پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: پایان بدترین نمایش تیم ملی و خداحافظی اسطوره
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1402/06/11 22:54
پایان بدترین نمایش تیم ملی و خداحافظی اسطوره


پایان بدترین نمایش تیم ملی و خداحافظی اسطوره

تیم ملی بسکتبال ایران جام جهانی ۲۰۲۳ را به عنوان یک بازنده تمام عیار به پایان رساند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقات رده بندی هفدهم تا سی و دوم جام جهانی بسکتبال امروز به پایان رسید. تیم ملی بسکتبال ایران حتی در دیدار مقابل لبنان هم موفق عمل نکرد و در پایان با نتیجه ۸۱ بر ۷۳ شکست خورد تا در کنار اردن و ونزوئلا تنها تیم‌هایی در جام جهانی باشند که موفق به کسب برد نشدند. اردن در رده آخر جام جهانی و ایران در رده یکی به آخر قرار گرفتند و به این ترتیب رتبه بندی اول فیبا با قرار دادن تیم ملی ایران در جایگاه سی و یکم درست در آمد.
تیم ملی ایران با این نتیجه حتی به تورنمنت انتخابی المپیک هم صعود نکرد و تاثیر مثبت اولین مربی خارجی بعد از هفت سال، در زمین بازی دیده نمی شد.
خداحافظی تلخ حدادی
حامد حدادی که پیش از این هم انتظار خداحافظی او در پایان جام جهانی می‌رفت، امروز ۱۴ امتیاز و ۸ ریباند مقابل لبنان داشت و در دقایق پایانی با چشمانی آماده گریه، بازی را تماشا کرد. حدادی که دوران پر افتخاری را در تیم ملی بسکتبال ایران طی کرده، در روز آخر هم موفق به یک برد دیگر با تیم ملی نشد و به این ترتیب بازی و تورنمنت خداحافظی او به خاطره‌ای تلخ تبدیل شد.
بازیکنان لبنان در پایان مسابقه دور حدادی حلقه زدند و در مراسم خداحافظی او مشارکت کردند. لبنانی‌ها دو دهه با حضور حدادی در تیم ملی ایران به سختی موفق به کسب برد می‌شدند و حالا در سال‌های اخیر، دوران خوب بسکتبال آنها همزمان با افول بسکتبال ایران آغاز شده است.

بازگشت به صفحه اخبار