پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: فاصله آسیا و آفریقا با قاره‌های دیگر بیشتر شده؟
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1402/06/09 23:30
فاصله آسیا و آفریقا با قاره‌های دیگر بیشتر شده؟


فاصله آسیا و آفریقا با قاره‌های دیگر بیشتر شده؟

سرمربی و بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران به سوال یکی از خبرنگاران درباره فاصله آسیا و آفریقا با قاره‌های دیگر پاسخ دادند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم ملی بسکتبال ایران امروز رقابت در گروه بازنده‌ها را با شکست ۸۲ بر ۵۵ مقابل فرانسه آغاز کرد.
یکی از خبرنگاران حاضر در نشست خبری بعد از دیدار ایران و فرانسه از هاکان دمیر سرمربی و بهنام یخچالی بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران پرسید: در چهار سال گذشته شاهد این بوده‌ایم که هیچ تیم آسیایی و آفریقایی به جمع ۱۶ تیم پایانی جام جهانی نرسیدند. آیا این اتفاقی است و تا چه حد فکر می‌کنید که فاصله بین تیم‌های این دو قاره با کشورهای آمریکایی و اروپایی زیاد شده است؟
هاکان دمیر در پاسخ به این خبرنگار گفت: «من فقط درباره ایران می‌توانم صحبت کنم. شاید در این تورنمنت، باتجربه‌ترین بازیکنان خود را نداشته باشیم و بیشتر از بازیکنان جوان استفاده کنیم. درست است که فاصله‌ای بین تیم‌های آسیایی و آفریقایی با دیگر قاره‌ها وجود دارد؛ اما ما این جام را با بازیکنان جوانی ترک می‌کنیم که برای آینده تجربه کسب کرده‌اند و به آنها امید داریم.»
سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: «هر چند می‌توانم اینطور جواب شما را بدهم که احتمالا فاصله بین این قاره‌ها در حال بیشتر شدن است.»
بهنام یخچالی هم در این مورد گفت: «تیم‌های اروپایی و آمریکایی تمام سال در لیگ‌های خود همین سطح جام جهانی را تجربه می‌کنند، در حالی که ما در لیگ‌های خود چنین سطحی نداریم و باید بیشتر در این سطح بازی کنیم.»
 
امینی به یورولیگ می‌رود
همچنین خبرنگاران درباره محمد امینی از بهنام یخچالی سوال کردند. یخچالی درباره امینی توضیح داد: «او ۱۸ سال دارد و به تازگی وارد تیم ملی شده است. من به امینی اطمینان دارم. بازیکنی با اعتماد به نفس است و در جریان مسابقات دوستانه و اینجا به ما کمک کرد. او در موناکو بازی می‌کند و مطمئنم که در آینده به یورولیگ می‌رود و به بسکتبال ایران و نسل آینده کمک خواهد کرد.»
 
ایران بازیکن تبعه می‌گیرد؟
یکی دیگر از سوالات خبرنگاران درباره استفاده از بازیکنان تبعه در آینده بود. دمیر در این باره گفت: «من کاملا مخالف تبعه کردن بازیکنان در تیم‌های ملی هستم. به نظرم تصمیم اشتباهی است. علاوه بر خودم که مخالف این کار هستم، هیچ وقت از فدراسیون بسکتبال ایران هم نشنیده‌ام که برنامه‌ای برای تبعه کردن بازیکنان در آینده داشته باشند.»
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران ادامه داد: «شاید ما یک گارد رأس آمریکایی به همین تیم ایران اضافه کنیم و در هر بازی ۲۰ امتیاز و ۱۰ پاس گل داشته باشد؛ اما این واقعی نیست. اگر ما درباره بسکتبال ایران صحبت می‌کنیم، الان می‌توانیم مشکلات را جلوی روی خود ببینیم، نه اینکه با یک بازیکن خارجی از این مشکلات فرار کنیم. بنابراین به بازیکنان تبعه خارجی اعتقاد ندارم.»

بازگشت به صفحه اخبار