پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: اولین برد پلی آفس کینگز بعد از ۱۷ سال
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1402/01/27 14:47
اولین برد پلی آفس کینگز بعد از ۱۷ سال


اولین برد پلی آفس کینگز بعد از  ۱۷ سال

ساکرامنتو کینگز بعد از دوری ۱۷ ساله، سری پلی آفس مقابل گلدن استیت واریرز را با برد آغاز کرد.

۳ثانیه- سید مرتضی ملائکه؛ مراحل حذفی لیگ بسکتبال ان بی‌ای از دیشب آغاز شد.
گلدن وان سنتر و حومه مملو از طرفدار
طرفداران ساکرامنتو کینگز که پس از ۱۷ سال به پلی‌آفس ان‌بی‌ای رسیده‌اند با شور و شوق فراوان داخل و اطراف ورزشگاه گلدن وان سنتر را تکمیل کردند. درخشش دی‌ارن فاکس به رهبری یکی از بااستعدادترین سرمربی‌های ان‌بی‌ای یعنی مایک براون از مهم‌ترین عوامل رسیدن این تیم به پلی‌آفس با سید سوم است. آخرین بار این تیم سال ۲۰۰۶ به پلی‌آفس رسیده بود و آخرین باری که توانسته بود سید سوم کنفرانس غرب را کسب کند به سال ۲۰۰۳ باز می‌گردد.
نبرد تیم‌های شمال کالیفرنیا این بار به سود ساکرامنتو
ساکرامنتو کینگز اولین بازی سری را با نتیجه ۱۲۶ به ۱۲۳ به سود خود کرد. درخشش دی‌ارن فاکس (۳۸ امتیاز) در کنار مالین مانک (۳۲ امتیاز) و سابونیس (۱۲ امتیاز و ۱۶ ریباند) شب رویایی کینگز را ساخت. آن طرف ویگینز در پایان بازی فرصت داشت تا ورق را برگرداند ولی شوت سه‌امتیازی او ناموفق بود. کری در این بازی بسیار خوب بود و ۳۰ امتیاز کسب کرد اما کمک چندانی از باقی بازیکنان دریافت نکرد. واریرز در ریباند دفاعی نسبتا ضعیف عمل کرد و فرصت‌های دوباره‌ای به بازیکنان ساکرامنتو داد. این سری با این برد بسیار جذاب خواهد شد و نباید آن را از دست داد.
کینگز یک
واریرز صفر
فیلادلفیا گام اول را محکم برداشت
فیلادلفیا سونی سیکسرز با درخشش جیمز هاردن (۲۳ امتیاز، ۷ سه‌امتیازی موفق و ۱۳ اسیست) و جوئل امبید (۲۶ امتیاز) در بازی اول از راند اول با نتیجه ۱۲۱ به ۱۰۱ بروکلین نتس را شکست داد. بازیکنان فیلادلفیا در این بازی ۲۱ پرتاب سه‌امتیازی ثبت کردند که رکورد فرنچایز این تیم در پلی‌آفس به حساب می‌آید.
سیکسرز یک
نتس صفر
بوستون یک -هیچ جلو افتاد
بوستون سلتیکس با نتیجه ۱۱۲ به ۹۹ آتلانتا هاکس را شکست داد. جیلن براون (۲۹ امتیاز و ۱۲ ریباند)، جیسن تیتم (۲۶ امتیاز و ۱۱ ریباند) و دریک وایت (۲۴ امتیاز و ۷ اسیست) در این بازی بیش از ۲۰ امتیاز کسب کردند که نشان از عمق تیمی خوب این تیم مدعی است.
سلتیکس یک
هاکس صفر
۳۸ امتیاز داناوان میچل بی‌اثر شد
بازی نیویورک نیکس و کلیولند کاوالیرز طبق پیش‌بینی از ابتدا بسیار نزدیک دنبال شد. بارها تیم برتر عوض شد، اما این نیکس بود که توانست بازی را از میزبان بدزدد! میچل در نیمه دوم بسیار عالی بازی کرد و بازی را با ۳۸ امتیاز تمام کرد. آن طرف جیلن برانسن با ۲۷ امتیاز (۲۱ امتیاز نیمه دوم) نگذاشت که میچل از این بازی برنده خارج شود. در نهایت بازی با نتیجه ۱۰۱ به ۹۷ به سود نیکس به پایان رسید.
نیکس یک
کاوالیرز صفر
بازی‌های بعدی
امشب، یکشنبه ۲۷ فروردین
ساعت ۲۲:۳۰ ممفیس گریزلیز-لس آنجلس لیکرز

دوشنبه ۲۸ فروردین
ساعت یک بامداد میلواکی باکس-میامی هیت
ساعت ۳:۳۰ بامداد فینیکس سانز-لس آنجلس کلیپرز
ساعت ۶:۰۰ دنور ناگتس-مینه سوتا تیمبرولوز

بازگشت به صفحه اخبار