پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: فینال اول لیگ برتر بسکتبال؛ یکی به نفع قلعهٔ عقاب‌ها
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/02/06 12:54
فینال اول لیگ برتر بسکتبال؛ یکی به نفع قلعهٔ عقاب‌ها


فینال اول لیگ برتر بسکتبال؛ یکی به نفع قلعهٔ عقاب‌ها

هواداران بسکتبال گرگان که با پرچم‌های بزرگ «گرگان» و «قلعهٔ عقاب‌ها» به سالن آزادی آمده بودند، بعد از برداشتن یک گام به سوی قهرمانی، راضی از سالن خارج شدند.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سری فینال لیگ برتر بسکتبال از دیروز آغاز شد و شهرداری گرگان یک بر صفر در این سری پیش افتاد. تعداد تماشاگران در این بازی نسبت به سری نیمه نهایی افزایش پیدا کرده بود. از یک سو هواداران ذوب آهن با پرچم‌های سبز، اولین حضور این فصل را در سالن آزادی تجربه کردند و از سوی دیگر هواداران شهرداری گرگان با لباس‌های یکدست سفید از ابتدا تا انتها، تیم خود را تشویق کردند و با پیروزی ۷۲ بر ۶۴ گرگان، راضی از سالن بیرون رفتند.
 
سجاد عابدزاده!
«پری پتی» با عملکرد خوب خود مثل همیشه بیشتر از سایر بازیکنان گرگان تشویق می‌شد. «سجاد پذیرفته» هم از بازیکنان محبوب گرگانی هاست و در این بازی با عنوان «سجاد عابدزاده» تشویق می‌شد.
پتی ۳۲ امتیاز (۱۰ از ۱۶ پرتاب منطقه ای)، ۷ ریباند و ۶ توپربایی در بازی اول فینال داشت.

بازگشت مشایخی و روز کم فروغ جمشیدی
سجاد مشایخی در بازگشت از مصدومیت مثل همیشه نبود. مشایخی که ظاهرا در تمرینات تیمی حضور نداشته، حدود ۱۲ دقیقه در فینال اول بازی کرد و ۳ ریباند و ۲ پاس گل داشت.
محمد جمشیدی کاپیتان گرگان که مانند آرمان زنگنه در کوارتر سوم این بازی چهار خطایی شد، دقایقی را روی نیمکت گذراند. جمشیدی در این بازی ۹ امتیاز، ۲ ریباند و ۶ ترن اور داشت.
ارسلان کاظمی که معمولا کمتر از سایر بازیکنان در امتیازآوری مشارکت دارد، در این بازی با ۱۶ امتیاز، ۱۰ ریباند، ۴ پاس گل و ۲ بلاک شات بهترین بازیکن ذوب آهن بود. کاظمی باز هم درصد پرتاب آزاد پایینی (۲ از ۷) در این بازی داشت.
آرمان زنگنه ۱۱ امتیاز و ۹ ریباند و فرید اصلانی ۱۴ امتیاز و ۵ پاس گل برای ذوب آهن داشتند.
 
مهران حاتمی: ۱۶ بازیکن داریم
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان بعد از بازی در جمع خبرنگاران گفت: «بازیکنان ما در زمان‌هایی از مسابقه، خوب بازی کردند و جاهایی هم اشتباه داشتیم. امیدوارم بازی بعد جبران کنیم. در مورد افزایش اختلاف در کوارتر سوم باید بگویم من مربی هستم و فقط به بردن فکر می‌کنم.»
او درباره برد با عملکرد خوب پری پتی افزود: «ما ۱۶ بازیکن داریم و همه می‌توانند به برد تیم کمک کنند.»
 
فرزاد کوهیان: در مهار بازیکن خارجی خوب عمل نکردیم
سرمربی تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان هم بعد از بازی گفت: «زمان‌هایی در مهار بازیکن خارجی شهرداری گرگان خوب عمل نکردیم و نتیجه را واگذار کردیم.»
او درباره شرایط بازیکنانش توضیح داد: «بعد از بازی سیرجان در نیمه نهایی، هفت بازیکن آسیب دیده داشتیم. این بازیکنان با تلاش خود و پزشکان توانستند به این بازی برسند؛ اما مصدومیت سجاد شدید است و کامل خوب نشده است. همه بازیکنان ما با دل و جان بازی کردند و من فکرم می‌کنم یک جاهایی شاید اگر روند بازی خود را حفظ می‌کردیم نتیجه فرق می‌کرد.»
 
ادامه سریال فینال
مسابقهٔ دوم فینال از ساعت ۲۰:۱۵ فردا برگزار می‌شود و قرار است که شبکه ورزش این دیدار را هم پخش کند.

بازگشت به صفحه اخبار