پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال؛ گرگان به فینال برگشت
سجاد بیات
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/01/26 01:23
نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال؛ گرگان به فینال برگشت


نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال؛ گرگان به فینال برگشت

چهارمین دیدار از آخرین سری نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال عصر پنجشنبه برگزار شد.

به گزارش سه ثانیه، شهرداری گرگان در یک بازی دراماتیک شیمیدر را شکست داد و راهی فینال شد.
در این دیدار شهرداری گرگان برخلاف بازی سوم و مثل بازی دوم، شروع بهتری داشت. این تیم با ترکیب مظفری، جمشیدی، میرزایی، پری پتی و اودراس به زمین رفت. شیمیدر هم این بازی را با ترکیب حسین‌زاده، سینا واحدی، محمد یوسف‌وند، بایکس و آمینو به زمین رفت.
کوراتر اول این بازی با نتیجه‌ی ۳۳-۲۱ به سود گرگان به پایان رسید. این کوارتر پرامتیازترین کوارتر این سری بود.
کوارتر دوم این بازی با عملکرد بهتر شیمیدر آغاز شد اما پری پتی در تمام دقایق این کوارتر به شیمیدر اجازه‌ی نزدیک شدن نداد. بایکس گارد آمریکایی شیمیدر در دو موقعیت حمله که فرصت کم کردن فاصله را داشت خوب عمل نکرد و این نیمه در نهایت ۴۸-۴۱ به سود گرگان به پایان رسید.
 
نیمه دوم
نیمه‌ی دوم با اسلم دانک قدرتی سجاد پذیرفته از شهرداری گرگان آغاز شد. دو تیم در سه دقیقه‌ی ابتدای کوارتر سوم عملکرد دفاعی خوبی نداشتند و این مسئله باعث ثبت امتیازهای زیادی برای هر دو تیم شد.
در میانه‌ی کوارتر سوم، کیفیت شوت‌های شهرداری گرگان افت کرد. این تیم در دو دقیقه هیچ امتیازی کسب نکرد. در سمت مقابل شیمیدر هم عملکرد تهاجمی خوبی نداشت. این تیم در راه کم کردن فاصله، نتوانست از پرتاب‌های آزاد خود استفاده کند. سینا واحدی دو پرتاب از چهار پرتاب خود در این مقطع را از دست داد.
در این مقطع پذیرفته، میرزایی و اودراس سه خطای شخصی ثبت کردند. شیمیدر در ۵ دقیقه‌ی ابتدایی کوارتر سوم اختلاف ۹ امتیازی را به چهار امتیاز رساند. شیمیدر در ادامه دو توپ از دست داد و نتوانست از فرصت مساوی کردن بازی در این مقطع استفاده کند.
شیمیدر در دقایق پایانی این کوارتر موفق شد فاصله‌ی امتیاز را رفته رفته کم کند و در ۳۰ ثانیه‌ی پایانی به ۲ امتیاز برساند. این کم‌ترین اختلاف دو تیم از کوارتر اول بازی بود. محمد جمشیدی کاپیتان گرگان بلافاصه با دو پرتاب آزاد موفق اختلاف امتیاز را دوباره چهار امتیاز کرد.
بایکس گارد شیمیدر ۵ ثانیه‌ی پایانی این کوارتر با یک پرتاب سه امتیازی اختلاف را یک امتیاز کرد؛ ۶۴-۶۳
 
کوارتر چهارم
محمد جمشیدی کاپیتان گرگان در آغاز این کوارتر سومین خطای شخصی خود را هم ثبت کرد. میثم میرزایی که از کوارتر اول نیمکت نشین شده بود در این کوارتر به زمین برگشت.
شیمیدر در سه دقیقه‌ی اول این کوارتر عملکرد دفاعی بسیار خوبی داشت. این تیم با ثبت ۶ امتیاز و دریافت فقط دو امتیاز، ضمن جبران فاصله، برای اولین بار از ابتدای بازی از گرگان پیش افتاد.
در ادامه‌ی این کوارتر گرگان موفق شد بازی را مساوی کند. بازی برای حدود دو دقیقه در میانه‌ی کوارتر آخر مساوی پیش رفت.
در سه دقیقه‌ی پایانی بازی سینا واحدی با یک پرتاب سه امتیازی اختلاف را زیاد کرد اما پری پتی بلافاصله جبران کرد. تیم گرگان در این صحنه معتقد به تخلف رانینگ بود اما داور نپذیرفت. در ادامه اعتراض‌های ادامه‌دار پتی و نیمکت گرگان باعث ثبت دو خطای تکنیکال علیه این بازیکن و نیمکت تیمش شد.
بازی در یک دقیقه‌ی پایانی بسیار حساس شد. گرگان در این مقطع اختلاف را جبران کرد. پری پتی در ۳۰ ثانیه مانده به پایان بازی فرصت داشت با دو پرتاب آزاد تیمش را پیش بیندازد اما یکی از پرتاب‌های خود را خراب کرد و بازی مساوی شد.
پتی در ثانیه‌ی پایانی این بازی با یک پرتاب لی‌آپ تیمش را پیش انداخت. این بازی در نهایت با برتری ۸۴-۸۲ گرگان به پایان رسید. 
در این بازی آلاده امینو سنتر شیمیدر با ۲۰ امتیاز و ۱۰ ریباند بهترین بازیکن تیمش بود.
پری پتی هم با ۳۱ امتیاز عامل اصلی صعود تیمش به فینال بود.
 

بازگشت به صفحه اخبار