پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: شوک نیمه اول جام جهانی/ تفکرات دفاعی در زمین نمایان نبود
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1402/06/04 18:50
شوک نیمه اول جام جهانی/ تفکرات دفاعی در زمین نمایان نبود


شوک نیمه اول جام جهانی/ تفکرات دفاعی در زمین نمایان نبود

تیم ملی بسکتبال ایران در شروع جام جهانی ۱۰۰ بر ۵۹ از برزیل شکست خورد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران از امروز رقابت در جام جهانی را با دیدار مقابل برزیل آغاز کرد. در حالی که هاکان دمیر خود را یک مربی با تفکرات دفاعی معرفی کرده بود، در شروع جام جهانی، امتیازات دریافتی تیم ملی ایران سه رقمی شد و عملکرد تیم در دو سوی میدان خوب نبود.
ترکیب ابتدایی تیم ایران در این بازی باعث تعجب شد. بهنام یخچالی، پیتر گریگوریان، متین آقاجانپور، ارسلان کاظمی و حسن علی اکبری بازیکنان شروع کننده ایران در این بازی بودند.
حامد حدادی ستاره ۳۸ ساله ایران و هوئرتاس بازیکن ۴۰ ساله برزیل در ترکیب ابتدایی تیم‌های خود قرار نگرفتند.
 
شروع پر قدرت برزیل
برزیلی‌ها از همان دقایق ابتدایی قدرت‌نمایی کرده و به سرعت اختلاف را دورقمی کردند. بازیکنان ایران در کوارتر اول نه دفاع موفقی داشتند و نه حملات تیم به امتیاز می‌رسید. کوارتر اول ۳۳ بر ۱۲ به سود برزیل تمام شد.
هاکان دمیر سرمربی ایران که در مسابقات دوستانه هم تکنیکال دریافت می‌کرد، در کوارتر اول مسابقه یک تکنیکال گرفت.
حامد حدادی در شروع کوارتر دوم به میدان آمد و در شروع با اسیست و یک پرتاب سه امتیازی به تیم کمک کرد؛ اما حضور حدادی هم تغییر زیادی در بازی ایران ایجاد نکرد و برزیل تا پایان نیمه اول، نتیجه را به ۵۷ بر ۲۵ رساند.
 
مصدومیت بازیکن برزیل
رائول نتو بازیکن برزیل در شروع نیمه دوم با مصدومیت شدید از بازی خارج شد. برزیلی‌ها دقایقی تحت تاثیر این اتفاق بودند و ایران بالاخره در این کوارتر ۲۱ امتیاز مقابل ۲۵ امتیاز برزیل کسب کرد.
برزیلی‌ها با پیروزی ۱۸ بر ۱۳ در کوارتر چهارم به امتیاز ۱۰۰ رسیدند و بازی با اختلاف ۴۱ امتیاز به سود این تیم به پایان رسید.
 
هوئرتاس در باشگاه صد تایی
ستاره ۴۰ ساله برزیل در کوارتر چهارم این مسابقه صد امتیازی موفق شد که صدمین پاس منجر به گل خود در تاریخ جام جهانی را ثبت کند. ریکی روبیو با آمار ۱۳۰ پاس گل در جام جهانی رکورددار است.
برونو کابوکلو بازیکن برزیل امروز با ۱۶ امتیاز و ۷ پاس گل بیشترین کارایی را در بازی داشت.
حامد حدادی که همچنان بعد از مصدومیت، آماده به نظر نمی‌رسد، در این بازی ۱۰ امتیاز، ۴ ریباند و ۳ پاس گل داشت. ارسلان کاظمی ۶ امتیاز، ۳ پاس گل و ۴ توپربایی داشت.
تیم ملی ایران روز دوشنبه در دومین مسابقه به مصاف ساحل عاج می رود.

بازگشت به صفحه اخبار