پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: بلگراد میزبان جدال آبی و قرمز؛ آنادولو افس - المپیاکوس
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1401/02/29 12:30
بلگراد میزبان جدال آبی و قرمز؛ آنادولو افس - المپیاکوس


بلگراد میزبان جدال آبی و قرمز؛ آنادولو افس - المپیاکوس

مسابقات چهار تیم نهایی بسکتبال یورولیگ از امشب با دیدار آنادولو-المپیاکوس آغاز می‌شود.

۳ ثانیه-امید حاتمی؛ مسابقات نیمه نهایی یورولیگ امشب در صربستان برگزار می‌شود. اینجا درباره میزبان مسابقات و رقابت آنادولو-المپیاکوس بخوانید:
 
صربستان کشور ارزشمندترین بازیکنان
کشور صربستان میزبان این مرحله با وجود جمعیت کم، فرهنگی بسیار غنی در بسکتبال داشته و جزو سردمداران این رشته است. «نیکولا یوکیچ» در ان بی‌ای، «میسیچ» در یورولیگ و «تئودوسیچ» با تجربه در یوروکاپ هر سه صربستانی هستند و جزو ارزشمندترین‌های دنیای بسکتبال شناخته می‌شوند.
طبق اخبار رسانه‌های اروپایی، بیشترین تعداد تماشاگرانی که برای این مرحله به صربستان رفته‌‌اند، هواداران المپیاکوس یونان بوده اند.
 
افس مقابل المپیاکوس در استارک آرنا
«ارگین آتامان» و شاگردانش با حذف میلانو به مصاف المپیاکوسی می‌روند که به سختی از سد موناکو گذشته و جای خود را در میان چهار تیم پایانی باز کرده است.
افس در بازی دور رفت فصل عادی در استانبول موفق شد که با درخشش «بوبویس» (بوبوا) و کسب ۲۹ امتیاز او بازی را ۸۸-۶۹ به نفع خود به پایان برساند؛ اما در بازی برگشت یک رالی جذاب را میان دو تیم در یونان شاهد بودیم که با شوت لحظه آخری «کوستاس لوکاس» ستارهٔ تیم به نفع المپیاکوس به پایان رسید.
حالا بازی سوم، رقابت مرگ و زندگی برای هر دو تیم است. «لارکین» و «میسیچ» ستاره‌های افس سرحال و آماده‌‌اند، «پلایس» و «دانستون» در زیر حلقه بسیار مؤثر ظاهر شده‌‌اند و به هم ریختن تمرکز افس از هر نظر سخت و دشوار به نظر می‌رسد.
در طرف دیگر المپیاکوس بازیکنان پیرامونی متعددی دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. «وزنکوو»، «مکیسیچ» و «تایلور دورسی» بسیار تاثیر گذار عمل کرده اند.
 
آمار دو تیم
آمار پلی آف دو تیم هم بسیار نزدیک به هم بوده و نوید یک بازی شانه به شانه را به ما می‌دهد. المپیاکوس از لحاظ ایجاد موقعیت در نیمه هجومی زمین با ۴۸ درصد در رتبه اول لیگ و افس با ۴۵ درصد در تعقیب المپاکوس است. اسکرین‌های روی توپ، تاثیر گذارترین پوزیشن‌ها در این بازی خواهد بود و باید دید کدام تیم این نوع حمله را به خوبی انجام خواهد داد. افس طبق روال سابق با میسیچ و لارکین بازی دو نفره و پرفشار را در دستور کار خواهد داشت و المپیاکوس هم با اسکرین بال به دنبال میس مچ‌های مورد نظرش خواهد بود.
 
۲۲-۲۲ برابر!
المپیاکوس و افس از سال ۲۰۰۰ تا به امروز در ۴۴ بازی رو در روی هم قرار گرفته‌‌اند که ۲۲ برد سهم افس و ۲۲ برد سهم المپیاکوس بوده است.
افس با توجه به حضور دانستون به عنوان پست پنج سنتی و پلایس که بیشتر یک بازیکن سنتر مدرن محسوب می‌شود، سعی خواهد کرد که در مقابل «مصطفی فال» بلند بالا و «حسن مارتین» قرار گیرد. هر چند دفاع از فال کار ساده‌‌ای برای دانستون نخواهد بود؛ اما آتامان با توجه به وجود مهره‌های مثل «موئرمان»، «پتروسو» و «سینگلتون» حتما نقشه‌هایی برای حفظ امنیت منطقه رنگی خواهد داشت.
با این وجود این بازی جدال بازیکنان پیرامونی خواهد بود. میسیچ با ارزشمندترین بازیکن فصل قبل در خاک خود بازی می‌کند و قطعا حس بهتری نسبت به بازیکنان دیگر خواهد داشت و کنار لارکین، بوبوا و سیمون مقابل وزنکوو، دورسی و اسلوکاس محک جدی خواهند خورد.
از هر جهت این دو تیم در کفه ترازو برابری می‌کنند و تنها بلگراد و سالن استارک آرنا می‌تواند برندهٔ این بازی را به مخاطبان یورولیگ معرفی کند. این مسابقه را امشب از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران ببینید.

بازگشت به صفحه اخبار