پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: رقابت بارسا-رئال برای فینال؛ ساروناس و لاسو در بلگراد به هم رسیدند
فرشته سیفی ناجی
بخش:
اروپا
تاریخ انتشار:
1401/02/29 13:39
رقابت بارسا-رئال برای فینال؛ ساروناس و لاسو در بلگراد به هم رسیدند


رقابت بارسا-رئال برای فینال؛ ساروناس و لاسو در بلگراد به هم رسیدند

تقابل دو تیم پر افتخار بسکتبال اسپانیا در نیمه نهایی یورولیگ، جذابیت Final Four را دو چندان کرده است.

۳ ثانیه- امید حاتمی؛ بارسلونا و رئال مادرید در دومین مسابقهٔ امشب برای صعود به فینال یورولیگ با هم رقابت می‌کنند.
بارسلون تیم صدرنشین لیگ در فصل عادی، نمایش قابل قبولی در ابتدای فصل داشت؛ اما در پلی آف با بایرن سرسخت دچار مشکل شد و در بازی پنجم توانست بایرن را پشت سر بگذارد.
دو تیم از سال ۲۰۰۰ تا کنون در ۳۰ مسابقه رودرروی هم قرار گرفته‌‌اند که سهم بارسا ۱۶ برد و سهم رئال ۱۴ برد بوده است. بارسا با «میروتیچ» بازی‌های پیرامونی سرعتی و دفاع سرسختی دارد. در مقابل رئال بیشتر تمایل به کشاندن بازی به زیر حلقه دارد، چون «تاوارس» بلند بالا در آن منطقه بیشترین کارایی را در بازی‌های رئال از خود به نمایش گذاشته است.
 
رئال موفق در زیر حمله، بارسا موفق در شوت
وقتی به آمار بازی‌های دو تیم نگاه می‌کنیم، رئال در زیرحلقه و بارسا در شوت‌های پیرامونی موفق نشان داده اند. بارسا در دو بازی این فصل با اختلاف ۱۸ و ۱۳ امتیازی توانسته از سد رقیب خود عبور کند. «ساروناس» سرمربی بارسلونا باز هم طبق همان روال سعی در خارج کردن تاوارس از منطقه رنگی توسط بال اسکرین‌های بالای زمین خواهد داشت؛ اما باید دید که بازیکنان پیرامونی بارسا باز هم قدرت نفوذ به قلب دفاع رئال را خواهند داشت یا نه.
شاید روی کاغذ قرعه به نام بارسلونا باشد؛ اما «پابلو لاسو» سرمربی با تجربهٔ رئال قطعا بازی متفاوتتری از فصل عادی به نمایش خواهد گذاشت. استفاده از دفاع‌های کمکی، جمع شدن دفاع و تحرک در دفاع بازیکنان پیرامونی می‌تواند حملهٔ بارسا را تحت تاثیر قرار داده و بازیکنان را مجبور به اشتباه کند.
هر چند رئال در حمله هم کار راحتی نخواهد داشت. دفاع تعویض یار و جمع شدن یا کوچک شدن، اکثر تیم‌های لیگ را دچار مشکل کرده و رئال هم جزو همین تیم هاست. شوت‌های سه امتیازی با درصد بالا می‌تواند دفاع بارسا را تا حدودی باز کرده تا تاوارس بتواند از میس مچ‌های به وجود آمده استفاده لازم را بکند.
مسابقهٔ رئال مادرید و بارسلونا را از ساعت ۲۳:۳۰ امشب تماشا کنید.

بازگشت به صفحه اخبار