پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: بروکلین - میلواکی، نبرد دو مدعی
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1400/03/14 19:44
بروکلین - میلواکی، نبرد دو مدعی


بروکلین - میلواکی، نبرد دو مدعی

تیم بروکلین مدعی اول قهرمانی این فصل NBA به شمار می‌رود؛ اما در راه قهرمانی، اول باید از میلواکی عبور کند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم‌های دوم و سوم کنفرانس شرق در مرحله اول پلی آف به راحتی حریفان خود را شکست دادند و حالا باید در نیمه نهایی به مصاف هم بروند. میلواکی باکس با نتیجه ۴ - صفر میامی هیت، تیمی که فصل پیش در حباب NBA آنها را حذف کرده بود، شکست داد و انتقام فصل قبل را گرفت.
بروکلین نتس، شانس اول قهرمانی، با تکیه بر درخشش سه ستارهٔ خود در یک سری نه چندان سخت با نتیجهٔ ۴ - ۱ مقابل بوستون سلتیکس برنده شده و به نیمه نهایی رسید. حالا طرفداران بسکتبال بی‌صبرانه منتظر رقابت یانیس آنته تکومپو با کوین دورنت، جیمزهاردن و کایری اروینگ هستند.
 
میلواکی باکس و ضعف‌های تکراری
بازی اول این تیم مقابل میامی چندان مقتدرانه نبود. به نظر می‌رسید ضعف‌های فصل قبل با وجود جذب بازیکنان جدید در دو سمت میدان (دفاع و حمله) برطرف نشده است. شب افتضاح باکس در شوت سه امتیازی در نهایت با شوت میدلتون ختم به خیر شد.
اما آنها در بازی‌های بعد، ریتم خود را پیدا کردند. در سه بازی بعدی، ۳۸ درصد از پرتاب‌های سه امتیازی آنها وارد سبد شد که نقش برایان فوربس در این مورد بسیار با اهمیت است.
از طرف دیگر، جرو هالیدی با مهار جیمی باتلر در دفاع، کاملا او را از کار انداخت (در کل سری باتلر ۳۰ درصد پرتاب منطقه‌‌ای موفق داشت) و در حمله هم به خوبی پخش توپ را انجام داد، یعنی تمام چیزی که می‌توان از یک بازیکن انتظار داشت.
بروک لوپز دیگر بازیکن باکس بود که فراتر از انتظار ظاهر شد: موثر در حمله و موثرتر در دفاع. او به خوبی بم آدبایو ستارهٔ میامی را مهار کرد، بازیکنی که سال قبل در پلی آف کابوس تیم‌های کنفرانس شرق در دفاع و حمله بود.
مصدومیت دیوینچنزو دیگر اتفاق مهم این سری بود. گارد باکس در ابتدای بازی سوم مصدوم شد و ادامه رقابت‌های پلی آف را از دست داد.
 
تغییرات مقابل بروکلین
نکتهٔ مهم در سری باکس - نتس، نوع دفاع این تیم مقابل سیستم Small ball حریف است. این تیم در راند اول پلی آف هیچگاه از یانیس یا تاکر به عنوان سنتر استفاده نکرده است؛ اما این دو بازیکن در مسابقات ماه گذشته مقابل نتس در فصل عادی، به عنوان سنتر بازی کرده اند. باید دید مربی تیم چه برنامه‌‌ای برای مهار بازیکنان نتس دارد و آیا لوپز در این سری فرصت چندانی برای بازی پیدا نمی‌کند؟
به نظر می‌رسد ترکیب شروع کنندهٔ باکس در این بازی هالیدی، میدلتون، کانتون، یانیس و تاکر باشند.
 
بروکلین نتس و سه تفنگدار
سه ستارهٔ نامدار نتس (کایری، دورنت و هاردن) تا پیش از بازی‌های پلی آف تنها هفت بار کنار هم بازی کرده بودند و هواداران نگران هماهنگی آنها بودند. تیمی که به گفتهٔ بسیاری از سایت‌های مطرح خبری، مهم‌ترین شانس قهرمانی این فصل است.
همه چیز در سری نتس - بوستون امیدوارکننده پیش رفت. بوستون بدون جیلن براون در دفاع و حمله چیزی کم داشت. رابرت ویلیامز که در بازی اول ۹ بلاک شات انجام داد و وزنه دفاعی مهمی محسوب می‌شود، در بازی چهارم و پنجم به همراه کمبا واکر غایب بود و بنابراین بازیکنان نتس کار سختی برای پیروزی مقابل سلتیکس نداشتند. قدرت بروکلین در حمله مشخص است. سه سوپر استار و تعدادی بازیکن مکمل که به خوبی کار خود را انجام می‌دهند. مسئله اصلی در مورد این تیم، دفاع است. بوستون به عنوان تیمی که این فصل در حمله با ثبات نبوده و با توجه به مصدومیت‌ها از تمام ظرفیتش استفاده نمی‌کرد، در بازی سوم و چهارم مقابل بروکلین، بیشترین امتیازات فصل خود (فصل عادی و پلی آف) را ثبت کرد که نکتهٔ قابل تاملی است.
باید توجه داشت که میلواکی یکی از بهترین تیم‌های هجومی لیگ است و احتمالا پیروزی بروکلین در این بازی به دفاع این تیم بستگی دارد.
 
مهار یانیس
مسئلهٔ مهم دیگر، مهار MVP دو فصل قبل لیگ یعنی یانیس است. بروکلین در بازی‌های فصل عادی از دی آندره جردن در ترکیب شروع کننده برای مهار یانیس استفاده کرده است؛ اما این دو از زمان پیوستن جردن به نتس در مجموع در ۱۱ رویارویی با یکدیگر، فقط پنج دقیقه مقابل هم بازی کرده اند.
جف گرین یکی دیگر از بازیکنان محتمل برای دفاع مقابل یانیس بود؛ اما ادامهٔ پلی آف را با توجه به مصدومیت از دست داد. نیک کلاستون دیگر بازیکنی است که احتمالا از نیکمت برای مهار یانیس یه ترکیب اضافه شود، اما او بسیار کم تجربه است (فقط ۵۲ بازی در NBA انجام داده). در هر حال قدرت تهاجمی آنها، ضعف شان در دفاع را جبران می‌کند.
بروکلین نتس به احتمال زیاد اروینگ، هاردن، هریس، دورنت و گریفین را به عنوان شروع کننده مقابل میلواکی قرار می‌دهد.
 
احتمال سری هفت مسابقه ای
سری جذاب باکس - نتس از ساعت ۴ صبح یکشنبه ۱۶ خرداد آغاز می‌شود و با در نظر گرفتن همهٔ احتمالات، تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها، پتانسیل رفتن به بازی هفتم را دارد.
یادداشت از عرفان حسینی

بازگشت به صفحه اخبار