پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: باخت آبرومندانه! / فرانسه حریف بعدی
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1402/06/08 23:21
باخت آبرومندانه! / فرانسه حریف بعدی


باخت آبرومندانه! / فرانسه حریف بعدی

تیم ملی بسکتبال ایران بعد از سه شکست در مرحله مقدماتی از صعود به مراحل بعد بازماند و با تیم‌های فرانسه، لبنان و ساحل عاج در جدول گروه P قرار گرفت.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران امروز مقابل اسپانیا شروعی برعکس بازی اول مقابل برزیل داشت و تا اواسط کوارتر اول ۱۵ بر ۶ پیش رفت؛ اما در ادامه اسپانیایی‌ها بازی را گرفته و ۸۵ بر ۶۵ برنده شدند.
تیم اسپانیا در منطقه رنگی مقابل ایران برتری قابل توجهی با ۵۰ امتیاز مقابل ۲۶ امتیاز ایران داشت و در ریباند هم ۴۳ بر ۳۱ بود.
برادران هرنان گومز بهترین بازیکنان اسپانیا بودند. خوانچو ۲۱ امتیاز، ۵ ریباند و ۳ پاس گل و ویلی ۱۶ امتیاز و ۹ ریباند در این بازی داشتند.
محمد امینی با ۱۹ امتیاز و ۳ ریباند بهترین امتیازآور ایران بود. بهنام یخچالی ۱۲ امتیاز و ۷ پاس گل داشت و حامد حدادی ۷ امتیاز، ۵ ریباند و ۷ پاس گل داشت.
 
هاکان: شاید مستقیم صعود نکنیم؛ اما شانس داریم
هاکان دمیر سرمربی تیم ملی ایران بعد از بازی تاکید کرد که شانس کمی با شکست مقابل ساحل عاج برای صعود مستقیم به المپیک مانده؛ اما شانس در تورنمنت انتخابی المپیک شانس داریم.
سرخیو اسکاریولو سرمربی اسپانیا هم گفت که این اولین بازی بوده که تایم اوت نگرفته و می‌خواسته بازیکنان راه خود را پیدا کنند.
 
فرانسه حریف بعدی
تیم ملی ایران فردا در اولین بازی رده بندی (۱۷ تا ۳۲) از ساعت ۱۷ به مصاف فرانسه می‌رود. همچنین شاگردان هاکان دمیر از ساعت ۱۷ شنبه ۱۱ شهریور به مصاف لبنان می‌روند. ایران با توجه به بازی مقابل ساحل عاج در این مرحله با این تیم روبرو نمی شود و نتیجه دور مقدماتی لحاظ می شود.

بازگشت به صفحه اخبار