پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: سری فینال لیگ برتر؛ دومین برد گرگان در روز ضعیف ذوب آهن
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/02/10 13:16
سری فینال لیگ برتر؛ دومین برد گرگان در روز ضعیف ذوب آهن


سری فینال لیگ برتر؛ دومین برد گرگان در روز ضعیف ذوب آهن

تیم بسکتبال شهرداری گرگان در روز ضعیف ذوب آهن، جای برگشت برای این تیم نگذاشت و در مجموع سری فینال ۲ بر یک پیش افتاد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ مسابقهٔ سوم فینال لیگ برتر بسکتبال دیشب با پیروزی گرگان تمام شد و سری فینال لیگ برتر بسکتبال یک بار دیگر به سود شهرداری گرگان شد.
 
حکم کمیته انضباطی نادیده گرفته شد
حراست سالن آزادی در مجموع بازی دیروز موفق به حفظ نظم نشد. در حالی که ۲۵۰ تماشاگر گرگان در تهران حضور داشتند، کمیتهٔ انضباطی براساس برخوردهای بازی دوم این تعداد را به ۱۵۰ تماشاگر کاهش داده بود. گروه بیرون مانده بعد از شروع بازی به درهای پشت جایگاه خبرنگاران ضربه می‌زدند و خواستار حضور در سالن بودند. در نهایت حراست مجموعه موفق به کنترل این گروه نشد و این هواداران به همراه اصفهانی‌های بیرون مانده وارد سالن شدند.
هواداران اصفهانی که با برخورد حراست یک کوارتر را از دست داده بودند، بعد از ورود به سالن، شروع به شعار علیه رئیس اصفهانی فدراسیون کردند.
 
گرگان ۹۲-۵۹ ذوب آهن
گرگانی‌ها بازی را ۱۰ بر صفر شروع کردند تا فرزاد کوهیان سرمربی ذوب آهن اولین تایم اوت را بگیرد. گرگان در بازگشت سه امتیاز دیگر هم گرفت تا بالاخره ذوب آهن هم به امتیاز برسد.
بازیکنان ذوب آهن در روزی که تمرکز پایینی داشتند، پرتاب‌های زیادی را از دست دادند و همچنین برتری ریباندی آنها در بازی از بین رفت.
ارسلان کاظمی و آرمان زنگنه که در بازی قبل بهترین‌های تیم بودند، در مجموع ۵ امتیاز و ۵ ریباند داشتند.
این شرایط باعث شد که تیم ذوب آهن در کوارتر سوم بازی را رها کرده و به تدریج بازیکنان نیمکت وارد زمین شوند. در حالی که هر دو تیم بازی قبل از هشت بازیکن استفاده کرده بودند، در این بازی هر ۱۲ بازیکن وارد میدان شدند.
پری پتی در این بازی ۲۰ امتیاز، ۷ ریباند، ۷ پاس گل و ۴ توپربایی و محمد جمشیدی ۲۰ امتیاز، ۵ ریباند و ۳ پاس گل داشت.
 
امتناع گرگانی‌ها از مصاحبه
روند غیر حرفه‌‌ای تیم‌های ایرانی در برخورد با رسانه ها همچنان در فینال هم ادامه دارد.اعضای تیم شهرداری گرگان در زمان برد هم تاکید کردند که اجازهٔ مصاحبه ندارند و این بار حتی مهران حاتمی سرمربی این تیم به جمع خبرنگاران نیامد.
 
کوهیان: فشار روی بازیکنان در این بازی نشان داده شد
فرزاد کوهیان سرمربی تیم ذوب آهن با وجود باخت سنگین به جمع خبرنگاران آمد و درباره بازی گفت: «ما خیلی بد بودیم. به نظرم بچه‌ها اصلا تمرکز لازم را نداشتند. فشار زیادی روی آنهاست. به هر حال بازی‌ها باعث خستگی می‌شود. آن تیم هم بهتر از ما کار کرد. بخشی از بار بازی که بازیکنان خارجی به دوش می‌کشند، خیلی کمک کننده است. ما نتوانستیم این را داشته باشیم و کار سخت می‌شود.»
کوهیان ادامه داد: «فشاری که روی بچه‌های ما بود، در این بازی خود را نشان داد. پنج شش بازیکن با آسیب دیدگی بازی می‌کنند بازیکنان داخلی گرگان هم خیلی قابل احترامند. مجموعا هم تیم گرگان بهتر از ما بازی کرد. اولین بازی بود که این تیم را اینقدر قبراق و سرحال می‌دیدم. به نظرم با انرژی مضاعفی بازی کردند.»
 
مسابقهٔ چهارم
چهارمین مسابقه از سری فینال، ساعت ۲۰:۱۵ فردا برگزار می‌شود. تیم گرگان در صورت برد به قهرمانی می‌رسد و تیم ذوب آهن در صورت برد، کار را به بازی پنجم می‌کشد.

بازگشت به صفحه اخبار