پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: باخت ثانیه‌های آخر ایران/ یکی هاکان را آرام کند!
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1402/06/06 20:09
باخت ثانیه‌های آخر ایران/ یکی هاکان را آرام کند!


باخت ثانیه‌های آخر ایران/ یکی هاکان را آرام کند!

تیم ملی بسکتبال ایران در تنها مسابقه جام جهانی که احتمال برد در آن می‌رفت، نتیجه را واگذار کرد. با این شکست به نظر می‌رسد که شانسی برای المپیک باقی نماند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران ۶ ثانیه به پایان بازی مقابل ساحل عاج، برتری دو امتیازی را از دست داده و در پایان ۷۱ بر ۶۹ شکست خورد.
محمد امینی، بهنام یخچالی، پیتر گریگوریان، جلال آقامیری و حسن علی اکبری ترکیب ابتدایی ایران را در این بازی تشکیل می‌دادند.
تیم برتر مسابقه از ابتدا بارها تغییر کرد و بازی تا دقایق آخر نزدیک بود. خطاها و ترن اورهای دو دقیقه پایانی، کار ایران را سخت‌تر هم کرد. تیم ایران در ۱۳ ثانیه پایانی با دو امتیاز پیش افتاد؛ اما برای حفظ نتیجه به مشکل خورد. اعلام خطا از محمد امینی روی دیاباته بازیکن ساحل عاج با اعتراضات شدید هاکان دمیر سرمربی ایران همراه شد.
در حالی که حتی بازیکنان ایران هم سعی در آرام کردن این مربی داشتند، در نهایت دمیر تکنیکال گرفت تا یک پرتاب آزاد هم او به حریف هدیه دهد. دیاباته بازیکن ساحل عاج، اقدام‌های خود را گل کرد و در سوی دیگر اقدام سه امتیازی یخچالی گل نشد تا بازی با اختلاف دو امتیاز به سود ساحل عاج تمام شود.
تکنیکال‌های دمیر از زمان مسابقات تدارکاتی مورد توجه بود و در نهایت به ضرر تیم ایران تمام شد.
دمیر بعد از بازی درباره اعتراض به داوری گفت: ما لیاقت برد داشتیم. به نظرم تا سوت آخر همه چیز نرمال بود و داوران نتیجه این بازی را تعیین کردند، نه بازیکنان و تیم‌ها. معمولا داوران وقتی کاملا مطمئن نیستند، نتیجه بازی را تعیین نمی‌کنند. به نظرم یک سوت نامطمئن زدند و متأسفانه ما باختیم.
 
۱۹ امتیاز یخچالی
بهنام یخچالی امروز با ۵ پرتاب سه امتیازی موفق (از ۱۳ اقدام) در مجموع ۱۹ امتیاز کسب کرد و ۵ ریباند و ۳ پاس گل داشت. محمد امینی ۱۵ امتیاز، ۳ ریباند و ۴ پاس گل داشت. حامد حدادی و ارسلان کاظمی هم هر کدام ۸ ریباند داشتند.
 
گروه بازنده‌ها
تیم ملی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ روز چهارشنبه با اسپانیا مسابقه دارد. دو باخت ایران باعث شد که شاگردان دمیر هم به گروه بازنده‌ها بروند. فرانسه و لبنان در این گروه حریفان ایران می‌شوند.

بازگشت به صفحه اخبار