پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تگزاس هیچ، کالیفرنیا همه!
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1402/01/19 20:46
تگزاس هیچ، کالیفرنیا همه!


تگزاس هیچ، کالیفرنیا همه!


۳ ثانیه- سید مرتضی ملائکه؛ هروقت از بهترین تیم‌های کنفرانس غرب صحبت می‌کنیم، نمی‌شود که از دو ایالت تگزاس و کالیفرنیا حرفی نزنیم که ۵۰ درصد تیم‌های این کنفرانس را تشکیل می‌دهند. این دو ایالت که تقریبا ۲۱ درصد از جمعیت کل آمریکا را پوشش می‌دهند، همیشه چه در کالج و چه در ان‌بی‌ای رقابت داشته‌اند! جالب است بدانید از سال ۱۹۷۹ (قهرمانی سیاتل سوپرسونیکس از ایالت واشینگتن) هیچ تیمی خارج از این دو ایالت از کنفرانس غرب قهرمان ان‌بی‌ای نشده است.
این دو ایالت که از مهدهای بسکتبال در غرب و مرکز آمریکا هستند استعدادهای زیادی را به ان‌بی‌ای رسانده‌اند. اما امسال یک اتفاق خاص افتاده است.
امسال برای اولین بار تگزاس هیچ نماینده‌ای در پلی آفس ان‌بی‌ای ندارد، این در حالی است که برای اولین بار هر چهار نماینده کالیفرنیا به مرحله حذفی رسیدند! ساکرامنتو کینگز که یکی از پدیده‌های این فصل است برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ به پلی‌آفس می‌رسد. این اتفاق شانس حضور یک تیم دیگر از کالیفرنیا را در فینال و قهرمانی بیشتر می‌کند.
اما با توجه به کیفیت بالای تیم‌های دنور ناگتس، فینیکس سانز و ممفیس گریزلیز نیز به نظر می‌رسد این رسم دیرینه می‌تواند از بین برود. آیا امکان دارد که بالاخره پس از ۴۴ سال تیمی خارج از این دو ایالت از کنفرانس غرب قهرمان ان‌بی‌ای بشود؟!

بازگشت به صفحه اخبار