پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: جادوی «پتی» تمامی ندارد/ گرگانی‌ها جام را به خانه بردند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/02/12 13:57
جادوی «پتی» تمامی ندارد/ گرگانی‌ها جام را به خانه بردند


جادوی «پتی» تمامی ندارد/ گرگانی‌ها جام را به خانه بردند

تیم بسکتبال شهرداری گرگان برای دومین سال متوالی، قهرمانی لیگ برتر را در تهران جشن گرفت و جام قهرمانی با طرحی جدید به این تیم تقدیم شد.

به گزارش ۳ ثانیه؛ تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان در بازی چهارم فینال شباهتی به بازی قبلی نداشت و بازیکنان این تیم ۴۰ دقیقه برای کشاندن رقابت به بازی پنجم جنگیدند؛ اما این بار هم «پری پتی» تاثیر خود را نشان داد و نزدیک به نیمی از امتیازات گرگان را در این بازی کسب کرد.
پتی ۴۱ امتیاز و ۶ ریباند در این بازی داشت و در حالی که خطاهای زیادی روی او اعلام شد، با تمرکز زیاد، ۱۶ از ۱۶ پرتاب خود را گل کرد.
پتی در این بازی تنها نبود و «محمد جمشیدی» کاپیتان گرگان هم کار این بازیکن را تکمیل کرد. جمشیدی ۳۴ امتیاز و ۳ ریباند در این بازی داشت.
 
درخشش ارسلان
آن سوی میدان «ارسلان کاظمی» با ۳۰ امتیاز، ۱۴ ریباند و ۳ توپربایی، روز درخشانی در ترکیب ذوب آهن داشت. کاظمی این بار ۱۰ از ۱۳ پرتاب آزاد خود را هم گل کرد. «سجاد مشایخی» ۱۹ امتیاز، ۸ پاس گل و ۳ توپربایی و «آرمان زنگنه» ۱۳ امتیاز و ۴ ریباند در این بازی داشتند.
 
کوارتر پر امتیاز و صعود گرگان در جمع تیم‌های پر افتخار
دو تیم در کوارتر آخر بازی بیش از ۶۰ امتیاز رد و بدل کردند و گرگان این کوارتر را ۳۳ بر ۳۱ برد تا در مجموع با نتیجهٔ ۹۵ بر ۸۸ برنده شود. شهرداری گرگان با قهرمانی در این فصل لیگ برتر بسکتبال به رکورد دو قهرمانی و سه نایب قهرمانی در رقابت‌های لیگ سراسری بسکتبال ایران رسید.
گرگان با این قهرمانی، صنام تهران را پشت سرگذاشت و با رکورد مشابه پیکان به پنجمین تیم پرافتخار ایران تبدیل شد.
ذوب آهن با ۹ قهرمانی و ۷ نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم ایران است. مهرام، پتروشیمی و صباباتری تیم‌های بعدی در جدول پرافتخارترین تیم‌های بسکتبال ایران هستند.
 

در حاشیهٔ فینال
هواداران ذوب آهن اصفهان این بار ظاهرا از جمع فوتبالی‌ها انتخاب شده بودند و نوع رفتار آنها با مسابقات قبل فرق داشت. چند شعار نامناسب در جریان بازی از جمع اصفهانی‌ها به گوش رسید.
آن سوی میدان هم هواداران گرگان با کمک لیدرها تلاش زیادی داشتند که فقط به نفع تیم خود شعار دهند؛ اما به خصوص رو به پایان مسابقه، آرمان زنگنه هدف این هواداران قرار گرفت و برخی شعارها باعث عصبانیت شدید این بازیکن شد.
زنگنه بعد از بازی، «مهران حاتمی» سرمربی حریف را که به سمت بازیکنان ذوب آهن آمده بود، هل داد و این حرکت واکنش‌های منفی زیادی در پی داشت. او بلافاصله بعد از مراسم قهرمانی در استوری اینستاگرام توضیح داد که تحت فشار شعارها و اتفاقات بازی بوده و از آقای حاتمی عذرخواهی کرده است.

 

جشن قهرمانی نامنظم
مراسم قهرمانی با ورود تماشاگران گرگانی به داخل زمین بسیار نامنظم بود و حراست مجموعهٔ آزادی در پایان سری فینال هم موفق به حفظ نظم سالن نشد. همچنین طبق گزارش چند رسانه، تماشاگران بیرون مانده، درب سالن آزادی را هم شکستند و به زور وارد سالن شدند. فدراسیون بسکتبال، جامی با طرح جدید برای تیم های برتر مسابقات در نظر گرفته بود و همچنین برای اولین بار از داوران مسابقه هم تقدیر شد.


کوهیان: بازیکنان ما به خودشان افتخار می‌کنند
«فرزاد کوهیان» سرمربی ذوب آهن اصفهان بعد از اتمام مسابقه در جمع خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم تک تک بازیکنان ما به دلیل کاری که در لیگ انجام دادند، به خودشان افتخار کنند. واقعا کار کوچکی نبود که با شرایط تیم ما تا این مرحله از لیگ برسیم. باور قهرمانی برای خود ما کاملا واضح بود، ولی فکر می‌کنم که خیلی‌ها در جامعهٔ بسکتبال، باور این را نداشتند که ما استحقاق قهرمانی داشته باشیم. بالاخره یک بازیکن خارجی در زمین خودش به اندازهٔ کافی قوی هست، اینکه هر حرکتی را پرتاب بدهند و ۱۶ پرتاب آزاد داشته باشد، درست نیست.»
کوهیان تاکید کرد: «این انتقاد به داوری نیست، چون داوران تلاش می‌کردند که بازی را حفظ کنند. نگرش به بازی درست نبود. اگر گرگان ببرد، اتفاقی طبیعی افتاده و اگر ما ببریم، اتفاقی غیر طبیعی افتاده است.»
 
پتی: بهترین هواداران دنیا را داریم
پری پتی ستارهٔ گرگان بعد از بازی گفت: «این بازی سختتر بود. خیلی خوشحالم، به خصوص برای هم تیمی‌ها که در طول فصل، سخت کار کردند. ما بهترین هواداران دنیا را داریم. مرسی!»
پتی در پاسخ به اینکه فصل بعد بر می‌گردد، تاکید کرد که باید شرایط را ببیند.
 

حاتمی: عاشق پری پتی هستم
مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان بعد از قهرمانی گفت: «این قهرمانی لطف خدا بود. فکر می‌کنم اگر این اتفاقات در طول دوران بازیگری من افتاده است، مرهون مدیریت مجموعه بوده است. خوشحالم که بچه‌ها کمک کردند تا این نتیجه را بگیریم. سختی همه جا هست، شهری مثل گرگان که مهد بسکتبال است، مطمئن باشید کوچکترین تماشاچی می‌تواند شما را آنالیز کند و نقاط قوت و ضعف شما را در بیاورد.»
او درباره تاثیر پتی افزود: «عاشق پری پتی هستم. یکی از کسانی که به بچه‌ها یاد داد آدم باید صبور باشد و یکی از کسانی که اجازه می‌داد بچه‌ها کار خود را بکنند و در مواقع سخت دست تیم را می‌گرفت، پری پتی بود. این شاخص واقعا مثال زدنی است. درست هم گفته است، دست پری پتی و ذهنی که دارد، انقدر سالم، بزرگوار و بامنش است که مطمئنم خدا خیلی او را دوست دارد.»

بازگشت به صفحه اخبار