پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: فینال دوم لیگ برتر بسکتبال؛ ثانیه‌ها این بار به نفع ذوب آهن
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/02/08 14:06
فینال دوم لیگ برتر بسکتبال؛ ثانیه‌ها این بار به نفع ذوب آهن


فینال دوم لیگ برتر بسکتبال؛ ثانیه‌ها این بار به نفع ذوب آهن

تیم بسکتبال شهرداری گرگان بارها در رقابت نزدیک مقابل حریفان پیروز شده؛ اما دیشب نوبت ذوب آهن با شوت محمدرضا اکبری بود.

به گزارش ۳ ثانیه؛ سری فینال لیگ برتر بسکتبال یک-یک مساوی شد. بسیاری از هواداران و اهالی بسکتبال بعد از بازی اول فینال اعتقاد داشتند که سری ۳ بر صفر به سود شهرداری گرگان تمام می‌شود؛ اما ذوب آهن در بازی دوم شروع و پایان خوبی داشت و با نتیجهٔ ۸۹ بر ۸۷ برنده شد تا چهار مسابقه در فینال تضمین شود.
 
شوت اکبری حکم پیروزی ذوب را امضا کرد
دو تیم در وقت عادی بازی ۷۶-۷۶ مساوی شده بودند. پرتاب‌های آزاد «پری پتی»، گرگان را با یک امتیاز در ۲۵ ثانیهٔ پایانی پیش انداخته بود. ثانیه‌هایی قبل «آرمان زنگنه» بعد از بازی خوب با پنج خطا بیرون رفته و جای خود را به «محمدرضا اکبری» داده بود. اکبری توپ را در ۱۲ ثانیه به پایان بازی دریافت کرد و با شوت سه امتیازی باعث پیروزی ذوب آهن شد. بازیکن باتجربهٔ ذوب آهن در مجموع بازی با این شوت فقط چهار امتیاز داشت!
 
۸ بازیکن از هر تیم در زمین
کادرفنی هر دو تیم در مجموع بازی از هشت بازیکن خود استفاده کردند.
پری پتی بازیکن خارجی گرگان برخلاف بازی قبل تا کوارتر سوم مهار شده و شوت‌های او هم گل نمی‌شد. (۵ از ۱۹ پرتاب منطقه‌ای در بازی) پتی باز هم در کوارتر چهارم و وقت اضافه به گرگانی‌ها کمک کرد.
«محمد جمشیدی» در این بازی ۲۱ امتیاز، ۸ ریباند و ۴ پاس گل داشت و «آنتاناس اودراس» ۱۳ امتیاز و ۴ ریباند تا قبل از پنج خطایی شدن به دست آورد.
«ارسلان کاظمی» با ۱۵ امتیاز، ۱۹ ریباند و ۳ پاس گل در کنار آرمان زنگنه با ۲۳ امتیاز و ۷ ریباند بیشترین کارایی را در تیم ذوب آهن داشتند.
«سجاد مشایخی» حدود ۴۰ دقیقه بازی کرده و ۲۰ امتیاز و ۶ ریباند داشت. «فرید اصلانی» هم با ۱۳ امتیاز و ۷ ریباند به تیم کمک کرد.
 
برتری ریباندی ذوب آهن
ذوب آهن در این بازی با ۵۱ ریباند مقابل ۳۰ ریباند گرگان برتری قابل توجهی داشت. این تیم ترن اورهای زیادی هم داشت. ترن اورهای دو تیم: ذوب آهن ۲۵-۱۵ شهرداری گرگان
آمار پرتاب‌های منطقه‌‌ای ذوب آهن در این بازی به بالای ۵۰ درصد و آمار پرتاب‌های گرگان به زیر ۴۰ درصد رسیده بود.
 
تماشاگران، درگیری و حاشیه
باشگاه ذوب آهن این بار تماشاگران کمتری را به تهران فرستاده بود که بیشتر آنها نوجوان بودند. اصفهانی‌ها هم مانند هواداران گرگان لباس‌های هماهنگ پوشیدند و در این بازی بیشتر تیم خود را تشویق کردند.
بعد از اتمام مسابقه، بازیکنان دو تیم در زمین درگیر شدند. طبق گفتهٔ گرگانی‌ها، بازیکنان ذوب آهن از جمله محمدرضا اکبری به سمت نیمکت گرگان رفته و با حرکات خود باعث تحریک طرف بازنده شدند.
اصفهانی‌ها هم از فحاشی بازیکن خارجی حریف صحبت می‌کردند.
بعد از بازیکنان نوبت هواداران دو تیم رسید که دقایقی با هم درگیر شدند. هواداران اصفهانی با دخالت حراست سالن به سمت دیگر سالن هدایت شده و هواداران گرگانی هم سالن را خالی کردند.
 
کوهیان: یکدلی و انسجام به برد ما کمک کرد
«فرزاد کوهیان» سرمربی ذوب آهن بعد از بازی در جمع خبرنگاران گفت: «بازی خیلی سخت بود. تیم گرگان خیلی خوب بازی کرد و لحظات آخر شرایط سختی برای هر دو تیم بود. بهترین اتفاق، یکدلی و انسجام بازیکنان بود که کمک به پیروزی ما کرد.»
سرمربی ذوب آهن درباره تماشاگران اصفهانی افزود: «هیچ جوری نمی‌توانم قدردان تماشاگران باشم. سال‌ها است که هواداران ذوب آهن بدون هیچ چشمداشتی تیم خود را حمایت کرده اند. واقعا دست آنها درد نکند.»
 
حاتمی: لحظات آخر اشتباهاتی داشتیم
«مهران حاتمی» سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان هم در جمع خبرنگاران گفت: «بازی خیلی خوبی بود. مربیان استرس زیادی داشتند؛ ولی برای بقیه جذاب بود. لحظات آخر ما اشتباهاتی داشتیم و مسابقه به اورتایم رفت. بازی بعدی، یک بازی دیگر است. من مطمئنم که بچه‌ها امروز خیلی درس گرفتند.»
حاتمی در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد داوری تاکید کرد که قضاوت داوران «خیلی خوب بود.»
 
فردا مسابقهٔ سوم
دو تیم ذوب آهن و گرگان از ساعت ۲۰:۱۵ فردا در مسابقهٔ سوم فینال به مصاف هم می‌روند.

بازگشت به صفحه اخبار