پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: فینالیست‌های اولین جایزهٔ عبدالجبار
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1400/03/22 14:54
فینالیست‌های اولین جایزهٔ عبدالجبار


فینالیست‌های اولین جایزهٔ عبدالجبار

لیگ NBA پنج فینالیست را برای اولین جایزهٔ «کریم عبدالجبار» معرفی کرد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ آخرین اخبار NBA را اینجا دنبال کنید:
 
فینالیست‌ها برای جایزهٔ عبدالجبار اعلام شدند
کارملو آنتونی، هریسون بارنز، توبیاس هریس، جرو هالیدی و خوان توسکانو اندرسون به عنوان فینالیست‌ها برای دریافت جایزهٔ کریم عبدالجبار معرفی شدند. این جایزه امسال برای بازیکنی در نظر گرفته شد که در زمینهٔ عدالت اجتماعی فعال بوده است. برنده در فینال چهارم کنفرانس شرق معرفی می‌شود.
 
فیلادلفیا ۲ بر یک پیش افتاد
تیم فیلادلفیا ۱۲۷ بر ۱۱۱ آتلانتا هاوکس را شکست داد و ۲ بر یک در سری نیمه نهایی کنفرانس شرق پیش افتاد.
جوئل امبید که با وجود مصدومیت زانو در این سری بازی می‌کند، در این بازی ۲۷ امتیاز، ۹ ریباند، ۸ پاس گل و ۳ بلاک شات برای فیلادلفیا کسب کرد. توبیاس هریس ۲۲ و بن سیمونز ۱۸ امتیاز به دست آوردند.
تری یانگ ۲۸ امتیاز، جان کالینز ۲۳ امتیاز و بوگدان بوگدانویچ ۱۹ امتیاز برای آتلانتا داشتند.
 
دنور در آستانهٔ جارو شدن
دنور ناگتس سومین مسابقهٔ نیمه نهایی غرب را هم ۱۱۶ بر ۱۰۲ به فینیکس باخت و در آستانهٔ حذف قرار گرفت.
نیکولا یوکیچ سنتر صربستانی دنور پیش از این بازی، جایزهٔ با ارزشترین بازیکن فصل را در حضور تماشاگران دریافت کرد. یوکیچ ۳۲ امتیاز، ۲۰ ریباند و ۱۰ پاس گل هم داشت؛ اما این برای برد دنور کافی نبود.
فینیکس باز هم بازیکنان زیادی داشت که در امتیازآوری مشارکت داشتند و آمار پنج بازیکن، دورقمی بود. دوین بوکر ۲۸ و کریس پال ۲۷ امتیاز کسب کردند و در آندره ایتون با ۱۰ امتیاز و ۱۵ ریباند به کمک تیم آمد.
 
لیگ NBA به زمانبندی عادی بر می‌گردد
لیگ NBA اعلام کرد که فصل آینده از ۱۹ اکتبر آغاز می‌شود. زمان پایان لیگ مشخص نیست، چون هنوز تصمیم درباره بازگشت تورنمنت پلی-این قطعی نشده است. در صورت ادامه تورنمنت پلی-این، مرحله مقدماتی در روز دهم آوریل ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد.
مرحلهٔ پلی آف هم از ۱۸ آوریل ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.
لیگ NBA فصل آینده، هفتاد و پنجمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد.
 
کمبا واکر از بوستون جدا می‌شود
گزارش برخی رسانه‌ها حاکی از این است که کمبا واکر و بوستون سلتیکس به طور متقابل علاقه به جدایی این بازیکن دارند. تیم بوستون در سال ۲۰۲۰ هم یک بار برای انتقال واکر تلاش کرده بود.
 
سرعت پرتاب آزاد یانیس کمتر از دوی ۱۰۰ متر بولت
سرعت پایین پرتاب‌های آزاد یانیس آنته تکومپو در سری نیمه نهایی مقابل بروکلین مورد توجه قرار گرفته است. جی ویلیامز بازیکن سابق و کارشناس تلویزیونی درباره سرعت پرتاب‌های یانیس گفت: «دوی ۱۰۰ متر یوسین بولت زمان کمتری نسبت به پرتاب‌های آزاد یانیس می‌گیرد.»

بازگشت به صفحه اخبار