پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: حدادی: تا جای ممکن برای تیم ملی بازی می‌کنم
فرشته سیفی ناجی
بخش:
تریبون
تاریخ انتشار:
1401/03/04 21:06
حدادی: تا جای ممکن برای تیم ملی بازی می‌کنم


حدادی: تا جای ممکن برای تیم ملی بازی می‌کنم

ستارهٔ تیم ملی بسکتبال با تاکید بر اینکه کاپیتانی تیم ملی، مسئولیت سختی است؛ گفت: «من تا جای ممکن برای تیم ملی بازی می‌کنم.»

به گزارش ۳ ثانیه؛ جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال و حامد حدادی امروز در کنار سعید ارمغانی در نشست خبری معارفهٔ سرمربی جدید شرکت کردند. داوری در این جلسه ترجیح داد که فرصت را به سعید ارمغانی سرمربی جدید تیم ملی بدهد و وعده داد که در نشستی جداگانه، پاسخگوی سوالات رسانه‌ها درباره فدراسیون بسکتبال باشد.
داوری در موارد لازم، نکاتی را در پاسخ به خبرنگاران روشن می‌کرد. او درباره قرارداد سعید ارمغانی توضیح داد که این قرارداد تا پایان پنجرهٔ آخر انتخابی جام جهانی در اسفند امسال است و بخش بعدی قرارداد هم تا جام جهانی ۲۰۲۳ خواهد بود.
رئیس فدراسیون بسکتبال در پاسخ به حاشیه‌ها گفت: «انتخابات تمام شده است. واقعا آنقدر حجم کاری بالاست که فرصتی برای پرداختن به حاشیه‌ها نداریم. همچنین با توجه به شیوع بیماری کرونا، مدت طولانی تقریبا ورزش تعطیل بود و بنابراین باید با سرعت بیشتری کارها را انجام دهیم.»
داوری درباره حاشیه‌های قبل گفت: «سرپرست در هر تیم نقش بسیار مهمی بر عهده دارد. در تیم ملی مسائل حاشیه‌ای زیادی در سال‌های گذشته به وجود آمده که یکی از علل آن سرپرست تیم بوده است. من برای پست سرپرستی تیم ملی به سراغ شجاع پور رفتم که فردی محبوب و شناخته‌شده است. می‌دانستم سنش بالاست و قرار بود یک نیروی اجرایی در کنارش باشد که نپذیرفت. اتفاقات رخ داده در قبل را نمی‌شود کتمان کرد، اما اعتقاد داشتیم فردی با شخصیت و توانایی بالا باید در این سمت حساس تیم ملی باشد. زمانی مرحوم نوربخش با ویژگی‌های شخصیتی خاص در این سمت بود که تیم ملی حاشیه‌های بیشتری داشت.»
حدادی: نیاز به وحدت داریم
حامد حدادی صحبت‌های خود را با تسلیت به مردم آبادان و خوزستان به دلیل حادثهٔ فروریختن ساختمان متروپل آغاز کرد و گفت: «ما اول از همه به وحدت نیاز داریم. من و هم تیمی‌های خود هم کم نمی‌گذاریم و همه تلاش خود را انجام می‌دهیم که تیم ملی موفق باشد.»
او همچنین وضعیت مصدومیت خود را تشریح کرد و گفت: «هنوز فیزیوتراپی می‌کنم، ولی نمی‌توانم فشار صد در صد بیاورم. اینجا در آزادی تمرین کرده، وزنه زده‌‌ام و سعی کرده‌‌ام که آمادگی خود را حفظ کنم. باید از روز شنبه ببینم که وضعیتم چطور است. هنوز بسکتبال پنج به پنج بازی نکرده ام.»
حدادی درباره کاپیتانی تیم ملی تاکید کرد: «یکی دو سال کاپیتان تیم ملی بودم، حس خیلی خوبی است. افتخار می‌کنم که دوباره کاپیتان تیم ملی شدم. صمد چند سال زحمت این کار را به دوش کشید و می‌دانم که چالش خیلی سختی است.»
کاپیتان تیم ملی بسکتبال گفت: «مسئلهٔ دیگر درباره خودم و نسل طلایی است. یک روزی که ما آمدیم، آقا سعید در رأس بود و آقای فتحی در تیم جوانان، کار پایه انجام می‌دادند. تیم ملی کمی به مشکل برخورد. هر تغییری ممکن است که بد پیش برود یا خوب باشد. مطمئنا آیندهٔ درخشانی در انتظار بسکتبال است، البته اگر با هم باشیم و همه دست به دست هم بدهیم. بسکتبال الان بیمار است، چون بین بچه‌ها تفرقه به وجود آمد. همدیگر را باور نداشتیم. فکر می‌کنم که الان باید آن زمان برسد که همدیگر را باور کنیم و به دوران خوب برگردیم. من هم تا جای ممکن برای تیم ملی بازی می‌کنم. یک سال، دو سال تا زمانی که مصدومیت‌هایم اجازه دهد، ادامه می‌دهم.»
او همچنین از خبرنگاران خواست که بسکتبال را حمایت کنند و تاکید کرد که رسانه‌ها برای پیشرفت بسکتبال خیلی مهم هستند.

ارمغانی: مصدومیت‌های حامد طبیعی است
سعید ارمغانی هم درباره مصدومیت حدادی توضیح داد: «سؤال از من نبود؛ اما برای بازیکنانی با این اندازهٔ فیزیکی و سابقهٔ حامد، آسیب دیدگی طبیعی است. بعد از ۲۰ سال حتی اگر ماشین هم باشد، بالاخره باید قطعاتش را عوض کنیم. ما نمی‌توانیم قطعات ایشان را عوض کنیم؛ ولی باید کج دار و مریز پیش برویم و مصدومیت حامد را مدیریت کنیم. به نظرم باید طوری روی آن کار کنیم که وقتی به مسابقات می‌رسیم، از لحاظ بدنی و روحی کاملا آماده باشد.»

بازگشت به صفحه اخبار