پایگاه خبری 3 ثانیه، اخبار بسکتبال - اخبار: خداحافظی سرپرست کمیتهٔ مسابقات بسکتبال
فرشته سیفی ناجی
بخش:
داخلی (آقایان)
تاریخ انتشار:
1401/03/07 22:43
خداحافظی سرپرست کمیتهٔ مسابقات بسکتبال


خداحافظی سرپرست کمیتهٔ مسابقات بسکتبال

کمیتهٔ مسابقات و داوران بسکتبال هم به یکی از بخش‌های فدراسیون تبدیل شده که تکلیف نهایی آن مشخص نیست.

به گزارش ۳ ثانیه؛ جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال از زمان ورود به فدراسیون، هیچ عجله‌‌ای برای انتخاب‌های خود نشان نداده و در نشست خبری ابتدای هفته هم در جواب سؤال یکی از خبرنگاران درباره انتخاب دبیر تاکید کرد که عجله‌‌ای نداشته باشید و فشار کارها روی دوش من است.
حالا کمیتهٔ مسابقات و داوران فدراسیون هم که با حضور سرپرست اداره می‌شد، از بخش‌هایی است که باید تکلیف آنها روشن شود. پیش از این فریدون سلیمیان به عنوان سرپرست کمیتهٔ داوران و نادر باقری به عنوان سرپرست کمیتهٔ مسابقات فدراسیون منصوب شده بودند. سلیمیان همچنان در این سمت حضور دارد؛ اما در صورت ادامهٔ همکاری، وضعیت بازنشستگی او باید مورد توجه قرار بگیرد و مجوز حضور در این سمت دریافت شود.
نادر باقری بعد از پایان لیگ برتر و برنامه ریزی برای مراحل نهایی لیگ دسته یک و دو از کمیته مسابقات خداحافظی کرد. باقری در پاسخ به اینکه چرا همکاری ادامه پیدا نکرد؟ به خبرنگار ۳ ثانیه گفت: «فدراسیون باید بخواهد که همکاری ادامه پیدا کند. طبق صحبت اولیه قرار بود که تا پایان مسابقات بمانم که همین اتفاق افتاد.»
او درباره بحث جدایی با دلخوری تاکید کرد: «من هیچ دلخوری نداشتم. مگر ارث پدری‌‌ام بود که دلخوری داشته باشم؟ طبق صحبت قبلی تا آخر مسابقات ماندم و فکر می‌کنم که خوب هم مسابقات را جمع کردیم.»
گزینهٔ بعدی فدراسیون برای کمیته مسابقات مشخص نیست و پیش از این صحبت‌هایی درباره حضور امیر واحدپور در کمیتهٔ داوران مطرح شده بود که ظاهرا صحبتی با او در این باره نشده است.
 
پایان لیگ‌ها و برنامه ریزی برای فصل جدید
مراحل نهایی لیگ‌های دستهٔ یک و دو آقایان در حال برگزاری است و فدراسیون جدید باید برای برنامه ریزی مناسب لیگ‌های مختلف به خصوص لیگ برتر دست به کار شود. نحوهٔ برگزاری مسابقات در سال‌های گذشته با تغییرات لحظهٔ آخر و حتی میان فصل باعث انتقاداتی شده بود و حالا به نظر می‌رسد که فدراسیون برای جلوگیری از تکرار آن مشکلات باید زودتر برای برنامه ریزی مناسب اقدام کند.
 
وضعیت تیم‌های لیگ برتر
فدراسیون بسکتبال امسال از سقوط تیم‌های نیروی زمینی و خانه بسکتبال خوزستان به دسته یک خبر داد. هر چند امکان کناره گیری برخی تیم‌های فصل قبل وجود دارد.
سپاهان اصفهان به طور رسمی با توجه به حضور ذوب آهن از لیگ برتر بسکتبال کنار کشید.
طبق شنیده‌ها باشگاه شیمیدر که پارسال زودتر از همه برای لیگ برتر اقدام کرده بود، در حال حاضر فعالیت‌های خود را تعطیل کرده و تنها مسئول امور مالی در باشگاه حضور دارد. امیرحسین صفرزاده قائم مقام باشگاه چند روز بعد از اتمام لیگ برتر به طور رسمی خداحافظی خود را از این سمت اعلام کرد، رافی پسر هنریک درغوکاسیان مالک باشگاه طبق شنیده‌ها مانند برادر بزرگتر خود از بسکتبال خداحافظی کرده و تا این لحظه باشگاه شیمیدر قصد ادامه حضور در لیگ برتر بسکتبال را ندارد.
همچنین وضعیت مس رفسنجان برای فصل آینده مشخص نیست و باشگاه نظم آوران سیرجان هم با توجه به تغییر مدیریت، قصد ادامه تیمداری در بسکتبال ندارد. سیرجانی‌ها مذاکراتی با باشگاه گل گهر داشته‌‌اند و هنوز درباره حضور در لیگ برتر یا دسته یک با نام گل گهر به نتیجهٔ نهایی نرسیده اند.
وضعیت اکسون تهران هم با توجه به بدهی‌های دو تیم بانوان و آقایان مشخص نیست. فدراسیون بسکتبال به باشگاه اکسون فرصتی ۴۰ روزه برای تسویه حساب فصل قبل داده است.
تا به حال باشگاه‌های کاله با معرفی علی آرزومندی به عنوان سرمربی و آویژه مشهد با تمدید قرارداد بازیکنان بومی برای فصل آینده اقدام کرده‌‌اند و شنیده می‌شود که باشگاه شهرداری گرگان هم به دنبال ادامه همکاری با مهران حاتمی سرمربی فصل قبل است.

بازگشت به صفحه اخبار