتیب در رده‌های پنجم تا هفتم کنفرانس قرار دارند. جایگاه این تیم‌ها می‌تواند بین رتبه‌های پنجم تا هفتم عوض شود. قرار گرفتن لیکرز یکی از مدعی‌های قهرمانی در Play-In می‌تواند اتفاق جالب توجهی باشد.
شرایط تیم‌های هشتم تا دهم هم به همین شکل است. ممفیس ۳۲ برد و ۳۱ باخت دارد و به اندازهٔ ۰. ۵ بازی از گلدن استیت و سن آنتونیو جلوتر است. بازی‌های آینده می‌تواند رتبهٔ این تیم‌ها را کاملا تغییر دهد. در نهایت به نظر می‌رسد که ممفیس، وریرز، سن آنتونیو و یکی از سه تیم پنجم تا هفتم جدول سر دو سهمیه باقی مانده برای پلی آف با هم رقابت کنند.
 
زمان برگزاری تورنمنت
این تورنمنت از سه شنبه ۲۸ اردیبهشت آغاز شده و جمعه ۳۱ اردیبهشت به پایان می‌رسد.
نویسنده مطلب: عرفان حسینی

بازگشت به صفحه اخبار