پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: چهارمین حضور پیاپی در جام جهانی/ تیم ملی ایران چند سال جوانتر شد؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1402/06/04 13:44
چهارمین حضور پیاپی در جام جهانی/ تیم ملی ایران چند سال جوانتر شد؟


چهارمین حضور پیاپی در جام جهانی/ تیم ملی ایران چند سال جوانتر شد؟

مسابقات تیم ملی بسکتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۳ از امروز با دیدار مقابل برزیل آغاز می‌شود.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران چهارمین حضور پیاپی در جام جهانی را تجربه می‌کند. میانگین سنی تیم ملی ایران در این دوره حدود دو سال از دوره قبل کمتر است؛ اما با وجود اسم رمز «جوانگرایی» در دو سال اخیر، انتظارات از تیم ملی تغییر نکرده و اهالی بسکتبال همچنان چشم به کسب سهمیه المپیک دارند.
 
حضور در جام جهانی: چهارمین دوره
رنکینگ جهانی: ۲۲
میانگین سنی: ۲۶٫۵ سال
میانگین قدی: ۱۹۹٫۵ سانتیمتر
 
تیم ملی ایران پیش از این سه دوره در جام جهانی شرکت داشته و این نتایج را کسب کرد:
جام جهانی ۲۰۱۰: نوزدهم
جام جهانی ۲۰۱۴: بیستم
جام جهانی ۲۰۱۹: بیست و سوم
 
غایبان بزرگ و ستاره‌ها
محمد جمشیدی غایب بزرگ تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات است. جمشیدی با نظر هاکان دمیر (و طبق شنیده‌ها فدراسیون بسکتبال) از فهرست جام جهانی کنار گذاشته شد.
حامد حدادی همچنان ستاره ایران با چهار دوره حضور در جام جهانی است. ارسلان کاظمی دیگر بازیکن باتجربه ایران هم برای سومین بار در جام جهانی شرکت می‌کند.
بهنام یخچالی (لیگ دوم آلمان) و محمد امینی (لیگ فرانسه) بازیکنان لژیونر فعلی تیم ملی ایران هستند. یخچالی که در دهه قبل به عنوان ستاره جوان تیم ملی مطرح شد، حالا به یکی از بازیکنان باتجربه در تیم تبدیل شده و محمد امینی به عنوان ستاره جوان تیم مطرح است که در یک سال از تیم ملی نوجوانان به تیم جوانان و بزرگسالان رسید.
ترکیب تیم ملی ایران در جام جهانی:
حامد حدادی، بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی، میثم میرزایی، سجاد مشایخی، محمد امینی، جلال آقا میری، متین آقاجان پور، حسن علی اکبری، سینا واحدی، نوید رضایی فر، پیتر گریگوریان
 
دو پله بالاتر از ساحل عاج
فدراسیون جهانی بسکتبال، تیم ملی ساحل عاج حریف ایران را در رده آخر پاور رنکینگ قرار داده و تیم ایران با توجه به دو برد تدارکاتی به رده ۳۰ صعود کرده است. ایران در جریان مسابقات تدارکاتی، هفت باخت و دو برد داشت.
تیم ایران در این دوره امیدوار به کسب حداقل یک برد است و مانند دوره قبل انتظار می‌رود که چشم به عملکرد سایر تیم‌های آسیایی برای صعود به المپیک داشته باشیم.
 
برنامه مسابقات ایران در جام جهانی
شنبه ۴ شهریور
ساعت ۱۳:۱۵ ایران - برزیل
دوشنبه ۶ شهریور
ساعت ۱۳:۱۵ ایران - ساحل‌عاج
چهارشنبه ۸ شهریور
ساعت ۱۷ ایران - اسپانیا

بازگشت به صفحه اخبار