پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: تورنتو رپتورز سری را به کانادا برگرداند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
NBA
تاریخ انتشار:
1401/02/06 18:17
تورنتو رپتورز سری را به کانادا برگرداند


تورنتو رپتورز سری را به کانادا برگرداند

طلسم تیم‌های «داک ریورز» در پلی افس NBA ادامه دارد و این سرمربی باتجربه، یک بار دیگر برتری در این مرحله را از دست می‌دهد.

۳ ثانیه - سید مرتضی ملائکه؛ ۲۳ امتیاز (۱۰ از ۱۷)، ۷ پاس گل و ۱۰ ریباند «پاسکال سیاکام» و ۱۷ امتیاز (۷ از ۱۱) و ۷ ریباند «پرشس آچیوا» کافی بود تا سری «تورنتو رپتورز» و «فیلادلفیا سونی‌سیکسرز» به بازی ششم کشیده بشود. فیلادلفیایی‌ها در کمال ناباوری با نتیجه ۱۰۳ به ۸۸ در سه‌شنبه صبح شکست خوردند.
سلام کانادا! خبری که صبح امروز در اکثر خبرگزاری‌های کانادا منتشر شده است. آیا فیلادلفیا اولین تیمی در تاریخ خواهد شد که سری‌ای راکه ۳-۰ جلوست، از دست می‌دهد؟ باید تا جمعه صبر کنیم.

مصدومیت «جوئل امبید» و عملکرد ضعیف «جیمز هاردن» در شوت‌زنی، این فرصت را به رپتورز داد تا دو برد پیاپی کسب کنند. امبید در بازی پنجم ۲۰ امتیاز (۷ از ۱۵؛ ۰ از ۴ سه‌امتیازی) و ۱۱ ریباند و هاردن ۱۵ امتیاز (۴ از ۱۱؛ ۲ از ۶ سه‌امتیازی) و ۷ پاس گل ثبت کردند. یکی از مشکلات فیلادلفیا در دو بازی اخیر، کم‌رونق بودن «تایریز مکسی» بوده که توسط دفاع خیلی خوب «نیک نرس» (سرمربی رپتورز) کاملا بسته شده است. مکسی این بازی هم همانند بازی قبلی نتوانست عملکرد خوبی در شوت‌زنی ثبت کند و با ۱۲ امتیاز (۵ از ۱۴؛ ۰ از ۳ سه‌امتیازی) بازی را به پایان رساند.
 

داک ریورز یکی از بدترین سرمربی‌های تاریخ در سری‌های نزدیک بوده است. از ۸ بازی اخیر در بازی‌هایی که به یک پیروزی برای صعود از سری نیاز داشته است، داک ۷ بازی را شکست خورده است. او تا به حال سه سری ۳-۱ را نیز از دست داده و از این حیث رکورددار است:
۱. شکست «اورلاندو مجیک» به «دترویت پیستونز» دور اول پلی‌آفس سال ۲۰۰۳
۲. شکست «لس‌آنجلس کلیپرز» به «هیوستون راکتس» در نیمه‌نهایی کنفرانس سال ۲۰۱۵
۳. شکست «لس‌آنجلس کلیپرز» به «دنور ناگتس» در نیمه‌نهایی کنفرانس سال ۲۰۲۰
سیکسرزی‌ها در نیمه اول عملکرد بسیار بدی داشتند: ۳۵ درصد اقدام موفق و ۱۰ ترن‌اور. آنطرف تورنتویی‌ها با عملکرد کم‌نظیر بالای ۵۰ درصد اقدام موفق به رختکن رفتند. آن‌ها با یک ران ۱۲-۰ در ابتدای کوارتر دوم و خراب شدن ۹ شوت ابتدایی فیلادلفیایی‌ها در این کوارتر، مهر پیروزی در این بازی را زدند. «اسکاتی بارنز» که پیشتر جایزه بهترین بازیکن تازه‌وارد لیگ را هم از دستان «ایوان موبلی» ربوده بود، در این کوارتر ۸ امتیاز کسب کرد تا نقش موثری در اختلاف ایجاد شده داشته باشد. او در انتها با ۱۲ امتیاز (۵ از ۱۰)، ۸ ریباند و ۴ پاس گل بازی را به اتمام رساند.
رپتورز بر خلاف بازی‌های قبل بیشتر روی امتیازگیری در منطقه رنگی حساب باز کرده بود و دفاع متزلزل فیلادلفیا در این منطقه یکی از دلایل اصلی پیروزی آن‌ها بود. تورنتو ۵۶ امتیاز در منطقه رنگی کسب کرد که نسبت به ۳۶ امتیاز فیلادلفیا اختلاف چشم‌گیری دارد. رپتورز در امتیازآوری پس از ترن‌اور (۲۰ به ۹) و همچنین امتیازآوری در ضدحمله (۲۴ به ۱۶) نیز پیروز میدان بود. هرچه سرعت بازی بالاتر برود، ضعف سونی‌سیکسرز در دفاع کند آن‌ها بیش از پیش معین می‌شود.
نکات بازی بعدی:
۱- «متیس تایبل» به دلیل قوانین واکسن کانادا نمی‌تواند در بازی بعدی بازی کند.
۲- داک ریورز تا به حال ۳۱ بازی اینچنینی را که می‌تواند با یک برد به دور بعدی صعود کند و پرونده سری را ببندد، از دست داده است.

بازگشت به صفحه اخبار