پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: ۳ هفته بعد از اتمام مسابقات؛ بازیکنان خارجی مس هنوز در ایران مانده‌‌اند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/02/01 20:31
۳ هفته بعد از اتمام مسابقات؛ بازیکنان خارجی مس هنوز در ایران مانده‌‌اند


۳ هفته بعد از اتمام مسابقات؛ بازیکنان خارجی مس هنوز در ایران مانده‌‌اند

بازیکنان خارجی مس کرمان سه هفته بعد از حذف این تیم همچنان در ایران به سر می‌برند و از طی نشدن مراحل تسویه حساب و خروج خود شکایت دارند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال مس کرمان، آخرین مسابقهٔ فصل خود را روز هشتم فروردین در مرحلهٔ حذفی لیگ برتر انجام داد و کار این تیم در فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تمام شد. «ایگور چوماکف» بازیکن اوکراینی کرمان که پیش از این در مصاحبه با ۳ ثانیه از تاثیرات جنگ روسیه و اوکراین و شرایط خانواده اش صحبت کرده بود، حالا می‌گوید که حدود سه هفته بعد از اتمام مسابقات همچنان به همراه «آیزیا ویلیامز» بازیکن آمریکایی تیم در ایران به سر می‌برند و باشگاه مس، باقیماندهٔ پول این دو بازیکن را پرداخت نمی‌کند.
چوماکف می‌گوید: «این اوضاع با توجه به شرایط کشور و خانوادهٔ من، واقعا بد است. من هنوز از ماه ژانویه حق و حقوقم را نگرفته ام. با توجه به اینکه شهر ما (خارکیف اوکراین) بمباران شده است، جایی را هم برای رفتن ندارم و حس می‌کنم به نحوی از این شرایط استفاده می‌شود.»
او همچنین تاکید می‌کند که مسئولان باشگاه به بهانه‌های مختلف حاضر به ملاقات با بازیکنان نیستند و پاسپورت او را هم پس نمی‌دهند. این در حالی است که اعتقاد دارد مس کرمان بهترین نتایج خود را در لیگ امسال گرفته و بازیکنان تمام تلاش خود را در مسابقات انجام داده اند.
باشگاه مس: پروسه اداری طول کشیده
حسین دادبخش سرپرست تیم مس کرمان در این باره توضیح داد که پروسه اداری و مالیاتی در باشگاه و استان زمانبر بوده و به خصوص با توجه به تعطیلات فروردین طولانی‌تر شده است.
دادبخش ادامه می‌دهد: «پاسپورت این بازیکن برای طی شدن مراحل اداری گرفته شده و تمام اقساط قرارداد بازیکن پرداخت شده، فقط بابت بعضی مبالغ با ایجنت او اختلاف نظر داریم. ایجنت بازیکنان خارجی ما جوری رفتار می‌کند که خیلی برای بازیکنان و باشگاه تنش ایجاد کرده و حتی روی تصمیم باشگاه مس کرمان برای فصل آینده تاثیر می‌گذارد.»

بازگشت به صفحه اخبار