پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: همه خوب بودند، هاچیمورا بهتر بود
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1402/01/28 12:08
همه خوب بودند، هاچیمورا بهتر بود


همه خوب بودند، هاچیمورا بهتر بود

لیکرز با درخشش هاچیمورا بازیکن ژاپنی خود، اولین بازی راند اول را مقابل ممفیس برد.

۳ ثانیه- سید مرتضی ملائکه؛ مسابقات پلی آفس لیگ بسکتبال ان بی‌ای با پیروزی تیم‌های لیکرز، باکس و کلیپرز ادامه پیدا کرد.
هاچیمورا رکورددار بیشترین امتیاز از نیمکت
در شبی که چهار بازیکن لیکرز (لبران جیمز ۲۱ امتیاز، ۱۱ ریباند؛ انتونی دیویس ۲۲ امتیاز، ۱۲ ریباند؛ روی هاچیمورا ۲۹ امتیاز، ۶ ریباند و آستین ریوز ۲۳ امتیاز) همگی مقابل ممفیس گریزلیز بیست امتیازی شدند و دی‌انجلو راسل ۱۹ امتیاز کسب کرد، ممفیس مزیت میزبانی خود را از دست داد. در دقایق حساس بازی آستین ریوز، ۹ امتیاز پیاپی برای لیکرز کسب کرد و روی هاچیمورا در نیمه دوم ۲۱ امتیاز کسب کرد تا رکورددار بیشترین امتیاز از روی نیمکت در پلی‌آفس برای فرنچایز لیکرز بشود. لس‌انجلس در نهایت ۱۲۸ به ۱۱۲ در بازی اول در برابر ممفیس گریزلیز پیروز شد. آنطرف جرن جکسون که مدعی اصلی بهترین بازیکن دفاعی فصل است با ۳۱ امتیاز نتوانست جلوی شکست تیمش را بگیرد.
لیکرز یک
گریزلیز صفر
یانیس مصدوم شد، جیمی دبل‌دبل کرد
یانیس ستارهٔ میلواکی باکس در نیمه ابتدایی بازی مقابل میامی مصدوم شد تا کار برای میلواکی باکس سخت شود. کریس میدلتون در غیاب یانیس، ۳۳ امتیاز و ۹ ریباند ثبت کرد اما برای پیروزی برابر جیمی باتلر کافی نبود. باتلر در دو سمت زمین و در بازیسازی درخشید و با ۳۵ امتیاز، ۱۱ اسیست، ۵ ریباند و ۳ توپ‌ربایی بازی را تمام کرد. شش بازیکن میامی دو رقمی شدند و بم‌ادبایو با ۲۲ امتیاز، ۹ ریباند و ۷ اسیست نزدیک‌ترین آمار را به تریپل‌دبل داشت. بازی با نتیجه ۱۳۰ به ۱۱۷ به پایان رسید.
هیت یک
باکس صفر
رقابت پرفشار و سطح بالا این بار به سود کلیپرز
لنرد در غیاب پال جرج، که احتمالا کل راند اول را از دست می‌دهد، تیمش (کلیپرز) را روی دوشش گذاشت و با ۳۸ امتیاز، ۵ ریباند و ۵ اسیست بهترین بازیکن کلیپرز بود. از نکات زیبای بازی کلیپرز-سانز، نبرد رودرروی لنرد و دورنت بود که هر دو در اکثر دقایق همدیگر را دفاع می‌کردند. اتفاقی که کمتر میان سوپراستارها رخ می‌دهد. این بازی اولین تقابل وستبروک و دورنت در پلی‌آفس هم بود که جذابیت بازی را دوچندان می‌کرد. کلیپرز در حالی که بازی نزدیک بود، در انتها با ۳ سه‌امتیازی پیاپی پیش افتاد و سانز نتوانست این اختلاف را جبران کند. در حالی که سانز ۱۰۹ به ۱۰۸ عقب بود، چهار بار پیاپی نتوانست ریباند دفاعی را انجام دهد و بازی را از دست داد. وستبروک، گوردون و زوباک هم در این بازی مکمل‌های خوبی بودند.
وستبروک انتهای بازی چند ریباند حمله بسیار مهم و یک بازی دفاعی عالی در حمله پایانی سانز داشت. راسل در این بازی ۹ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۸ اسیست ثبت کرد. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت سانز در این بازی ترنزیشن‌های سریعش بود. سانز ۲۵ به ۱۱ در امتیازهای ترنزیشن پیروز شد. دورنت بازی را با ۲۷ امتیاز، ۹ ریباند و ۱۱ اسیست، بوکر با ۲۶ امتیاز، کریگ با ۲۲ امتیاز و کریس پال با ۷ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۱۰ اسیست تمام کردند. سانز برخلاف کلیپرز جنگندگی (Aggressiveness) لازم را نداشت.
بازی نهایتا ۱۱۵ به ۱۱۰ به سود کلیپرز به پایان رسید.
کلیپرز یک
سانز صفر
برد راحت ناگتس
دنور ناگتس در یک بازی یک طرفه مینه‌سوتا تیمبرولوز را با نتیجه ۱۰۹ به ۸۰ شکست داد. مینه‌سوتا از ابتدای بازی در حمله ضعف شدیدی داشت و آنتونی ادواردز و کارل آنتونی شب خوبی را در شوت‌زنی نداشتند. شش بازیکن ناگتس دورقمی شدند. جمال ماری ۲۴ امتیاز، ۸ ریباند و ۸ اسیست و نیکولا یوکیچ ۱۳ امتیاز و ۱۴ ریباند ثبت کردند.
ناگتس یک
تیمبرولوز صفر

بازگشت به صفحه اخبار