پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: شروع رسمی مرحله حذفی
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1402/01/23 13:06
شروع رسمی مرحله حذفی


شروع رسمی مرحله حذفی

مراحل حذفی لیگ بسکتبال ان بی‌ای از امروز با رقابت‌های پلی-این آغاز شد.

۳ ثانیه؛ سید مرتضی ملائکه؛ اولین مسابقات حذفی ان بی‌ای با رقابت میامی هیت مقابل آتلانتا هاکس و لس‌انجلس لیکرز مقابل مینه‌سوتا تیمبرولوز آغاز شد تا تیم‌های برنده به عنوان سید هفتم وارد جدول پلی آفس شوند.
آتش میامی خاموش شد
آتلانتا هاکس با نظم تیمی خوب ۱۱۶ بر ۱۰۵ میامی را شکست داد و توانست به عنوان سید هفتم صعود کند. این تیم در راند اول با بوستون سلتیکس به تقابل بپردازد. میامی و جیمی باتلر شب خوبی در شوت‌زنی نداشتند. آن طرف هفت بازیکن دورقمی شدند و همگی در برد تیم مشارکت داشتند.
هنوز بر تخت پادشاهی
تیم مینه سوتا هم بعد از جنجال مشت گوبر به هم تیمی با لیکرز روبرو شد.
در حالی که مینه‌سوتا در اکثر دقایق بازی از لیکرز جلو بود، کامبک طلایی لس‌انجلسی‌ها، بازی را در ثانیه‌های پایانی ۹۸ به ۹۵ به سود این تیم پیش انداخت. اما خطای لحظه آخری دیویس بر روی مایک کانلی، بازی را به اورتایم کشاند. در نهایت این لیکرز بود که برحسب تجربه با نتیجه ۱۰۸ به ۱۰۲ پیروز این میدان باشد. دقایق پایانی کوارتر چهارم و اورتایم، امتیازها ماحصل اشتباهات فراوان و ترن‌اورهای بسیار زیاد هر دو تیم بود.
لبران جیمز در این بازی درخشید تا دوباره ثابت کند که هنوز پادشاه لیگ است و با ۳۰ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۶ اسیست بهترین بازیکن زمین بود. دیویس اگرچه در برخی دقایق خیلی خوب بازی نمی‌کرد؛ بازی را با ۲۴ امتیاز و ۱۵ ریباند تمام کرد.
آن طرف آنتونی ادواردز اصلا شب خوبی نداشت و با ۹ امتیاز بر روی ۱۸ درصد فیلدگل نتوانست کارل آنتونی را کمک کند. کت این بازی را با ۲۴ امتیاز و ۱۱ ریباند تمام کرد. در این بازی مایک کانلی هم عملکرد خوبی داشت و همه را یاد بازی‌های درخشانش انداخت. او نهایتا با ۲۳ امتیاز با ۶ سه‌امتیازی موفق بازی را به اتمام رساند.
لیکرز حالا به عنوان سید هفتم به نبرد ممفیس خواهد رفت و مینه‌سوتا باید برای سید هشتم با برنده نیواورلینز و اوکلاهاما رقابت کند.

بازگشت به صفحه اخبار